Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita zaniera's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    7

Eu il vreau! ...el nu

buna ziua !

pana acum ccs 4 luni luan antibebe pt niste probleme cu chisturi , ciclu neregulat etc....prietenul meu mi-a spus sa le opresc deoarece nu imi fac deloc bine (stiind un caz in care dupa ani de antibebe a iesit copilul handicapat), am avut incredere si le-am lasat , in speranta k isi doreste un copil ...plus k nu credea k pot ramane gravida asa rpd ...cert este k de vreo 2 sapt am aflat k sunt gravida dupa ce am facut 2 teste care au iesit pozitiv....

mi-a explicat k acum nu este momentul , eu tocmai imi termin facultatea si ar fi un bun prilej de a ma ridica din punct de vedere profesional,k mom nu avem suficienti bani sa crestem un copil ...bun am inteles eu pana la urma k ma va pune sa avortez , ceeace nu imi convine deloc , mi-este foarte frica ....mai ales cand am vb cu matusha mea care mi-a spus k in tinerete a facut un chiuretaj si de atunci nu a mai putut face copii....mi-e teama k nu cumva sa regret acest lucru ....mi se zbarleste parul pe mine...maine mi-am facut programare la medlife la spital pt o consultatie si eventual acel chiuretaj.....am mai aflat k ma va costa 11 mil ,ceeace mi se pare enorm :( :( :( :( :(

imi poate spune cineva dc chiar se poate intampla sa numai pot face copii?...sa-mi de-a un sfat , repet sunt ingrozita de ce ma va astepta ....si culmea nu prea am cu cine vb despre acest subiect ...

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    buna!am fost in aceeasi situatie ca a ta.am fost nevoita sa fak un chiuretaj in urma cu un an.acel copil mil doream enorm el nu.am facut voia lui.dar dupa o luna de 3 luni de la chiuretaj aveam in fiecare nijte scurgeri.dupa o vizita la doctor mi sa spus ca trebuie sa urmez neaparat un tratament si dupa care am ramas iar insarcinata.atunci am pus eu punctul pe i.adika iam zis cal pastram.la prima vizita la doctor am fost cu el.el in speranta k eu voi face un chiuretaj.atunci doctorul ia zis ori un chiuretaj ori viata ei.la inceput nu putea concepe cum el va fi tata.akum avem 36 de saptamini si e cel mai fericit.mi-o spune chiar el zi de zi mai ales k vom avea un baietel.nu teas sfatui sa faci un chiuretaj pentru ca eu jumatate din sarcina am stat numai prin spitale si alta jumatate facind analize din cauza acelui chiuretaj.bafta in continuare.akum tu decizi.dar sa stii k eu am numai 19 ani si fak facultate la farafrecvanta.nu ma incurca deloc puiu care il voi avea.

Floricica Avansata floro's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    buna zaniera!draga mea nu este o regula acum daca faci un avort sa nu mai poti face copii, insa la avorturi repetate cu siguranta vei avea probleme pe viitor cand vei avea o sarcina sau daca o vei mai avea.
    trebuie sa discuti cu prietenul tau si sa cadeti de comun acord,multi la inceput nu vor si apoi isi doresc copilul....ideea este ca un copil inseamna multe dar nu un capat de lume.si eu sunt la facultate si la anul voi fi cu licenta si bebelina mea o sa fie micuta insa nu ma sperii ca nu voi termina toate cu bine.si eu vreau cariera dar le fac pe rand si cum mi le mai da si cel de sus ca nu bat din palme si gata.

succes in cele ce vei face

Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    7
    multumesc mult pt parerile voastre ... la mine este hotarat , sapt asta voi face chiuretajul...ma doare inima dar la ce reactie a avut logodnicul meu , e clar k nu il vrea...singura nu pot sa-l cresc ...trebuie sa ai o situatie financiara buna, un barbat adevarat -sa si ia rolul de tata in serios....vreau sa ofer copilului o familie unita si frumoasa....si chiar nu ash vrea sa ma arunc cu capu inainte aiurea si dupa aia sa regret....am 22 de ani , ma gandesc k am toata viata inainte , iar atunci vreau sa fac totul k la carte -analize frumos inainte , tratamente etc...poate atunci oi fi si eu ceva mai fericita:(

eu am licenta in iulie ...

mi-este tare frica de aceasta interventie,am ales-o cu anestezie generala...mi-e sa nu lesin sau mai stiu eu ce ...am sufletul cat un purice ,stiind k maine merg la spital la consultatie ....sper sa nu am nevoie de un psiholog dupa aia, sunt sigura ca voi ramane cu mici sechele pe suflet...:(

Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    7
    ah si inca ceva ...am inteles k sarcina la modul general este in stransa legatura cu PH ul femei ...nu prea am inteles eu mare lucru , dar ma voi documenta...

Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    zaniera daca asta ti-e decizia asa ai sa faci!off eu sunt contra avorturilor si imi este si fff frica de ele, eu am pierdut o sarcina si am fost chiuretata de doua ori ca imi lasase resturi....
    sfatul meu este sa fii mai atenta pe viitor daca nu vrei copilas protejati-va.
    poate vrei sa zici de RH-ul femeii care fie este pozitiv fie negativ...

Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    7
    floro nu ma intege gresit , EU IL VREAU ....dar el -tatal mi-a spus k nu este momentul acum ...am doar 22 de ani , acum in iulie am licenta ....mi-a spus sa mai am putina rabdare sa ma lansez si eu pe plan profesional , mai ales k am un salariu mizer ....CHIAR LE ADMIR MULT PE FETELE DE MAI SUS CARE SUNT SI MAI MICI CA MINE SI CU TOATE ASTEA AU PUTEREA SI CURAJUL SA MEARGA PANA LA CAPAT .crede-ma k si mie mi-este frica ...rau de tot ...azi am fost la consultatie la medlife , eram singura ,am tinut-o intr-un plans continuu ,nici nu eram in stare sa vorbesc ca lumea, de ce oare crezi , k nu il vreau ?...din contra simteam k mi se scurge sufletul in mine ...si doctorita incerca sa ma convinga sa-l pastrez dar i-am explicat k nu se poate MOMENTAN...si nu vreau sa ma judece nimeni,si eu sunt impotriva avorturilor ....iar joi cand m-a programat la ....deja stiu , mi se va face rau , o sa lesin ...nu prea pot face fata emotiilor puternice ...

Membru inregistrat la
    14.10.2008
    Postari in forum
    1.872
    zaniera eu nu vreau sa te fac sa te simti mai rau decat este situatia ta.incearca sa te linistesti si daca asa ai hotarat cu iubitul tau nu te mai zapacii.

Floricica Nou Venita vavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    4
    Buna fetelor,
    Si eu am o astfel de problema...eu vreau iar el spune ca inca nu este pregatit"ca poate la anul";numai ca eu pe 1 iunie am facut 31 ani,iar el face anul asta 26....si suntem impreuna de 3 ani...deci la mine se mai pune problema si de varsta....nu stiu ce sa fac??cateodata imi doresc tare mult un bebe,iar cateodata ma gandesc ca daca el nu si l doreste atat de mut ca mine...nu stiu cum ar fi mai bine sa fac..Astept sfaturile voastre fetelor

Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    7
    floro numai Dumnezeu stie ce este in sufletul meu :(....maine la 12 se va termina cu ....nici nu stiu ce mai simt , sau ce sa mai spun ....sunt intoarsa rau ...

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    fiecare om face un copil cind se simte pregatit,dak tu te simti pregatita de ce mai astepti.stii vorba aia barbatul e capul familiei,iar femeia gitul.deci cum se incotro se intoarce gitul acolo se duce si capul.akum ramine la aprecierea ta.bafta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari