Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cum va adormiti copiii?

Inca de cand am vent din maternitate cu Edi l-am culcat in patutul lui si l-am lasat sa adoarma singur. A fost o perioada de vreo 2-3 luni cand adormea doar leganat in carut si apoi mutat in pat dar apoi a revenit la normal. Doar la cresa adoarme la pranz mangaiat de una din ingrijitoare dar acasa, il pun in patut, il mangai pe cap sting lumina si trag usa si gata adoarme singur.

Voi cum va adormiti copiii?

oanachampion
    Guest
    Tot asa. Toata lumea ma certa ca n-am stabilit un "ritual" de culcare, gen citit o poveste, leganat etc, insa am rezistat tentatiei si ma bucur din suflet ca am facut-o. Acuma le zic sa se bage in pat, trag plapuma pe ei, ii pup, sting lumina si am plecat.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Oana eu ma gandeam ca atunci cand va mai creste o sa vrea si Edi povesti inainte de culcare insa daca ai tai care sunt mai mari nu au capatat obiceiul se poate sa nu capete nici Edi . Prefer sa ii citesc povesti (cand o avea rabdare sa asculte) peste zi dar nu inainte de nani.

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    Nici noi nu avem ritual,si nici eu nu mi-am dorit asa ceva!Isi bea biberonul(la mine in brate),il pup,ii spun noapte buna,il pun in patut si plec la treaba mea(rufe,vase,ordine...tati)!

oanachampion
    Guest
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Oana eu ma gandeam ca atunci cand va mai creste o sa vrea si Edi povesti inainte de culcare insa daca ai tai care sunt mai mari nu au capatat obiceiul se poate sa nu capete nici Edi . Prefer sa ii citesc povesti (cand o avea rabdare sa asculte) peste zi dar nu inainte de nani.
    Nu, pt ca, asa cum ai zis, e doar un obicei... daca noi nu-i invatam asa, nu se vor obisnui asa. Si eu tot in timpul zilei le citesc.

mire83
    Guest
    nici noi nu avem seri de povesti...astea intra la mod de joaca....adica,citim in timpu zilei
    seara laptele si in pat...adoarme cam in 10-15 min ca merge si la cresa

Floricica Nou Venita maria_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    19.12.2010
    Postari in forum
    18
    Noi avem ritual de nani. Igiena de seara, aerisit camera 10 minute si poveste. Ratusca mea adora cand facem lucruri impreuna si consider ca o poveste frumoasa o ajuta sa viseze frumos!

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Alex adoarme si singur,cand e foarte obosit... dar cand mai are chef de jucat ,dar e ora de nani , stau si eu cu el ,sau tati si ii spunem o poveste..capra cu 3 iezi sau punguta cu 2 bani...sau mai inventam cate una...ori cantam un cantecel..de obicei un elefant se legana...
    Sara adoarme cu biberonul dar sa fiu si eu langa ea...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari