Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Fii prietenul editurii Mac - Mac! (2)

Copilul.ro si Editura Mac-Mac te invita la concurs!

Povesteste-ne despre iesirile in natura alaturi de familia ta si esti, astfel, inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premii:

2 premii a cate trei carti tiparite pe hartie reciclata: "Oglinda fermecata", "Fat frumos cel adormit" si "Penelul fermecat". In acelasi timp, castigatorii concursului nostru sunt inscrisi automat intr-o extragere care va avea loc de Sfantul Nicolae si ai carei castigatori pleca intr-o excursie in cel mare parc de distractii din Paris. Mai multe detalii se gasesc pe site-ul editurii Mac – Mac.

Cele mai frumoase povesti nemuritoare au fost inregistrate pe suport audio si au fost incorporate in carti de colorat care urmaresc prin 22 de ilustratii firul epic al povestilor. Fiecare pachet Mac-Mac contine CD-ul audio cu o "Poveste Nemuritoare" si cartea de colorat aferenta povestii. Ilustratiile au fost concepute de o echipa tanara de graficieni, care vine cu un stil nou pe placul celor mici, fapt deja testat de Mac-Mac.

Cu ajutorul audio-book-ului se capteaza atentia copiilor, care sunt fascinati de lumea minunata a povestii pe care o asculta. In timp ce asculta povestea sau ulterior, cei mici pot colora personajele indragite.

Cei de la Editura Mac-Mac, au facut un pact cu natura. Acest pact este: "NOI NU TAIEM COPACII. NOI RECICLAM!" Toate cartile lor de colorat sunt printate pe hartie reciclata, care, spre surprinderea tuturor, arata impecabil, astfel incat nu se poate face diferenta intre hartia obisnuita si cea reciclata.

Perioada de desfasurare a concursului: 4 – 17 noiembrie.

Mult succes tuturor!!!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Fetita mea iubeste natura.Acum este toamna si cand zilele sunt frumoase iesim in parc.Ne plimbam , adora sa alerge prin frunzele colorate . Adunam frunze de diferite culori si marimi iar cand ajungem acasa facem tablouri pe care le oferim persoanlor dragi.

Floricica Nou Venita sunny's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2011
    Postari in forum
    46
    in natura cand iesim ne place sa mergem vara la pescuit si stam cat de mult se poate.fetita mea ma ajuta sa strangem rame,sa fac nada pentru peste si tot timpul sa fie curatenie pe unde am facut treaba.acum ca este mai frig mergem in plimbari pe la padure dar nu stam foarte mult ,ori mergem prin parc si mai adunam frunze.iarna ne place sa mergem la sanius mai ales ca avem niste dealuri de pe care coboram cu mare viteza si noua ne place tare mult,mai facem si oameni de zapada iar bataile cu bulgari sunt nelipsite

Floricica Nou Venita Apache2605's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2011
    Postari in forum
    179
    noi iesim la plimbare indiferent de anotimp. si ne place sa ne plimbam prin parc si sa ne uitam dupa catei....

Floricica Nou Venita gherghely's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2011
    Postari in forum
    25
    noi iesim la baraj (este un lac de acumulare la iesirea din oras,aproape de casa, unde pescuiesc pescarii) si ne plimbam imprejurul lacului, privim brostile, pescarii, pestisorii mici care se apropie de mal,,,,este foarte relaxant si placut

Floricica Nou Venita motan_eu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2011
    Postari in forum
    5
    De fiecare data cand am ocazia ies cu fetele mele la aer curat.De curand ne-am dus la Baile Olanesti si impreuna am descoperit cat de frumos este sa te joci in iarba curata si un aer pur si curat al muntelui.Fetita noastra s-a distrat de minune si i-a priit foarte mult la munte si cu siguranta vom reveni in locuri pline de vegetatie.

Floricica Nou Venita albinuta_eu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    65
    In fiecare zi prefer sa iau mijlocul de transport in comun si sa merg cu fetita mea 1 ora sau 3 ore in functie de vreme in parcul Carol sa respiram aer curat si sa zburde ca o oita in spatiul plin de vegetatie si locuri de joaca pentru copii. Ne place sa hranim ratustele din lac si sa bem suc prospat de portocale pregatit intr-o rulota in fata ta si pe care fetita mea de 2 ani si 8 luni il adora.

Floricica Nou Venita hela7402's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2010
    Postari in forum
    12
    Noi toata vara de cate ori am avut ocazia am iesit la ''iarba verde''....impreuna cu bunici si cu varul lui David , Alex. Acuma ca a venit toamna....mergem in parc....sau facem mici plimbari in zona. David i incantat sa fie afara...cu copiii....sa hraneasca porumbei.

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    Ca orice copil ii place sa stea afara sa se joace ,sa alerge mai ales ca este la varsta in care e micuta exploratoare :).Cand iesim afara ii place sa se joace foarte mult cu mingea sau sa se tranteasca prin iarba ,acum fiind toamna ii place sa arunce frunzele uscate in sus distrandu-se copios , dupa doua - trei ore de zburdat afara seara cade franta , doarme ca un ingeras :0

Floricica Nou Venita DANIUSKA's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2009
    Postari in forum
    11
    Iesirile in natura, sunt ca niste amuzante lectii de biologie in aer liber.Fetita mea avea 4 ani si locuiam la bloc.Ii placeau animalele, dar le cunoastea mai mult din carti si de la televizor.Intr-o duminica, pe cind ne aflam intr-un luminis din padurea de la marginea orasului a venit alergind cu obrajii rosii si ochi scinteietori; era foarte incintata vazuse un animal , ii uitase numele si foarte agitata incerca sa ne explice ce vazuse.Nu reuseam de loc sa ghicim despre ce e vorba, cind in raza noastra vizuala a aparut o ... vaca cu un clopot la git.Nu ne asteptam la un animal domestic,desi in departare erau citeva gospodarii .Micuta noastra incerca sa ne explice ceva: pt ea vaca era ciudata pt ca nu era mov ca vacuta din reclamele Milka.Apoi ,intr-o vizita la bunici a mai aflat ceva, care e diferenta dintre lebede si giste, si a simtit pe piciorusul ei ca ginsacii nu numai ca sisiii, dar si ciupesc.A vazut cu ochii ei, ca o gaina poate zbura, sus, sus, cit casa ca sa-si apere puisorul pe care ea a vrut neaparat sa-l prinda, ca sa-l vada mai bine.A mai descoperit ca vaca chiar daca e neagra, da lapte alb si daca te bagi prea in sufletul ei te poate calca pe picior.Ca nu e bine sa fii imbracata in rosu si sa te agiti cind e si un vitelus in preajma ta si multe altele.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Mereu cautam sa iesim la aer curat, cel putin inainte de a se naste Cati (vara aceasta iesirile s-au rarit, insa am mers de mai multe ori la tara, la bunici). De departe insa, cea mai frumoasa amintirea de-a noastra in aer liber este una de cand Silviu avea un an si jumatate, era sfarsitul unui august ploios, intr-o zi care incepuse torential, intr-un satuc foarte frumos din Olanda. Ne-am intalnit cu niste vechi prieteni de-ai mei, care ne-au propus o iesire la o ferma de animale pentru copii. A fost minunat: de la iepurasii in custi in forma de casute olandeze traditionale, la ratustele de poveste, multele rase de gaini, si mai ales capritele (nici una identica cu cealalta, prietenoase si super simpatice), printre care Silviu s-a plimbat nestingherit, le-a mangaiat,. a vorbit cu ele si le-a fugarit :) Peisajul era de un verde intens si racoros, cu o moara de vant de moda veche, cu ordine si armonie. zambesc intotdeauna cand imi amintesc de iesirea aceasta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari