Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Cu Caragiale la Circ (6)

Copilul.ro si Circ & Variete Globus va invita la concurs!

Povesteste-ne ce planuri ai pentru mica vacanta de 1 mai sau ce ai facut in mica vacanta de 1 mai si esti inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premii:
    o invitatie de trei locuri la spectacolul de sambata, 05 mai, ora 15.00;
    o invitatie de trei locuri la spectacolul de duminica, 06 mai, ora 15.00.

Primavara aduce la Circ & Variete Globus un spectacol colorat si plin de umor, "D'ale bibicilor lui Caragiale", un spectacol uimitor ce imbina dresuri de animale si acrobatii de mare dificultate cu momente din cele mai cunoscute piese caragialene – "O noapte furtunoasa", "D’ale carnavalului", "O scrisoare pierduta".

Celebrele personaje - Mita si Veta, Pampon si Cracanel, Tipatescu si Zoe, Rica Venturiano si Cetateanul Turmentat – vor prinde viata, interpretate de mari actori ai teatrului romanesc.

Regizorul Brindusa Novac a creat atmosfera interbelica atat in foyer cat si in sala de spectacol cu ajutorul decorurilor, a rochiilor pompoase, croite din matasuri fine si a umbrelutelor dantelate, a muzicii specifice si a replicilor spumoase ale lui Caragiale.

Perioada de participare: 27 aprilie - 03 mai.

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita rodicamirica's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2010
    Postari in forum
    44
    mergem la pescuit....sa facem un gratar si sa ne relaxam la iarba verde...dupa buget,ce sa zic...

Floricica Nou Venita anke5's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.02.2012
    Postari in forum
    4

vacanta de 1 mai

in parc cu Miruna, la gratar cu famila, in gradina la pus rosii.

Floricica Nou Venita mary21's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2008
    Postari in forum
    12

Mini-vacanta 1 Mai.

Pentru vacanta de 1 mai am vrea sa facem ceva special care sa includa toata familia, inclusiv bunica si bunicul. Probabil vom merge in noul Parc Terra Park pentru ca cel mic isi doreste de mult sa mearga acolo, dar am vrea sa merge si la muzeul Antipa. Este cam greu cu statul la coada, dar poate avem noroc. Dar cel mai mult am vrea sa mergem la circ, dar avand in vedere ca spectacolul este pe data de 5 mai, asteptam cu nerabdare invitatiile! Cel mic este un fan al circului, desi am reusit doar o singura data sa-l ducem, dar s-a bucurat din plin de tot spectacolul!

Mini-vacanta placuta tuturor!

Floricica Nou Venita FOXYNA's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2012
    Postari in forum
    7
    De 1 Mai, din pacate anul acesta lucrez, petrec muncitoreste, asa ca o sa imi fac eu propria zi de 1 Mai alta data. :)

Floricica Nou Venita ancaelenalungu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    107
    tocmai ne-am luat role eu si baiatul meu cel mare si planuim sa invatatm sa mergem cu ele in aceasta minivacanta

Floricica Nou Venita mirela_d's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2010
    Postari in forum
    35
    Noi o sa iesim in parc si probabil o sa mergem cu vaporasul prin Herastrau.

Floricica Nou Venita lucretia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2007
    Postari in forum
    42
    in parc cu fetita si apoi in pat la odihna

Floricica Nou Venita carmen123's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.05.2011
    Postari in forum
    40
    Mi-as dorii sa merg la mare pt copii dar bugetul ne cam incurca mi-ar fi placut sa ii plimb pe nisipul marii sa faca castele sau forme de nisip chiar daca apa este rece si nu intrau in ea dar sigur alergau si se distrau super dar pt ca nu ajungem acolo vom merge in parc pt ca au facut loc special de gratar vom lua copii pe mama si cu carutl cu bebe jos la carut carbuni carnita si mititei si carnaciori farfurii furculite si pahare de plastic niste bautura suc apa si bere pt sotu sper ca va fi supeeeer

Floricica Nou Venita RRoxana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2012
    Postari in forum
    5
    Ne-ar place si noua sa mergem la circ,ptr ca copiilor mei le plac foarte mult animalele,cel mare de 8ani are enciclopedii cu tot felul de animale este pasionat de ele,dar din pacate suntem din alt judet departe de circ,suntem din judetul Tulcea si nu putem ajunge la circ,iar de 1mai credca v-om sta acasa in curte si ne vom juca in nisip,noi stam la sat si avem nisip in curte ptr ca renovam casa !

Floricica Nou Venita mihaela calin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2008
    Postari in forum
    54
    De 1 Mai impreuna cu Elena si Ioana vom iesi la picnic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari