Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Foarte Bine Copilului tau ce ii place sa faca?

Imaginatia si creativitatea copiilor reprezinta intotdeauna o supriza si o provocare pentru parinti. O supriza pentru ca poate nu ti-ai imaginat niciodata ca fetita ta se va gandi sa-si coloreze camasuta alba folosind culorile aprinse din acuarele.

Si o provocare pentru ca nu prea stii cum sa reactionezi cand fata de masa e decorata cu flori din dulceata si case din piure de morcovi... sa te superi ca tu va trebui sa cureti? sau sa te bucuri ca prichindelul tau ti-a daruit prima lui opera de arta?

Copilului tau ce ii place sa faca? Cum isi manifesta creativitatea? Ti-a pictat vreodata peretii sau fata de masa? Coloreaza cu creta pe asfalt sau cu creioanele pe hartie... si pe masa?

nicole13
    Guest
    Vreti sa venim si cu probe????

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Nicole, ar fi minunat sa adaugati si fotografii, daca la asta te referi cand spui probe , dar neaparat sa fie insotite si de poveste.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Kiddo,Eu cu Marius(baiatul cel mare) am facut multe creatii dupa tutoriale Tide,din editia trecuta. Acum este innebunit dupa campul cu oite:) cel putin o data pe saptamana facem oite .
    O sa caut creatiile facute dupa tutoriale Tide si daca doriti le postez si aici. Sunt foarte frumoase si sigur le va placea copiilor.

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Ce dragut, Alinna!

Chiar ne-ar placea sa vedem creatiile voastre!

Eu cand eram micuta adoram sa desenez, desi nu pot spune ca eram foarte talentata. Apoi mi-a placut mult sa ma joc cu plastilina - mereu inventam animale si forme.

Acum ma distrez alaturi de gandacica Andra (are aproape 4 ani si este nepotica prietenului meu). Facem impreuna animalute din cereale, desenam vacute si cai, uneori si gaini si ne place tare mult sa coloram cu creta pe asfalt. Ultima data am facut un sotron mare, mare, colorat si zambaret! Am atras astfel toti copiii vecinilor la joaca!

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Si fata mea e foooarte creativa!
    Ultima data a redecorat camera copiilor nasilor nostri: a pictat covorul, lenjeria de pat si peretii. Poze nu am, ca n-am indraznit sa fac.
    Eu nu prea contribui la "operele" ei ca nu am atata inspiratie.

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Kiddo,Ralukut,nici noi nu suntem experti,Marius are doar 3 ani jumate:) si cand am facut desenele(in mai/iunie) avea doar vreo 3 ani si 2 luni,
    Acum e innebunit dupa Roata Olarului.Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi in camera dupa Craciun(atunci o s-o primeasca,pana atunci mai creste :) si dragul de el face pe felicitari la mosul sa nu uite sa-i aduca Roata)

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Desen 2 fete

Felicitare cu Flori a caror petale sunt resturi de la ascutitul creionului.Partea din mijloc este acel praf ce se face la ascutitul creioanelor

Oitele dragi lui Marius,blanita oitelor este vata lipta:)

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Ghivece decorate,astea imi plac mie tare mult,si se vede la care am contribuit si eu:)

Racheta,preferata celui mic

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Nu sunt cine stie ce,dar sunt dragute si sigur micutilor le va placea sa le faca.
    Pe langa aceste la Tide gasiti mult mai multe tutoriale cu lucruri pe care le puteti face

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    ralukut, nastrusnica fetita! Dar nu ne-ai spus cu ce a pictat toate cele?

alinna, baietelul tau este foarte talentat! Faceti lucruri deosebite impreuna! Ma bucur sa vad ca voi chiar faceti "lucru manual", cum ii spuneam noi la scoala. ...si ce frumos era...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari