Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046

Nelamurit Cum v-ati cunoscut jumatatea?

Cum v-ati cunoscut jumatatea? Ce va atras la ea? Ce calitati/ defecte are? Ce inseamna un cuplu pentru voi? De cat timp sunteti un cuplu si dupa cat timp v-ati casatorit? Ati stat impreuna si necasatoriti?
    Modificata de paulici; 05.06.2011 la 09:09:04.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Pe Cosmin, l-am cunoscut la vreo 2 luni dupa sfarsitul primei mele casnicii....Eram dezamagita, nu vroiam sa aud de nici un barbat in viata mea....Intr-o seara am iesit in oras cu niste prieteni (unul sarbatorea ca a venit din strainatate si a facut o invitatie in grup).La masa alaturata era sotul meu cu niste prieteni de-ai lui.Doi dintre ei s-au cunoscut, am unit mesele...si asa a inceput....A fost foarte rabdator cu mine, m-a fermecat calmul lui, harnicia, faptul ca nu ii place cearta, ca poti vorbi cu el de toate...politica, sport, ...nimicuri, ca e fidel.Timpul mi-a dovedit ca nu m-am inselat in privinta lui, exact la un an ne-am casatorit...acum o avem pe Di...iar el continua sa fie tatal perfect pentru printesa noastra si sotul ideal pentru mine....

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Dar tu? Cum ti-ai cunoscut sufletul-pereche? Daca tot ai deschis acest topic....ar trebui sa ne satisfaci curiozitatea.....nu? :))

Floricica Senior violett24's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    3.323
    Citat Postat de paulici Vezi mesajul
    am sa va povestesc ... mai tarziu
    ce inseamna mai tarziu?
    azi sau dupa cateva luni ????????????

noi ne cunoastem de 10 ani si stam de 2 impreuna
    ne iubim si sper sa fie "pana moartea ne va desparti"

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    ne cunoasteam mai demult dar intr-o zi s-a decis sa ma invite la o cafea, eu tocmai trecusem printr-o reltaie dezastruoasa si nu vroiam sa mai am reltii cu nici un barbat. i-am zis ca nu pot, atunci mi-a zis: atunci maine, si i-am raspuns ca nici "maine " nu pot si mi-a zis ca iesim cand "pot".:)))
    el nu a mai insitat cu toate ca ne vedeam zilnic, intr-o zi(vineri 23 noiembrie) i-am dat numarul de telefon si i-am zis sa ma sune.
    in seara respectiva m-a sunat si am iesit sa cinam in oras. de atunci au trecut 3 ani fericiti.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de violett24 Vezi mesajul
    ce inseamna mai tarziu?
    azi sau dupa cateva luni ????????????
    Acum ...

In mai 2000 faceam cunostinta,
    Si azi cu toate incercarile prin care am trecut, un accident grav in care era sa il pierd la exact 7 luni de la casatorie, dar mai ales pierderea micutei noastre, noi suntem in continuare SUFLETUL PERECHE si recunosc ca azi doar pentru el traiesc.
    Modificata de paulici; 05.06.2011 la 09:11:56.

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Frumoasa povestea voastra de dragoste....e un fel de love-story contemporan.Sunt sigura ca sunteti suflete-pereche....si doar impreuna veti depasi greutatile/problemele......

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Citat Postat de lolita si kevin Vezi mesajul
    ne cunoasteam mai demult dar intr-o zi s-a decis sa ma invite la o cafea, eu tocmai trecusem printr-o reltaie dezastruoasa si nu vroiam sa mai am reltii cu nici un barbat. i-am zis ca nu pot, atunci mi-a zis: atunci maine, si i-am raspuns ca nici "maine " nu pot si mi-a zis ca iesim cand "pot".:)))
    el nu a mai insitat cu toate ca ne vedeam zilnic, intr-o zi(vineri 23 noiembrie) i-am dat numarul de telefon si i-am zis sa ma sune.
    in seara respectiva m-a sunat si am iesit sa cinam in oras. de atunci au trecut 3 ani fericiti.

Frumooooooos.....ce imi plac povestile cu happy-end.....Aniversare frumoasa!!!!!

Floricica Senior dariutza2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2009
    Postari in forum
    2.798
    buna dimineata
    eu mi-am cunoscut sotul,florin, acum citiva ani buni
    locuiam in Sf Gheorghe(cv) si eram in vizita in brasov ,avusesem si o intilnire fara succes, apoi venind spre casa cu trenul "am dat" peste el (mergea spre Tusnad locul unde avea serviciul,atunci se intorcea cu provizii de la parintii lui care stau in Cimpulung Muscel -arges)
    defapt el a inceput conversatia si totu s-a derulat destul de repede ,iar cind am coborit a fost inspirat sa ma invite la o pizza
    asa ca a doua zi ne-am intilnit la o pizza si de atunci suntem impreuna ,chiar daca el a mai avut ceva incercari de a asi cauta alta jumatate pina la urma se pare ca eu sunt jumatatea lui ....au trecut de atunci 13 ani si 8 de casnicie in urma careia au rezultat 2 copii Matei si Daria

Floricica Avansata diana16's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2008
    Postari in forum
    1.679
    Foarte frumoasa este povestea fiecarei iubiri...mie imi place asa mult sa ascult cum incep povestile de dragoste........
    La noi a inceput in august 1999 (ce a mai trecut timpul), eram un copil de doar 16 ani, erau zilele orasului vecin, Carei si impreuna cu o prietena am iesit in oras, la noi nu era prea multa lume, majoritatea erau plecati la Carei....ne-am intalnit cu misu si alti prieteni de ai lui care-l convingeau sa ii duca la carei, el avea masina....el nu se lasa convins, apoi cand am aparut noi, dintr-o data a zis ca daca merg si eu, merge...eu nu-l cunosteam....am zis ca nu merg, dar toti au sarit pe mine. am plecat pana la urma cu conditia ca la ora 1 sa ne intoarcem. ajunsi la carei eu mi-am intalnit colegii si am ramas cu ei, la intoarcere am venit tot cu misu acasa, am aflat ca suntem vecini, m-a dus acasa si m-a invitat sa mergem la un suc, dar eu am refuzat....urmatoarea zi m-a cautat acasa ca sa mergem impreuna din nou la carei, am luat-o si pe prietena mea si am mers....cand au inceput artificiile, alinei i s-a facut frig si misu i-a oferit bluza lui, iar pe mine m-a luat in brate.......au urmat apoi intalniri in fiecare zi, cu dovezi tot mai clare de afectiune din partea lui, facandu-ma sa ma indragostesc treptat, din ce in ce mai mult...era o dragoste pura, copilareasca, plina de energie si sentimente foarte frumoase...de multe ori vreau sa cred ca asa este si acum...o dragoste fara rautati, gelozii, invidii, certuri fara rost, cu multa intelegere, respect, sustinere. Consider ca am in primul rand in sotul meu un prieten si apoi toate celelalte.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    L-am cunoscut pe Mihai printr-un amic comun (scuze de cacofonie).Faceau armata impreuna.Amicul n-a reusit sa ma sune cand a terminat cu armata, i-a dat nr. meu de telefon lui Mihai (pe atunci mobilul era...parca nu...) ... si uite-asa, timp de doi ani am vorbit la telefon fara a ne cunoaste, fara a sti cum arata celalalt, cu toate ca locuiam in acelasi oras.Mi-a placut vocea lui blanda si calda.Apoi am hotarat sa facem cunostinta fata in fata.Eram dupa o relatie iar el in timpul uneia.Dupa o luna eram un cuplu, dupa cateva luni locuiam impreuna in apartamentul meu, la cateva luni a venit catelusa, cadou de 8 martie de la Mihai (acum are aproape 10 ani), dupa doi ani am scos actele, dupa alti doi, nunta, din 2007 avem o fetita frumoasa, din 2009 si un baiete la fel de frumos, am deschis si o afacere destul de buna....Indraznesc sa spun ca avem o casnicie fericita asa cum multi si-ar dori.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari