Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 38
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Greseli pe care le fac mamicile la inceput de drum

Care credeti voi ca sunt cele mai frecvente greseli pe care le fac mamicile la inceput de drum?

Eu una cred ca am gresit ca nu am luptat mai mult sa il alaptez pe Edi (din cauza problemelor medicale de atunci), cred iar ca am gresit ca nu l-am obisnuit de mic cu apa (desi multa lume mi-a spus sa ii dau asa cate o lingurita de apa sa se obisnuiasca cu gustul) si am ajuns ca prima data sa imi accepte apa si sa bea la un an si 7 luni atunci cand a inceput canicula.

Voi ce greseli ati facut sau credeti ca ati facut la inceput?

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    eu am gresit ca nu am pus-o pe olita de cand avea cateva luni,poate acum ar fi stat si am fi sapat de pampersi.am gresit ca am luat-o in brate de fiecare data cand era treaza ,chiar daca statea cuminte in patut si se uita in tavan.am gresit ca am luat-o sa doarma in pat cu noi si acum dioarme cu noi jumatate din noapte.cama stea ar fi greselile pe care am spus ca nu le voi mai face la urmatorul bebe

mischa2000
    Guest
    Citat Postat de sierra Vezi mesajul
    eu am gresit ca nu am pus-o pe olita de cand avea cateva luni,poate acum ar fi stat si am fi sapat de pampersi
    la cateva luni?
    mmmmmmmmmm........

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu am gresit cu leganatul pe perna si poate cu suzeta...

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Eu am gresit ca nu am avut incredere in mine si am ascultat prea mult alte pareri... M-am consumat aiurea la vorbele altora.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu am gresit ca iam dat suzeta,cu toate ca ma scapat de rosu in gat,ca nu a facut niciodata,si am gresit ca nu trebuia sai cumpar vaccinurile.trebuia sa le iau pe alea de la stat.si am gresit f rau cand a inceput sa mearga,pt ca ,cum cadea o ridicam repede,si pana pe la 2 ani,si daca se dezechilibra incepea sa planga ff rau.in rest sunt multumita

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Gresesc ca nu ma joc mai mult cu ei si ca-mi pierd rabdarea cateodata....

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    am gresit ca nu am insistat cu alaptatul,am vazut ca nu prea aveam lapte...ba sugea ba plangea si am renuntat,am luat-o tot timpul in brate ..slava domnului ca acum la 10 luni am dezvatat-o de acest obicei de a sta numai in brate...am gresit ca m-am luat dupa altii si nu m-am lasat dusa de instinctul meu ....de ...primul bebe...acum la cel de-al doilea stiu cum o sa procedez cu el

Floricica Nou Venita maximilian's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    47
    cea mai mare greseala a fost ca nu m-am documentat la timp,legat de alaptare.din cauza asta am alaptat doar o luna.nici nu stiti cat de rau imi pare.nu a avut cine sa ma invete sau sa ma ajute.am cedat mult prea repede.la urmatorul o sa stiu.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    sierra,daca o puneai pe olita la cateva luni...aveai doar probleme cu oasele,coloana ei...de pampers scapi ,nu-ti face griji...n-ajunge sa se marite cu scutece!

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    aaaaa..imi pare tare rau ca nu a luat si copilul meu suzeta...asa scapa de rosu in gat!!!!!!??????

+ Raspunde
Pagina 1 din 38
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari