Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Cu Caragiale la Circ

Copilul.ro si Circ & Variete Globus va invita la concurs!

Spune-ne care este personajul tau preferat din schitele lui Caragiale si de ce si esti inscris/inscrisa in concursul nostru!

Premii:
    o invitatie de trei locuri la spectacolul de sambata, 24 martie, ora 15.00;
    o invitatie de trei locuri la spectacolul de duminica, 25 martie, ora 15.00.

Primavara aduce la Circ & Variete Globus un spectacol colorat si plin de umor, un spectacol uimitor ce imbina dresuri de animale si acrobatii de mare dificultate cu momente din cele mai cunoscute piese caragialene – "O noapte furtunoasa", "D’ale carnavalului", "O scrisoare pierduta".

Celebrele personaje - Mita si Veta, Pampon si Cracanel, Tipatescu si Zoe, Rica Venturiano si Cetateanul Turmentat – vor prinde viata, interpretate de mari actori ai teatrului romanesc.

Regizorul Brindusa Novac a creat atmosfera interbelica atat in foyer cat si in sala de spectacol cu ajutorul decorurilor, a rochiilor pompoase, croite din matasuri fine si a umbrelutelor dantelate, a muzicii specifice si a replicilor spumoase ale lui Caragiale.

Perioada de participare: 20 - 22 martie.

Mult succes tuturor!

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    personajul meu preferat este fara indoiala d- goe! vreau sa castig biletele deoarece nu am mai fost de mult la circ si chiar as fi incantata sa revad scenele lui Caragiale puse in scena

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Personajul meu preferat este domnul Goe pentru ca se aseamana "putin"cu baiatul meu Darius:)este rasfatat,putin cam lenes cu cartea,vrea sa fie recompensat ca sa faca ceva,cand ma gandesc ca in toamna vom incepe scoala...o sa am de furca cu domnul meu Goe:)))

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Personajul preferat al meu este Nae Catavencu din piesa de teatru " O scrisoare pierduta" . Desi acest personaj e fictiv deseori il gasim si in realitate in politica romaneasca.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Personajul meu preferat este D-L Goe,pentru ca este singurul personaj cu adevarat comic care mi-a adus zambetul pe buze in copilarie,mi-a facut zilele mai frumoase atunci cand il citeam la scoala sau acasa.Imi aduc aminte si acum ca radeam cu gura pana la urechi chiar daca era a 10 a oara cand il citeam.O schita cu adevarat extraordinara pentru cei mici si nu numai :)

Floricica Avansata nicomaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    1.690
    personajul meu preferat este fara indoiala d- goe!

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Dragelor, primul nostru concurs "Cu Caragiale la CIRC" a luat sfarsit. Castigatoarele celor doua invitatii sunt:

cristina.sofia - o invitatie de trei locuri la spectacolul de sambata, 24 martie, ora 15.00
    nicomaria - o invitatie de trei locuri la spectacolul de duminica, 25 martie, ora 15.00

Multumim si va asteptam la concursurile noastre viitoare!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari