Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320

Exista oare viata dupa divort?

Astazi eu si sotul meu am hotarat sa divortam,si cum nu am povesti ce simt si ma apasa pentru ca mama va zice tiam zis eu,am simtit nevoia sa ma descarc cumva,mam saturat sa trag de o relatie care am crezut ca in final va merge si unde nu sunt apreciata dolocchiar daca matrezesc la 5 si ma culc la 12 noapte,spal la mana cu 2 copii mici ca masina de spalat sa stricat cand avea bebe un an,nu credca mai exosta cale de intoarcere,am dat cei mai frumosi ani din viata pentru relatia asta,oare mai exista viata dupa divort?

teodoraioana
    Guest
    Citat Postat de cojocari ruxandra Vezi mesajul
    Astazi eu si sotul meu am hotarat sa divortam,si cum nu am povesti ce simt si ma apasa pentru ca mama va zice tiam zis eu,am simtit nevoia sa ma descarc cumva,mam saturat sa trag de o relatie care am crezut ca in final va merge si unde nu sunt apreciata dolocchiar daca matrezesc la 5 si ma culc la 12 noapte,spal la mana cu 2 copii mici ca masina de spalat sa stricat cand avea bebe un an,nu credca mai exosta cale de intoarcere,am dat cei mai frumosi ani din viata pentru relatia asta,oare mai exista viata dupa divort?
    Ruxandra...nu imi vine sa cred.....
    100% sunteti siguri ca divortati???
    Of ce rau imi pare...nu imi vine sa cred.... Oare nu sunt probleme datorita faptului ca si-a pierdut fratele?
    Imi pare extrem de rau!
    Normal ca mai exista viata dupa divort...de multe ori este mai bine asa dar vreau sa ma asigur doar ca ai intors problema pe toate partile si ca sunteti siguri 100%.......
    Daca ai nevoie sa vb cu cineva, cu mare drag sunt alaturi de tine desi ma doare sa aflu asa ceva... :-(

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Ca urmare a deciziei daca mai voia sa schimbam ceva venea la 3 acasa cand termina munca si e sase jumatate si nu este acasa,a neglijat copii in ultimul hal sa ajuns si la injuraturi,nu dkresc ca copii sa creasca in asa mediu in stres,cearta si neglijenta

teodoraioana
    Guest
    Ca urmare a deciziei daca mai voia sa schimbam ceva venea la 3 acasa cand termina munca si e sase jumatate si nu este acasa,a neglijat copii in ultimul hal sa ajuns si la injuraturi,nu dkresc ca copii sa creasca in asa mediu in stres,cearta si neglijenta
    Da, ai dreptate.... Imi pare enorm de rau pentru ca s-a ajuns la o asemenea situatie. Trebuie sa vezi ce este mai bine pt copii! ei sunt prioritatea ta....
    Of draga de tine....
    Oare nu este inca afectat de ce s-a intamplat cu fratele lui si poate deasta are asemenea comportament? :-(

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Ruxi se pare ca ati ajuns la divort tocmai ca nu esti apreciata insa asta stiu ca este de mult eu cred ca ar trebuii sa v-a luati un moment de respiro amandoi,stiu cat de mult munceste el si ca o face pt tine si cei 2 baieti frumosi ...acum trebuie sa pui in balanta daca mai simti ceva pt el atunci lupta si incearca sa v-a recuceriti,sa v-a cunoasteti din nou sa gasiti un numitor comun si motivul ar fi baietii insa daca iubire si respect nu exista te sfatuiesc sa pui punct si ca sa iti raspund la intrebare DA exista viata dupa divort asta daca si tu iti doresti asta...este foarte greu dar nu imposibil.Nu pot decat sa ti zic ca eu cel putin sunt alaturi de tine cu orice te framanta sau de orice alta natura si sunt in asentimentul fetelor de aici cred ....si inca ceva Iubeste-te pe tine intai ca sa te poata iubii altii,asta prin exercitiu,implicare,ganduri bune si mult respect!Te pup

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Exista viata dupa divort? Cu siguranta DA! Daca doi adulti nu se mai inteleg, nu se mai iubesc si nu se mai respecta, divortul e calea de urmat.

Ce-i drept, e mai complicat cand la mijloc sunt copiii...Cred ca o analiza profunda a relatiei voastre va va da raspunsul la intrebarea ta.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Ruxi, imi pare rau ca relatia voastra a ajuns in acest punct.Cum zic si fetele, poate aveti nevoie doar de o perioada de respiro, in care sa va faceti ordine in gânduri si in sentimente, sa va ganditi fiecare la ce a gresit in relatie si daca se poate schimba ceva.Dumnezeu sa va lumineze pe amândoi sa luati cea mai buna decizie!Te imbratisez.

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Va multumesc din tot sufletul pentru sprijin si incurajari,azi dimineata mia spus ca el nu vrea sa divorteze ,dar oare dragostea se masoara in injuraturi,langa noi dar totusi singuri,incerc sa cantaresc foarte bine lucrurile si fapteletatal meu lucreaza de cand aveam 6ani in strainatate,mama a ramas cu noi si desi tati venea des iam simtit enorm lipsa,de acea ma gandesc si la puii mei,dar nu sa creasa intr-o familoe dezorganizata,sambata voi pleca cu copii la tata pentru o saptamana va fi operat din nou,un sfarsit i se pune proteza care ii va inlocui gatul si maxilarul scos,are nevoie de ajutor,anul acesta am ajutat pe toata lumea dar nu neam ajutat pe noi,neam lasat pe noi in urma si am uitat ca existam,atunci voi putea sa ne punem ordine in ganduri find departe unul de altul,timpul va hotara daca vom trece mai departe sau totul se va rupe aici.

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Ruxi, imi pare tare rau sa citesc ceea ce ai scris... stiu ca aveati probleme, ati traversat o perioada extrem de grea iar necazurile ori te apropie ori te despart, din pacate. Luati-va o perioada de separare, poate la rece o sa gasiti din nou acele lucruri si sentimente care v-au apropiat. Daca divortul ramane apoi unica solutie atunci tine fruntea sus si mergi cu copilasii tai pe drumul tau, se poate! Ai nevoie de vointa, curaj si multa munca, nu cred ca va fi usor, dar cu siguranta exista viata dincolo de divort! Sa fi puternica si sa stii ca oricand vei avea nevoie de o vorba buna sau un umar pe care sa iti versi oful, noi suntem aici!

teodoraioana
    Guest
    Va multumesc din tot sufletul pentru sprijin si incurajari,azi dimineata mia spus ca el nu vrea sa divorteze ,dar oare dragostea se masoara in injuraturi,langa noi dar totusi singuri,incerc sa cantaresc foarte bine lucrurile si fapteletatal meu lucreaza de cand aveam 6ani in strainatate,mama a ramas cu noi si desi tati venea des iam simtit enorm lipsa,de acea ma gandesc si la puii mei,dar nu sa creasa intr-o familoe dezorganizata,sambata voi pleca cu copii la tata pentru o saptamana va fi operat din nou,un sfarsit i se pune proteza care ii va inlocui gatul si maxilarul scos,are nevoie de ajutor,anul acesta am ajutat pe toata lumea dar nu neam ajutat pe noi,neam lasat pe noi in urma si am uitat ca existam,atunci voi putea sa ne punem ordine in ganduri find departe unul de altul,timpul va hotara daca vom trece mai departe sau totul se va rupe aici.
    Multa sanatate pentru tatal tau Ruxi...
    Sper ca dupa perioada de respiro sa se rezolve problemele si copii sa nu aiba de suferit... indiferent de care va fi cea mai buna decizie sper sa nu sufere puiutii...
    Suntem alaturi de tine!

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    :( imi pare nespus de rau pentru situatia ta.decat sa creasca intr-un mediu nesanatos,copiii mai bine sa creasca doar cu un parinte.ai la cine sa apelezi in cazul asta?adica unde sa te duci cu copiii?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari