Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 14
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Redescopera magia copilariei!

Copilul.ro si Disney Junior va invita la CONCURS!

Povesteste-ne care este prima ta amintire Disney, cu ce personaj te identificai in copilarie si de ce. Esti astfel inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premiile:
    premiul cel mare este o pictura de perete in camera copilului tau cu indragitele personaje Disney. Pictura este realizata de Andreea Bunea, moderatoare pe forumul Copilul.ro. (intra in concurs numai participantii din Bucuresti)
    10 premii a cate un plus reprezentand unul dintre cele mai indragite personaje Disney (Mickey, Minnie, Donald si Daisy).

Cu totii ne dorim sa retraim vremurile copilariei. Desenele animate ne ajuta sa redescoperim placerea si emotia jocului, precum si magia copilariei!

Disney a anuntat lansarea Disney Junior, un nou canal multiplatforma pentru copiii cu varste cuprinse intre 2 si 7 ani si familiile acestora. Disney Junior are premiera in Romania pe RCS & RDS astazi, 1 martie 2012.

Disney Junior va emite zilnic si va deveni casa personajelor preferate din serialele indragite de la Disney, cum ar fi „Clubul lui Mickey Mouse”, „Moto-animalutele din jungla”, „Manny Iscusitul”, „Agent Special Oso”, dar si seriale noi, precum „Jake si Piratii din Tara de Nicaieri” si „Aventurile Zanelor Disney”.

Disney Junior s-a lansat in EMEA din mai 2011 cu rezultate record si este acum disponibil in 109 tari, in 13 limbi, reprezentand 37 milioane de gospodarii in total.

Perioada de desfasurare a concursului: 01 martie – 02 aprilie 2012

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita voicutatiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2011
    Postari in forum
    20
    oooooooooo doamne pe vremea mea anii 80 nu erau asa de multe personaje ...tin minte ca era una sau doua desene animate una era mirela ptr fetite alta era sindbad prt baietei ce sa spun erau minunate si stateam cuminte pe scaunel si eram foarte atenta la ele ... frumose amintiri chiar mie dor de ele ...

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Pe vremea mea, anii 80-90 nu erau decat cate 5 minute de desene animate-tom si jery , O mie si una de seri-Mihaela, Nu zaet nu pagadi si patratel-Gopo ,deci cam greu cu regasirea,insa mereu mi-am dorit sa fiu Jery il imitam in tot ceea ce facea deobicei mi-o cam luam de la ai mei...de felul meu sunt mai jucausa si vesela deci cred ca ma caracterizeaa perfect...si culmea sunt de actualitate si azi (tom si jery).Aha si mai era Sandy Bell si Lidia in jurul lumii)))) imi placea sa-mi imaginez ca sunt Lidia si deschid brosa mea si se schimba totul in jurul meu.ca imi dispar parintii si ca puteam traii in natura asa cum imi doream si dorescccc enorm si acum..aveam imaginatie nu gluma!!Dar Jery este preferatul meu si acum dupa 30 si ceva de ani -imi place sa fac mici ghidusii,sa fac surprize placute si sa ma joc...))))))

Floricica Nou Venita ancaelenalungu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    107
    prima mea amintire-Mickey Mouse pe care l-am iubit de prima data si ma credeam Minnie fiindca doream sa fiu un soricel ca el

Floricica Nou Venita miha83gza's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2009
    Postari in forum
    90
    Mickey Mouse era preferatul meu si ma credeam Minnie...Iii incaltam mamei pantofii ca sa fiu ca Minnie...

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    "Alba ca zapada " sunt desenele animate pe care si acum le vizionez cu mare mare drag , tin minte ca le vedeam la gradinita. Mereu imi doream sa fiu alba ca zapada cand eram mica , o iubeam , si acum indragesc personajul. Si fetita mea indrageste acelasi personaj si asta imi aduce aminte de copilarie .

Floricica Nou Venita andreea_mona2004's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2008
    Postari in forum
    27
    ma aseman foarte mult cu Sandy Bell

Floricica Nou Venita laviari's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2010
    Postari in forum
    59
    cred ca nu voi uita niciand frumoasele amintiri cu tom si jerry.de fiecare data cand revad un astfel de episod imi vin in minte franturi din coipilarie.este un lucru minunata sa fii copil.pacat ca exista si copilasi care nu se pot bucura de copilarie si de amintiri frumoase din aceasta periada.

Floricica Nou Venita irinao's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    35
    Cand eram copil, imi placea foarte mult de Mickey. In mod surprinzator, se gaseau de vanzare reviste cu el prietenii sai, pe care le cumparam in fiecare luna. Apoi, le citeam si ma amuzam teribil de aventurile lor, mai ales de trasnaile lui Donald. Mickey, in schimb, era prietenos si mereu saritor si-mi doream tare mult sa fiu si eu la fel ca el. Adevarul este ca nu cred ca e nimeni caruia sa nu-i placa un soricel simpatic si prietenos si foarte descurcaret.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Minnie ... cu siguranta personajul preferat al copilariei ... cocheta, simpatica, suras dragalas si fermecator ... suficiente calitati sa farmece o fetita aflata la varsta copilariei ... chiar daca aceste desene au venit in viata mea ceva mai tarziu nefiind difuzate in Romania decat dupa anii '90

Floricica Nou Venita sunny's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2011
    Postari in forum
    46
    Prima data cand am vazut desenele cu Micky am ramas cu placut surprinsa de perechea de soricei si prietenii lor.Si astazi ma uit la desenele Clubul lui Micky Mouse impreuna cu fiica.Suntem fidele si nu pierdem nici un episod

+ Raspunde
Pagina 1 din 14
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari