Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Pantofiorii cu poveste

Copilul.ro si ECCO Romania te invita la concurs!

Cu totii avem o pereche de pantofi la care tinem foarte tare, care ne sunt dragi pur si simplu sau ne sunt dragi pentru ca i-am primit de la cineva la care tinem sau pentru ca ne amintesc un moment special sau pentru ca se asorteaza cu absolut orice ne trece prin cap...Copiii nostri sunt asemenea noua: au si ei pantofiorii lor preferati!

Spune-ne povestea pantofiorilor preferati ai copilului tau, de unde ii are si de ce ii iubeste atat de mult si esti astfel inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premiu:

Vom alege cea mai frumoasa poveste, iar ECCO Romania il va premia pe copilul castigatoarei cu o pereche de pantofi care speram sa devina si ei, pentru o vreme, pantofii preferati, pantofi cu poveste.

Pentru masurile 19 – 26 premiul se va alege dintre variantele de mai jos (fetita/baietel):

Pentru masurile 27 – 35 premiul se va alege dintre variantele de mai jos (fetita/baietel):

Perioada de desfasurare: 1 – 10 iunie.

Desemnarea castigatorului: 11 iunie.

*Campania "Copii pentru copii"

Daca aveti pantofiori care le-au ramas mici copiilor vostri, puteti participa la Campania "Copii pentru copii", initiata de ECCO Romania. Puteti astfel sa daruiti unor copii niste pantofi cu poveste...

"Orice parinte a trecut prin acel moment in care descopera ca pantofii care pana mai ieri i se potriveau copilului sunt deodata mici. De ce i-am arunca? O simpla pereche de pantofi poate insenina ziua unui copil mai putin norocos. Speram ca in acest an, cu ajutorul clientilor nostri, sa bucuram mai multi copii ca in anii trecuti", declara Victor Tighinean, directorul ECCO Romania.

De Ziua Internationala a copiilor, ECCO ii incurajeaza pe cei care trec pragul magazinelor sale din Bucuresti, Iasi, Timisoara, Constanta si Cluj-Napoca, sa doneze pantofii pe care copiii lor nu ii mai poarta. Pantofii donati in timpul campaniei, pana pe 10 iunie, vor fi apoi triati, igienizati si reconditionati si donati celor 250 de copii aflati in grija asociatiei "Ana si Copiii" din Bucuresti.

Asociatia Ana si Copiii din Bucuresti, a fost infiintata in urma cu 6 ani si se ocupa de 250 de copii provenind din familii numeroase, fara posibilitati financiare, din Bucuresti si din zonele limitrofe. Prin programele asociatiei, copiii primesc regulat rechizite, imbracaminte si o masa calda si sunt ajutati la lectii, in timp ce parintii lor sunt consiliati si ajutati sa isi gaseasca slujbe.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Incepem noi,deoarece chiar avem o problema cu asa ceva ,Rebeca a primit de la bunica ei ,care locuieste de cativa ani in alta tara,niste pantofiori de lac negrii cu o finuta si comoda baretuta si in varf multe bilute (gen margelute).I-a purtat cam 4 luni,apoi inevitabil i-au ramas micuti si acum ii tine alaturi de jucarii intr-un dulapior.Este foarte atasata de ei deoarece sunt de la bunica ei "dlaga" mamae Lidia pe care a vazut-o doar de 3 ori fata in fata,o data la 2-3 zile o vede pe web cam si efectiv o vad cum tremura de emotie cand o vede si de fiecare data ii arata pantofiorii : "uite sunt culati,i-am lustuit cu calpa",o iubeste fff mult si aprecieaza tot ce-i trimite(cei drept nu-i trimite des -doar la ocazii),si tinand cont ca Rebeca este foarte cocheta si este inebunita dupa pantofiori in mod deosebit.Chiar am vorbit cu un psiholog daca este normal sa se ataseze de o pereche de incaltaminte(dar mi-a explicat ca nu e nici o problema ca este normal,deoarece astfel ea se simte aproape de bunica ei).

Floricica Nou Venita andreea_mona2004's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2008
    Postari in forum
    27
    pantofiorii preferati ai copilasului meu sunt de la nasa lui,si ii iubeste foarte mult deoarece cu ei iesea mereu afara la copii.

Floricica Nou Venita cassady's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    29
    Ca toti copii si Mara se ataseaza de anumite jucarii si hainute in mod special. Avem catelul nostru de plus fara de care nu doarme, nu mananca, nu face absolut nimic. Avem rochita noastra rosie din catifea pe care ne-a facut-o nana cand am implinit un an cu care ne-am imbraca si in somn daca s-ar putea. Si avem si o pereche de pantofiori rosii de lac dupa care pur si simplu se topeste, care pe mine ma duc cu gandul la Dorothy si Vrajitorul din Oz de fiecare data cand ii incalta si ii incalta, nu gluma. Cand nu ii poate purta afara ii poarta in casa. Cei drept la 2 ani si jumatate nu stie ea cine-i Dorothy dar tot ma chinui sa-i explic ca a venit vara si ar trebui sa trecem la sandale, ca i-a luat mami niste sandalute roz frumoase foc. Se uita la ele, le incalta pret de 5 minute si apoi revine tot la marea ei dragoste. Insa se pare ca natura a decis totusi ca e timpul sa renunte la ei pentru ca zilele trecute cand am ajuns la gradinita si o schimbam cu hainutele de interior si implicit cu pantofiorii rosii, când să bage piciorușele, gărgărița mea a constatat că nu îi mai încăpeau în pantofiorii preferați. “Mami, mi s-au micșorat pantofii”. Am izbucnit în râs și eu și doamna care aștepta să o ia în primire. “Nu s-au micșorat pantofiorii, ți-a crescut ție piciorul”. “Nu, mami, s-a întâmplat ceva ciudat. S-au micșorat peste noapte”. “Draga mea, crești și odată cu tine îți crește și piciorușul”. “Dar eu nu vreau să cresc!!!!!!”, s-a smiorcăit Mara deznădăjduită. Am luat-o în brațe și am sărutat-o ca să se liniștească. Apoi am luat o altă pereche de încălțări din dulăpiorul ei și am împăcat-o. Cu greu am reusit s-o conving ca nu va mai purta ea pantofiorii dar ca vom incalta catelul preferat cu ei. Si uite asa Ham al nostru are acum pantofi rosii de lac, pai dehh cine mai e ca el. Acum ramane sa vedem pe ce va mai pune ochii si ii va intra la suflet. Oricum am decis sa-i strang intr-o cutie si catelul, si pantofii si rochita si cam tot ce-o mai considera ea "esential" in aceasta frumoasa perioada a copilariei si sa i le dau in dar cand va implini 18 ani. Cu siguranta voi trezi multe emotii atunci in micuta mea fetita de acum, domnisoara de atunci.
    Modificata de cassady; 01.06.2012 la 14:47:23.

Floricica Nou Venita cip100's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2012
    Postari in forum
    1
    pantofiorii preferati ai fetitei mele Daria de 1 anisor si 4 luni sunt o perecche de pantofiori mov care au o funtita intr-o parte. Pantofiorii au fost daruiti de nasa fetitei si ea ii iubeste foarte mult pentru ca nasa i-a spus o poveste cum ca pantofiorii ar fi ai unei fetite printesa foarte cuminte si frumoasa si sunt fermecati. De fiecare data cand trebuie sa o incaltam sa iesim afara se duce si ne aduce pantofiorii mov, nu accepta alti pantofiori sau sandalute.

Floricica Nou Venita dilies's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2011
    Postari in forum
    17
    pantofiorii preferati ai baietelului meu sunt o pereche de pantofiori crem de la finii nostrii, pe care a inceput sa ii rontaie

Floricica Nou Venita mihaelabaciu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2005
    Postari in forum
    48
    Pantofiiorii cu poveste ai lui Teo au fost aceia pe care i-a primit in dar de la iepuras cand avea 4 ani. O pereche draguta pe care a indragit-o imediat pentru ca erau colorati si ii daduse iepurasul de Paste. Astfe, am mers la biserica sa trecem pe sub masa asa cum se obisnuieste de Paste. ca de obicei vremea era instabila in aceasta perioada si ploua mult. Teo este un pedant innascut, prin urmare la biserica era lume multa si toata dorea sa treaca pe sub masa si nu odata ci de trei ori. A trecut si Teo, o data, incepuse sa fie nemultumit, cineva il tot calca pe pantofiorii lui dragi; a trecut si a doua oara, dar la treia deja disparuse si cauta copilul intr-o biserica plina. A inceput cu scaunele, apoi colturile, am iesit afara, Teo de negasit. Ma gandeam ca trebuie sa fie intr-un loc mai linistit, unde nu-l calca nimeni pe pantofiorii lui dragi. Mi-a venit ideea:poate in altar? Ei bine, da! Acolo ajunsese baietelul meu drag! Si ce facea? Isi stefrgea pantofiorii de zor! Era tare suparat, il calcase ceilalti si ii murdarise perechea de pantofiori cea noua de la Iepuras! L-am chemat afara, nu a vrut nicum sa mai iasa, pentru ca-i vedea pe toti dusmanii pantofiorilor. M-am rugat mult, i-am facut promisiuni, nici un rezultat pozitiv, Teo continua sa stea linistit acolo! A prins un moment si i-am spus preotului de incident. A reusit cumva, nu stiu nici acum ce i-a spus si cum l-a convins sa iasa, a iesit mergand pe mijloc cu preotul de mana pana afara. De atunci si cat i-au mai fost buni nu a mai iesit pe ploaie afara cu ei incaltat.

Floricica Nou Venita nicdeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2012
    Postari in forum
    12
    Maia adora pantofii si ai ei si ai altora. Si-i scoate din picioare si ii roade. Daca i-i iau plange. Si cum am spus atenteaza si la pantofii altora.
    Modificata de nicdeea; 01.06.2012 la 20:27:42.

Floricica Nou Venita ionnela_22's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2012
    Postari in forum
    41
    Baietelul nostru Mihai are 3 ani si 4 luni. pantofiorii de poveste sunt cei primiti cu ocazia Sf Paste de la mami si tati, chiar si dupa ce s-a incalzit afara nu a vrut sa-si puna sandale penru ca e foarte atras de acei pantofiori.au o semnificatie aparte pentru ca el e cu bunicii in tara si noi in Italia, simtindu-ne lipsa s-a atasat de anumite lucruri. La multi ani copil frumos!!!

Floricica Avansata mary21sep's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2011
    Postari in forum
    1.477
    Buna ziua dragele mele !!! Sunt o mamica de 3 baieti , mandra tare !!! Binenteles asa cum era de asteptat avem si noi prichindelul plin de imaginatie care face multe ....bune ..... si mai putin bune.... Asadar dragul meu Dani este cel care imi aminteste zilnic ca rabdarea unei mame trebuie sa fie fara limite si va spun sincer cu cat face mai multe cu atat il iubim mai mult ! Cu doi ani in urma am mers la un magazin de incaltaminte cu cei doi fii ai mei ( cel de al 3 lea s a nascut anul acesta in ianuarie ) unde ne am pus pe probat sandalute din zecile de perechi disponibile ! Seba (baietelul cel mare nu este foarte pretentios la modele , atata timp cat ii sunt comode ) si a gasit sandalutele preferate intr un timp relativ scurt dar Dani , nehotarat : '' asta i ulata , asta nu ale culoale buna .... gata mami am gasit plefelata mea !!!!! '' dragele mele va jur ca am crezut ca lesin de ras initial - copilul meu gasise pe un raft o pereche de sandalute albe , cu o floricica si o buburuza in mijlocul acelei floricele , intradevar erau foarte frumoase dar erau de FETITE !!!!! Va jur ca nu am mai avut cu cine vorbi , nu a mai vrut proba nici o pereche ca acelea sunt preferatele lui ca si cedaca el este baiat ce el nu poate avea buburuze pe sandalute ? Din pacate am sperat ca il pot convinge sa ne intoarcem in alta zi si sa probam alte sandalute potrivite unui baietel de 3 ani dar nu am avut pe cine . Cu chiu cu vai dupa o saptamana am reusit sa il conving sa probeze o pereche foarte frumoase care i veneau foarte bine si pe care i le am si cumparat dar el :nu si nu - el vrea sandalutele cu buburuza . Mami inventiva pana la capat si miloasa ce sunt .... ce credeti am mers si am cumparat o pereche de sandalute cu floricele si buburuze , am dezlipit buburuzele de pe acelea si i le am atasat sandalutelor lui de baietel !!!! Asa am reusit sa imi incalt si eu acum 2 ani copilul in sandale !!!!

Floricica Nou Venita doldoran's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2009
    Postari in forum
    42
    Aceata este marea noastra problema,pe langa faptul ca ,piciorul creste si incaltamintea trebuie schimbata destul de des,baietelul meu are o obsesie pentru sandalute(noroc ca va veni vara).Iarna trecuta cine credeti ca mergea prin magazine sa cumpere sandalute?desigur,eu.Majoritatea vanzatorilor se mirau cand auzeau ceea ce caut,dar nu aveam incotro deoarece nu mai voia sa mearga la gradinita.Fiind la o gradinita cu program prelungit si fiind necesar sa isi schimbe incaltamintea de exterior cu alta pentru interior ,cele de interior trebuia sa fie neaparat sandalute.Asadar noi trebuie sa cumparam fregvent sandalute pentru linistea tuturor.

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari