Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Folositi sistemul pedeapsa/recompensa?

Eu una folosesc mai mult sistemul de recompensa pentru Edi la nivelul la care intelege el. Adica atunci cand face ceva bine, sau este alcultator il laud si ii spun "bravo Edi", n-am recurs inca la recompense materiale pentru ca eu consider ca este mult prea mic sa il invat de pe acum cu astea. Ca pedepse nu prea avem asa....adica in general i se interzice accesul in camera in care a facut prostii si asta il supara cel mai tare. Adica daca in camera lui s-a urcat pe pat si apoi pe pervazul de la geam, il dau jos frumusel, ii spun ca nu e voie acolo pentru ca poate sa cada sa faca buba, il dau afara din camera si incui usa ca sa nu mai poata intra.

Voi folositi sistemul pedeapsa/recompensa?

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    eu nu stiu daca il folosesc, dar as dori sa nu mai fim pedepsite cu zeci de subiecte
    se poate macar o zi da, una ba?
    va rog din suflet
    sunt subiecte pe care as vrea sa le urmaresc si nu mai stiu de unde sa le iau, pentru ca suntem la concurs, cine deschide cele mai multe topicuri, cu subiecte puerile

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Mie imi placea sistemul ala cu aprecierile verzi, rosii, gri chiar si incognito te scotea din amorteala

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Eu il si pedepsesc il si recompensez pe Alex.Cand e obraznic il pun la colt,ii numar pana la 10 apoi ii spun ca e liber,iar cand asculta bat din palme si ii spun bravo.Ca sa il invat la olita i-am dat cate o ciocolatica kinder de cate ori facea la ea.Acum dupa ce face la olita bate singur din palme si zice"bavo Adu,mami boboaie.
    Modificata de ihotu72; 19.02.2011 la 18:16:34.

mischa2000
    Guest
    Citat Postat de flora73 Vezi mesajul
    Mie imi placea sistemul ala cu aprecierile verzi, rosii, gri chiar si incognito te scotea din amorteala
    pai sa se dea inapoi ... dar si lista cu cine pe cine ....:))

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Pedeapsa cu pusul la colt nu mai merge.Cand il intreb de ce a facut prostii se duce singur la colt,bate din picior si numara "doi,patu-doi,patu".

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari