Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime belladonna's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    Citat Postat de sierra Vezi mesajul
    eu am gresit ca nu am pus-o pe olita de cand avea cateva luni,poate acum ar fi stat si am fi sapat de pampersi.a
    Iuliana.....faza cu pusul devreme pe olitza ii cea mai mare prostie.....kkk stiu o sa imi sara incap o gramada de persoane...cunosc cazuri care zic ca au dezvatat copilul de pempars ca l-au pus pe olitza devreme (7luni)....dar cum la "dezvatat" vorba vine dezvatat caci toata ziua il punea pe oala sa il intreba "faci pipi....?......deci asta nu inseamna ca l-a dezvatat de pempars , el nu avea controlul era mai tot timpul intrebat sau pus pe olitza ....parerea mea e ca abia dupa doi ani incepe sa priceapa si sa se aptina atunci cand ii vine sa faca nevoile .....
    uite din experienta mea de mamica....pe Seby exact la 2ani si 2luni am inceput operatiunea olitza si in doua saptamani nu mai purta nici zi nici noapte pempars...mai erau si mici accidende dar foarte rar.....
    La Raluca am zis ca voi incerca pri aprilie -Mai operatiunea dar nu o voi forta..si vorba lui fluturas(cristina) stai linistita ca nu se v-a marita cu pempars pe ea

Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    Si revenind la subect....pai unde am gresit eu la inceput de drum? ...
    .La Seby l-am tinut prea mult in brate ...am inceput diversificarea prea devreme(aproape 4luni) pe care nu mi-o iert nici acum....m-am luat dupa X,Y....si ce regret cel mai mult ca nu l-am invatat sa fie bataus(infipt)....asa nu imi mai venea de la gradinitza muscat de ochii ....in parc nu mai vene plangand la mine ca cutare copil nus ce ia zis...tot timpul i-am zis ca nui frumos sa te certi cu copii si sa nu dai in ei si uite asa a venit el batut.....(nu zic sa bata in stanga si in dreapta, dar sa stie sa se apere nu sa vina mami sa il salveze)....acum lucram la acest aspect ...

La Raluca ....immmm zic eu ca nu prea am gresit caci m-am ars la primul .....

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Am gresit ca i-am dat complectare lapt praf prea devreme(avea o luna jumate)..in loc sa insist cu pusul la san,chiar daca si acum papa de la san...

Floricica Debutanta alebia's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2009
    Postari in forum
    859
    Eu cred ca am gresit cu alaptatul, ca i-am dat suzeta de care inca nu am scapat.

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    fetelor se pare ca treaba cu alaptatul ne-a cam dat gata pe toate............

nicole13
    Guest
    Citat Postat de bubu24 Vezi mesajul
    fetelor se pare ca treaba cu alaptatul ne-a cam dat gata pe toate............
    sa stii ca da,suntem niste mamici distruse din punctul asta de vedere!

mire83
    Guest
    Citat Postat de nicole13 Vezi mesajul

deci,nu puteam sa ma abtin....

mire83
    Guest
    greseli or mai fi fost si la mine...da cine le-a tinut contu!?

Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    Citat Postat de nicole13 Vezi mesajul
    ..........................................................

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    care-i legatura in suzeta si rosu'n gat ??!!! o tampenie....
    nu cred , sau cel putin nu-mi reprosez ca as fi gresit cu ceva. am considerat ca ar fi o greseala sa-l iau non-stop in brate, am considerat deasemena ca ar fi o greseala sa-l iau sa doarma cu noi in camera, de pat nici nu mai vorbesc si bineinteles cea mai mare greseala mi se parea leganatu' pe picioare ! am zis NU categoric indiferent cine si-ar fi exprimat dorinta

Floricica Nou Venita maximilian's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    47
    eu legat de suzeta,nu-mi reprosez absolut deloc.eu cred ca si suzeta are rolul ei,ca doar nu s-au inventat degeaba.am auzit tot felul de prostii,ca motivatie impotriva suzetei.practicate chiar de mamici tinere,sfatuite de persoane care au crescut bebeia cum 20 si ceva de ani,cand era cu totul altceva.auzi,cica nu i-a dat suzeta ca trage in gol,asa,aiurea.dar de altfel se plange ca un an jumate nici nu putea sa se spele la cap cum trebuie,ca trebuia sa stea cu tzatza in gura copilului.mie mi se par niste aberatii.si ma sfatuia pe mine sa pun copilul in premergator...nu stiu care e mai daunator.nu vreau sa supar sau sa ofensez.este doar parerea mea.
    scuze,de offtopic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari