Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: O iesire cu prietenii

Copilul.ro si restaurantul La Seratta te invita la CONCURS!

Povesteste-ne care si cum a fost cea mai reusita iesire impreuna cu prietenii, indiferent ca este vorba despre o masa in oras, un weekend sau o minivacanta. Esti astfel inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premiu:
    o iesire la masa impreuna cu o familie prietena (in limita a 8 persoane) la restaurantul La Seratta din Otopeni. Data se va stabili de comun acord intre castigator si reprezentantii restaurantului.

Amplasat intr-o zona linistita, pe o proprietate privata ferita de priviri indiscrete, localul este perfect pentru toate genurile de evenimente, de la nunti, logodne, botezuri si pana la seri tematice, evenimente culturale, corporatiste, conferinte, lansari. Evenimentele pot fi organizate in orice zi a saptamanii, la orice ora.

La Seratta este un spatiu creat anume pentru clipe magice, unde arhitectura clasica a cladirii se intalneste armonios cu accesorii de design interior contemporane. Unul dintre principalele avantaje ale localului, este faptul ca dispune de un "mic paradis verde", terasa din gradina fiind martora celor mai frumoase si emotionante evenimente din viata clientilor nostri.

Gradina - cu nuci inalti si pergole pline cu flori, alei de piatra si plante exotice - reprezinta o adevarata oaza de racoare, relaxare si buna-dispozitie in serile toride de vara. Totodata, in gradina se gaseste un loc de joaca pentru copii, unde acestia se pot juca linistiti si in siguranta.

Interiorul localului poate fi definit prin spatiu si lumina. Corpurile de iluminat, inspirate de luna plina din noptile de vara, sunt punctul principal de atractie al interiorului, oferind intregului spatiu doza perfecta de farmec si romantism.

Gandite si lucrate manual de un boutique de creatie din Italia, design-ul corpurilor de iluminat se desprinde de notiunea clasica si transcende in sfera artisticului, creand o atmosfera de basm si valorizand fiecare detaliu din jur.

Mobilierul, ales in aceleasi tonuri de culoare, in forme fine si elegante, este creat special pentru evenimentele deosebite din viata fiecaruia.

Perioada de desfasurare: 2 iulie – 1 august

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita anasv's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2012
    Postari in forum
    51
    Cea mai reusita iesire cu prietenii a fost intr-un weekend in care am fost la munte si am avut un program de activitati foarte distractiv si amunzant, am facut karaoke, am jucat tot felul de jocuri, am dansat, am facut un carnaval. A fost foarte amuzant si antrenant, au ramas niste amintiri frumoase imortalizate in niste poze memorabile :).

Floricica Nou Venita IuliaU's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    6
    recunosc ca am avut sansa sa merg in foarte multe locuri deosebite..in tara si in strainatate..nu voi detalia pentru ca sunt sigur ca foarte multe cititoare, la randul lor, au vizitat locuri cel putin la fel de frumoase..de 1 an de zile sunt mamica de baietel si cele mai frumoase iesiri au devenit..(de departe!) cele din parcuri, gradini botanice/zoo, iesiri la iarba verde..impreuna cu puiul meu...orice muzeu parizian, restaurant italian, taverna greceasca sau aristocrata Austrie etc etc palesc in fata ganguritului unic, a pasilor tremuranzi, a veseliei maxime, a ghidusiilor magice, a glumelor minunate, a a rasetelor abundente...

Floricica Nou Venita cassady's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    29
    Cea mai memorabila iesire la restaurant a fost atunci cand am iesit impreuna cu parintii si viitorul sot, si acesta i-a cerut tatalui meu mana mea. A fost emotionant si amuzant sa vezi doi barbati fastacindu-se unul fata de celalalt, unul explicand dorinta sa celalat acceptand. Mi-au fost foarte dragi atunci acesti doi oameni importanti din viata mea.

Floricica Nou Venita angela62's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.04.2009
    Postari in forum
    3
    Am mers la Restaurantul Orizont din Siriu impreuna cu copiii si niste prieteni.Am asistat la un Cabaret cu o trupa de dans,am servit mici si peste si am baut bere.

Floricica Nou Venita ela_maxxy's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2012
    Postari in forum
    12
    Cea mai frumoasa iesire a fost acum doua saptamani, la un restaurant inafara capitalei. Ne-am simtit foarte bine mai ales ca am avut familia alaturi de noi (sot/sotie si copii). Locul era amenajat cu spatiu de joaca. O adevarata oaza de oxigen si relaxare

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Eu recunosc ca nu am mai iesit cu prieteni apropiati din 2008 si 2009. In 2007 cand am devenit membru copilul.ro am intalnit aici o multime de fete aspirante si am legat prietenii care rezista si acum. Pe 30 august 2008 am mers un week-end la Cheia impreuna cu o prietena din Ploiesti din randul aspirantelor. Practic eram doua cupluri cu aceleasi idealuri. Ne doream din suflet un bebelus. A doua zi , pe 31 august cand m-am trezit imi era ingrozitor de rau...si eram foarte trista...nu aveam noroc sa fie bebe nici in luna aceea...Dupa ce mi-am revenit am mers impreuna la Complexul Muntele Rosu unde am servit masa si am ales toti meniu vanatoresc.
    Poate pare nesemnificativ insa pentru mine a fost o iesire speciala intrucat visul mi s-a implinit si atunci a fost ultima luna de deceptie inainte de a ramane insarcinata...intelegeti voi ce vreau sa spun :D
    Apoi nu ne-am mai vazut cu ei pana pe 16 mai 2009 cand au venit in Bucuresti in speranta de a ma vedea si ei cu burtica(nu doar in poze).Am mers impreuna la un restaurant si paradoxal a doua zi mi-a venit sorocul si am nascut ,eu avand termenul abia pe 7 iunie. Astfel ca ei m-au vazut in prima zi de sarcina(asa cum se calculeaza din punct de vedere medical) si in ultima zi de sarcina.DSC_5008..jpgDSC_4970..jpg

Floricica Nou Venita luminita111's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    3
    Ultima iesire a fost anul acesta chiar de ziua mea de nastere.Am mers doar eu cu sotul si am luat cina intr-un cadru absolut romantic undeva in nordul capitalei.......Seara a fost perfecta....dar acum ma gandesc ca se apropie si ziua de nastere a sotului si mi-ar face mare placere sa sarbatorim intr-un cadru mai larg alaturi de prietenii lui..... !
    Cu Copilul.ro si restaurantul La Seratta totul devine posibil!

Floricica Nou Venita andreas1's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2009
    Postari in forum
    8
    Una din iesirile speciale a fost intr-un parc, la o terasa cand, prietena si acum fina noastra ne-a anuntat ca va fi mamica!

ADY_ELA
    Guest
    Iesiri avem tot timpul impreuna cu familia, cu prietenii.Toate sunt frumoase, amuzante, interesante.

Floricica Nou Venita ircuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    37
    Fetita mea este extrem de incantata de fiecare data cand luam masa in oras, desi are doar 3 ani stie sa comande frumos ceea ce vrea si are maniere foarte frumoase la masa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari