Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Ingrijirea tenului la copii in sezonul rece

Iarna, frigul si gerul nu iarta pe nimeni si asa cum noi trebuie sa avem o grija aparte de tenul nostru in sezonul rece, asa cred ca si tenul copiilor (mult mai sesnsibil, cred eu) trebuie ingrijit. Vara regula este simpla si bine stiuta de toata lumea, nu iesim din casa fara crema cu factor de protectie solara. Cum procedam insa iarna? Ce tip de crema folosit pentru tenul copiilor vostri?

Noi folosim Atoderm de la Bioderma, seara dupa baita pe tot corpul inclusiv pe fata iar dimineata doar pe fata, zai de zi fara exceptie, mai ales ca Edi are acea dermatita atopcica si pielea lui trebuie foarte bine hidratata.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Noi folosim din gama Mustela+strugurel de buze

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Nu le dau cu nici o crema.Pentru ce sa le incarc tenul?Vara, da, inteleg sa foloseasca o crema protectoare, dar iarna......

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nici eu nu ii dau cu crema,mai ales ca e fetita nu vreau sa aiba tenul uart.parerea mea e ca daca acum ii dau cu crema,mai tarziu cu ce ii voi da?nu iam dat niciodata cu crema pe fata.o ungeam doar cand sugea ,o ungeam cu ulei de l;a nivea ca sa nu o doar obrajorii de la atata tras

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    eu folosesc Mustela pentru tot corpul, inclusiv pentru fata, imediat dupa baita. Iar inainte de a o scoate afara o crema cu factor de protectie uv:Crema facial para bebés con factor de protección solar 20 | Bebes y nenes

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de eliza rares Vezi mesajul
    Nu le dau cu nici o crema.Pentru ce sa le incarc tenul?Vara, da, inteleg sa foloseasca o crema protectoare, dar iarna......
    Iarna de la ger si de la vantul care este atat de rece si de aspru exista pericolul ca tenul sensibil al copiilor mici sa se irite. Pentru asta se recomanda crema si iarna

cristina elena
    Guest
    Eu pana acum n-am mai auzit de asa ceva.
    Vara este altceva, cu crema de protectie solara.
    Nu le-as incarca pe vreme rece pielea cu asa ceva, sincer.
    Modificata de cristina elena; 17.02.2011 la 07:50:42.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Subscriu si eu...iarna fara crema...vara cu crema cu factor de protectie solara.....
    Dupa baita, de e vara, de e iarna avem crema noastra de corp de la Johnson baby....

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Eu am o crema bio cu germeni de grau pentru masaj dupa baie, nu vad rostul cremei ziua. Daca gerul si frigul fac rau, credeti ca acele creme cu tot felul de chestii in ele fac bine?

Floricica Cu Vechime belladonna's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    Subscriu si eu ....cred ca iarna nui nevoie de crema.....eu nu ii dau cu nici o crema atunci cand iaesim afara in ger...si pot sa zic ca iesim destul de des afara.....doar dupa baitza folosesc ulei de la Hemel .....in rest nu folosim nimik...si avem un ten de invidiat ......

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari