Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rarara's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2011
    Postari in forum
    37

Idei de vacanta de 1 Mai cu bebe

Salutare mamici,

Avem un bebe mic de un an, si vrem sa plecam de 1 mai intr-o vacanta de o saptamna in Romania. Noua ne place sa mergem pe jos si sa vizitam tot felul de locuri, nu sa stam toata ziua in pensiune.

Ce imi recomandati?

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    eu iti recomand sa mergi la Praid. sunt multe pensiuni dragute cu spatii de joaca pentru copii, plus ca e si salina. sau Olanesti, sau Campulung Moldovenesc, sau Maramuresh depinde in ce zona vreti sa mergeti!

princess
    Guest
    Depinde ce vrei, munte sau mare. La mare nu ma bag la recomandari ca nu stiu. Munte ai o gramada de optiuni: Baile Herculane (pensiunea Charisma imi place mult, are spatii de joaca pt copii, piscina incalzita) si desi statiunea e paraginita ai o gramada de locuri de vizitat si trasee frumoase.
    Ar mai fi Vatra Dornei (poti urca pe munte cu telescaunul), Praid cum spune Simona, acolo am fost doar in trecere ca stateam la Sovata si Sovata mi-a placut mult mai ales ca e lacul Ursu si este loc de balaceala.
    Ar mai fi Ranca si traseul Transalpina care e deschis de curand, in Ranca nu ai multe posibilitati de distractie dar peisajul e super si ai unde sa te plimbi. Personal as evita statiunile de pe Valea Prahovei datorita aglomeratiei.

Membru inregistrat la
    09.11.2011
    Postari in forum
    37
    Va multumesc pentru sfaturi. Pana la urma ne-am hotarat sa mergem la Sambata de sus unde am gasit o pensiune noua cu preturi ok si conditii bune. Valea Prahovei a iesit din discutie din prima. De la Sambata putem sa mergem si prin Sibiu si sa ne plimbam prin imprejurimi cu bebe.

princess
    Guest
    E foarte faina zona, chiar aveti ce vedea. Daca aveti posibilitatea puteti urca pe Transfagarasan pana la Balea Lac, puteti vizita pastravaria de la Albota cu baza de agrement (in zona Cartisoara de unde se urca spre Balea), in orasul Victoria este un strand dragut daca vreti balaceala si sigur mai sunt multe de vazut.

Membru inregistrat la
    09.11.2011
    Postari in forum
    37
    Citat Postat de princess Vezi mesajul
    E foarte faina zona, chiar aveti ce vedea. Daca aveti posibilitatea puteti urca pe Transfagarasan pana la Balea Lac, puteti vizita pastravaria de la Albota cu baza de agrement (in zona Cartisoara de unde se urca spre Balea), in orasul Victoria este un strand dragut daca vreti balaceala si sigur mai sunt multe de vazut.
    Merci mult pentru sfaturi, sunt foarte bine venite, am notat .Am vazut la la Albota e si o zona cu multe animalute.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari