Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Hainutele care raman, cand bebe creste

Noi am primit foarte multe hainute pentru Edi de la 2 prietene cu copii mai mari un pic decat Edi, cand au inceput sa ii ramana mici, am sortat hainutele si o parte le-am pastrat pentru bebe 2 si o parte le-am dat unei prietene care tocmai nascuse iar o partea le-am pus bine sa le duc la un centru de plasament.

Voi ce faceti cu hainutele care raman mici de la bebe?

stefaniajohansson
    Guest
    eu le-am dat pe cele care s-au pastrat noi si care au fost mai scumpe. pe celelalte le vand. banii ii pun in conturile copiiilor

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    In general mergem pe principiul "in dat ti s-a dat, in dar sa dai"- cum noi a primit aproape toate hainutele lui Silviu, am dat o mare parte din ele (pastrand si pt bebe 2), si le vom da in dar pe toate (dar as vrea, de ex, ce mi s-a dat de la rude sa dau tot "in familie", daca va avea si fratele meu un copil, de ex.).

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Aceeasi Marie...alta palarie.....subiectul a mai fost discutat, dezbatut.....
    https://www.copilul.ro/forum/cafenea...ite-35415.html

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Eu pastrez hainutele pt.ca vreau si bb2,eu nu am primt prea multe doar cateva de la cumnata mea,iar verisorele mele vor si ele bb2 asa ca si ele le-au pastrat...

Floricica Nou Venita virginiaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2010
    Postari in forum
    41
    Eu le-am dus, o parte la tara, la o fetita. Restul le pun curate intr-o punga si le pun afara, langa ghena, ca sunt o gramada de amarati care probabil ca se bucura de ele.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    nu mai am nimic ! am dat tot. defapt nu am dat lucrusoarele cu care l-am adus de la spital, primul pluovaras pe care i l-am cumparat cand avea vreo sapt, si costumasul de la botez. in rest am dat tot. cadou, logic ! le-am dat cui am considerat eu ca merita sa le primeasca, ca are cu adev nevoie. bineinteles ca la tara nu am dat blugi de firma sau camasi la 1 mil bucata, le-am repartizat si eu cum mi s-a parut mai ok

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de virginiaelena Vezi mesajul
    Eu le-am dus, o parte la tara, la o fetita. Restul le pun curate intr-o punga si le pun afara, langa ghena, ca sunt o gramada de amarati care probabil ca se bucura de ele.
    Nu stiu cati se bucura in realitate de ele.Multi nu stiu ce se afla in pungi, le desfac, le insira, nu le trebuie si le lasa azvarlite.Tot mai bine date concret cuiva care chiar are nevoie de ele.

Floricica Nou Venita mademoiselle's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    81
    eu le-am dat pe toate altora care avea nevoie.cu exceptia rochitei de botez si inca vateva articole care imi sunt dragi :) nu vreau ptr bebe 2 aceleasi hainute .nu mi se pare corect :) cum am avut placerea sa ii i-au carinei asa vreau sa fie si la urmatorul . opinia si alegerea mea

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de diana_andreea Vezi mesajul
    Aceeasi Marie...alta palarie.....subiectul a mai fost discutat, dezbatut.....
    https://www.copilul.ro/forum/cafenea...ite-35415.html
    Ai maaaare dreptate.Este chiar recent topic-ul respectiv.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari