Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Mos Craciun, eu am vise mari!

Copilul.ro si BRD Asigurari de Viata va invita la un concurs la care va trage cu ochiul si Mos Craciun!

Haideti sa ne inchipuim ca Mos Craciun vine pentru parintii care au planuri si vise mari pentru copiii lor! Pune aici scrisoarea pe care ai vrea sa i-o trimiti lui Mos Craciun si in care ceri tot ce ti-ai dori pentru viitorul copilului tau! Esti astfel, inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premiul consta in incheierea unui contract pentru un plan de economisire pe termen mediu si lung pentru copii EduPlan, pentru care BRD Asigurari de Viata va suporta o prima de asigurare de 80 de lei/luna pentru o perioada de un an. Asiguri, astfel, cel mai bun start in demararea viselor pe care le ai pentru copilul tau!

Atunci cand vine vorba de a asigura viitorul copiilor nostri, vrem sa facem cele mai bune alegeri, deci nimic nu va fi lasat in voia sortii! Printre cele mai importante responsabilitati pe care le avem ca parinti este si aceea de a le asigura cea mai buna educatie copiilor nostri.

Pentru a-i ajuta pe parinti in implinirea viselor lor, BRD Asigurari de Viata ofera EduPlan BRD (link catre site-ul BRD) care ne ajuta sa acumulam banii necesari pentru cheltuielile esentiale din perioada studiilor copilului, cand acesta depinde financiar de familie, sa transformam in realitate visele lui si sa ii putem oferi un viitor sigur din punct de vedere financiar.

EduPlan BRD este un plan de economisire flexibil si ofera asiguratului posibilitatea constituirii unui capital dedicat educatiei copilului, dar si pastrarea in vigoare a contractului in cazul aparitiei riscului asigurat. Viata este plina de surprize, unele placute altele neplacute, iar asigurarea de viata ofera sprijin indiferent de situatie. Cu ajutorul planului de economisire pentru educatie EduPlan BRD stim sigur ca educatia copilului nostru va continua indiferent de cursul vietii.

Pentru ca isi doreste ca toate scrisorile voastre sa ajunga la Mos Craciun , BRD Asigurari de Viata a hotarat prelungirea perioadei de desfasurare a concursului, de la 2 la 4 saptamani. Ii putem, deci, scrie Mosului intre 22 noiembrie - 20 decembrie.

Mult succes va dorim pentru ca noi credem ca toate visele parintilor legate de copiii lor, trebuie sa se indeplineasca!

Participarea la concurs presupune cunoasterea Regulamentului de concurs.

Floricica Nou Venita adinapisi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    7
    imi doresc sa fie sanatoasa si sa creasca mare.

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    sa fie sanatoasa , frumoasa , despteapta , independenta si devreme acasa, sa nu piarda prea mult timp noaptea prin cluburi :)

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Imi doresc pentru copii mei: sanatate,un strop de noroc si sa li se implineasca toate visele!

mada_lyna
    Guest
    eu imi doresc pt copilul meu tot ce eu nu am avut si mult peste. imi doresc sa nu ii lipseasca nimic, sa fie sanatos si iubit de ceilalti . imi doresc sa fie destept,si cu mult noroc, sa aiba parte de o educatie aleasa dar sa ii placa sa invete si nu fortat sau impins de la spate.imi doresc sa ajunga un adolescent fericit si sa aiba multi prieteni, sa treaca cu brio peste examenele vietii(de toate felurile) ,sa stie sa aleaga tot ce e mai bun pentru el fara sa ii spuna cineva cum s-o faca.si sa devina apoi un tanar barbat fericit ,cu o meserie cautata, sa fie curtat de firme importante,sa aiba o sotie desteapta si frumoasa pe care s-o iubeasca si care sa-l adore(si eu pe ea:)), sa devina un tatic fericit si care sa-si invete la randu-i tot atatea valori cate as dori eu sa-l invat pe el toata viata.
    dar cel mai mult imi doresc sa fie SANATOS si NOROCOS.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Imi doresc pentru copilul meu sa creasca sanatos, frumos, destept....si sa aibe parte de putin noroc....caci dupa parerea mea si norocul te ajuta in viata, sa aiba o viata frumoasa si linistita si sa asculte de parinti!

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Citat Postat de administrator Vezi mesajul
    Copilul.ro si BRD Asigurari de Viata va invita la un concurs la care va trage cu ochiul si Mos Craciun!

Haideti sa ne inchipuim ca Mos Craciun vine pentru parintii care au planuri si vise mari pentru copiii lor! Pune aici scrisoarea pe care ai vrea sa i-o trimiti lui Mos Craciun si in care ceri tot ce ti-ai dori pentru viitorul copilului tau! Esti astfel, inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premiul consta in incheierea unui contract pentru un plan de economisire pe termen mediu si lung pentru copii EduPlan, pentru care BRD Asigurari de Viata va suporta o prima de asigurare de 80 de lei/luna pentru o perioada de un an. Asiguri, astfel, cel mai bun start in demararea viselor pe care le ai pentru copilul tau!

Atunci cand vine vorba de a asigura viitorul copiilor nostri, vrem sa facem cele mai bune alegeri, deci nimic nu va fi lasat in voia sortii! Printre cele mai importante responsabilitati pe care le avem ca parinti este si aceea de a le asigura cea mai buna educatie copiilor nostri.

Pentru a-i ajuta pe parinti in implinirea viselor lor, BRD Asigurari de Viata ofera EduPlan BRD (link catre site-ul BRD) care ne ajuta sa acumulam banii necesari pentru cheltuielile esentiale din perioada studiilor copilului, cand acesta depinde financiar de familie, sa transformam in realitate visele lui si sa ii putem oferi un viitor sigur din punct de vedere financiar.

EduPlan BRD este un plan de economisire flexibil si ofera asiguratului posibilitatea constituirii unui capital dedicat educatiei copilului, dar si pastrarea in vigoare a contractului in cazul aparitiei riscului asigurat. Viata este plina de surprize, unele placute altele neplacute, iar asigurarea de viata ofera sprijin indiferent de situatie. Cu ajutorul planului de economisire pentru educatie EduPlan BRD stim sigur ca educatia copilului nostru va continua indiferent de cursul vietii.

Perioada de desfasurare: 22 noiembrie - 6 decembrie.

Mult succes va dorim pentru ca noi credem ca toate visele parintilor legate de copiii lor, trebuie sa se indeplineasca!

Draga Mos Craciun,

nu era in planurile mele sa-ti scriu anul asta, dar merita incercat, mai ales ca ne-ai tinut minte in fiecare an. Cu ajutorul lui Dumnezeu am avut tot ce ne trebuie iar tu draga Mos Craciun , ai fost mesager de nadejde si ne-ai dus la ideplinire dorintele. Iti multumim pentru asta!
    Ceea ce-mi doresc pentru copiii mei este, sa fie sanatosi si sa aibe un viitor mai bun! Sa aibe rezultate bune la scoala care, ulterior ii va ajuta sa-si cladeasca o cariera buna in viata.
    Imi doresc ca eu sa-i pot ajuta, indruma, sa aleaga ce-i bun pentru ei.

Si mai am un lucru pe care vreau sa ti-l spun draga Mosule si de care te rog sa tii seama, sa treci Mos Craciun si pe la cei care nu-ti pot scrie, cei care au mai putin decat noi, cei care sunt in suferinta! Sa treci Mos Craciun si pe la Sebi, stiu sigur ca te-asteapta!

Iti multumim Mosule!
    Nicoleta, mamica lui David si-a surioarei lui Andreea
    Modificata de nicoleee; 22.11.2011 la 12:58:18.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Draga Mosule imi doresc pentru copilul meu sa fie sanatos,bun cu cei din jurul lui,tolerabil fata de greseli si nereusite si cel mai importnt sa i pot oferii sansa la o educatie de calitate si in deplina siguranta la noi in tara,sa devina un adult demn care impune respect prin buna crestere si educatie aleasa....

Floricica Nou Venita laviari's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2010
    Postari in forum
    59
    in primul rand imi doresc sa fe sanatoasa si asa aiba parte de o viata linistita.sa creasca mare si inteleapta.

Floricica Nou Venita cassady's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2011
    Postari in forum
    29
    Draga Mosule,

Iti multumim ca te gandesti in fiecare an la noi, iti multumim ca ne aduci in sacul tau sanatate, dragoste si multe impliniri. Imi doresc pentru Mara si pentru fratiorul ei pe care o sa-l aduci anul acesta printre pachetele cu cadouri, tot ce-i mai bun dar cu moderatie pentru a invata sa aprecieze tot ceea ce ei au si altii n-au avut norocul sa primeasca. Imi doresc sa aiba parte de noroc in viata pentru a reusi tot ce-si propune si de intelepciunea necesara pentru a dicerne ce e bine si ce nu. Imi doresc sa fie sociabili si prietenosi, si nu in ultimul rand generosi pentru ca atunci cand dai primesti inzecit si tu mosule stii asta mai bine ca oricine.

Cu drag mama, Mara si bebe ce trebuie sa vina.

Floricica Nou Venita carmen123's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.05.2011
    Postari in forum
    40
    Eu am trei copiii 2fete si un baietel si tot ce imi doresc pt ei este sa fie sanatosi si sa le dea dumnezeu putin noroc ca sa aiba succes in viata si noua parintilor sa ne dea sanatate ca sa avem putere sa ii crestem

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari