Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Cel mai frumos Craciun!

Copilul.ro si Zurli, Fabrica bucuriilor de Craciun, ii invita pe toti prietenii din Bucuresti la un super-concurs!

Povesteste-ne care a fost pentru tine cel mai frumos Craciun de pana acum si esti inscris/inscrisa pe lista lui Mos Craciun!

Premiul:

Mos Craciun la domiciliu!! Zurli ii trimite pe Mos Craciun si pe spiridusul sau acasa la castigator chiar in seara de Ajun, pe 24 decembrie. Adica atunci cand trebuie sa soseasca Mos Craciun! Toate povestile de Craciun trimise de voi vor infrumuseta sectiunea de povesti a site-ului nostru!
    Zurli este compania care organizeaza cele mai frumoase petreceri pentru zile de nastere si cele mai apreciate evenimente pentru diverse companii. Are cei mai buni animatori cu experienta in lucrul cu copiii, peste 100 de teme de petreceri pentru copii, 60 de personaje din desene animate, cele mai traznite idei pentru petrecerile copiilor si cea mai buna muzica din repertoriul copiilor.

Compania de evenimente Zurli organizeaza petreceri de Craciun pentru 1, 2, 10, 100, 1.000 si peste 1.000 de copii si parinti: de la un simplu Mos Craciun - frumos si cald si bun, pana la petreceri in care mosul vine dupa ce copiii s-au distrat cu spiridusi, craciunite, reni, personaje de poveste, au vizionat spectacole de teatru si de magie, au cantat, au dansat si s-au bucurat asteptand momentul cel mai important al evenimentului.

Zurli organizeaza intalnirea mosului cu copiii si adultii care merita daruri: acasa, la firma, intr-o sala festiva, la un restaurant, intr-un parc, la munte intr-o cabana, intr-o sala de festivitati, la scoala, in gradinita...ORIUNDE mosul este dorit si asteptat. Ei au tot ce trebuie pentru ca petrecerea sa fie una reusita: actori, costume de Mos Craciun, spiridusi, craciunite, braduti si reni, scenarii, muzica, accesorii, piese de teatru cu tema de Craciun, sunet, scena, baloane, catering, cozonaci, mere, nuci, colindatori, covor rosu, tunuri de confetti, emotie si caldura.

Parintii trebuie doar sa dea cat mai multe informatii ajutatoare, sa pregateasca darurile si sa invite musafirii. De restul... se ocupa ZURLI!

Perioada de desfasurare: 21 noiembrie - 21 decembrie

Va dorim sa aveti sarbatori frumoase, iar Mosul sa va viziteze cu sacul plin!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Foarte frumos concurs...daca este vorba despre mine ca adult-care a fost cel mai frumos Craciun atunci cu siguranta este cel din anul 2008 din 2 motive :1-deoarece a fost primul Craciun alaturi de printesa noastra care avea 8 luni si care ne a bucurat zilele si noptile a fost un Craciun minunat am impodobit toti 3 bradutul ,am pregatit biscuitei si laptic pt Mos Craciun si am luat o cina in 3 -Rebeca in scaunelul de masa ,a fost foarte frumos si special vazandu-i emotia si mirarea cand a gasit cadourile ! 2-Deoarece Rebeca exact in seara de ajun cand faceam bradutul a mers singura s-a dus pana la tati care punea perdeluta de instalatii-beculetele...pentru mine a fost cel mai frumos Craciun si de neuitat...un Craciun in familie ..familie pe care ne-o doream de multi ani....Va dorim Sarbatori Fericite si pline de speranta si sanatate alaturi de cei dragi voua!!!!!!!!!!

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    cand am primit de la iubitul meu , actualul sot , un inel cadou de craciu( fara cere de casatorie)m-am simtit speciala

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Povestea frumoasa s-a repetat si anume, primul Craciun cu multa incarcatura emotionala a fost cel in care aveam burtica si astfel poza lui bebe a sclipit in bradut printre globulete si al doi-lea minunat Craciun a fost cel in care bebe petrecea primul lui Craciun in bratele noastre.
    Craciun fericit si luminat si voua!

Floricica Nou Venita chichineata's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    28
    Cel mai frumos Craciun a fost in 2007, cand am aflat ca vom devenii parinti. Chiar facusem 3 teste de sarcina de la inceputul lunii decembrie, caci nu ne venea sa credem si nu erau foarte clare liniile. Am incercat destul de mult sa devenim parinti , si cand in sf s-a intamplat nu ne-a venit sa credem. partea mai grea, a fost sa asteptam pana in ianuarie ca sa se confirma intradevar sarcina. dar pe 4 ianuarie m-am infiintat la usa dr ca sa-mi spuna sigur.
    Acelea au fost cele mai frumoase clipe. Pe urma, bineinteles ca fiecare Craciun a devenit magic, caci o aveam pe fetita noastra langa noi, si eu un ajutor in plus la aranjatul bradului.

Floricica Nou Venita butkovics's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2011
    Postari in forum
    43
    POVESTE DE CRACIUN
    Au fost atat de multe seri de craciun frumoase in viata mea ca nu stiu pe care sa vi-le povestesc acum.
    au inceput atunci cand eram copil si invatam colinde inca din timpul verii pentru a putea merge cu fratele meu mai mare la colindat ,,asa de tare ne bucuram cand ne deschideau oamnenii usa si ne rasplateau cu mere,nuci si covrigi,,apoi cu nerabdare il asteptam pe MOS CRACIUN care ne aducea jucarii,,ciocolata ,,banane si portocale ,,pe care mama le razuia si coaja o punea in toate prajiturile pe care le pregatea pt CRACIUN si ANUL NOU,,,,,Au trecut zilele acelea dar inca ma bucur de CRACIUN ca si atunci ,,acum insa ii am alaturi de fetita si sotul meu care sunt cei mai importanti pentru mine.si ma fac sa ma simt inplinita si fericita.
    Modificata de butkovics; 24.11.2011 la 17:04:08.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Cel mai frumos Craciun... si acum imi tresare inima cand ma gansesc si mi-l amintesc. Cel mai frumos craciun a fost in anul 2008 cand fetita mea avea un anisor si deja simtea spiritul sarbatorile de craciun. Imi aduc si acum aminte cum in seara de ajun , am aprins focul in soba pentru ca stam la curte , am pus colinde si in casa mirosea a cozonaci pentru ca cuptorul era plin , si am imbodobit bradul noi trei , o familie fericita.Fiecare dintre noi am participat la ornarea bradutului iar steluta din varf a puso printesa noastra. Nu stiu cum sa va spun traiam in acelasi timp doua stari , imi aminteam cum eram eu copil si impodobeam bradul cu dragii mei parinti si acum eram in rol de parinte si impodobeam bradul cu fetita mea. Am simtit atat de mult atmosfera mirifica a craciunului incat am varsat lacrimi de fericire.Am adormit fericita in asteptarea lui Mos Craciun care a venit la toti din familie ,cei drept am fost si cuminti.Sper ca si anul acesta sa traiasc aceeasi poveste de craciun , de altfel cum o traiesc in fiecare an . Doresc tuturor sa petreaca Craciunul in familie si si simta caldura si atmosfera de basm care se afla in sanul oricarei familie.Poate anul acesta cu putin noroc Mosul nu o sa mai vina atunci cand toti membrii familiei dorm, ci il vom primi cu toata dragostea noasta in casuta noastra calduroasa si o sa ne bucuram cu totii , mari si mici , de venirea mosului.
    Modificata de llorikiss; 23.11.2011 la 11:28:12.

Floricica Nou Venita savuflori86's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    102
    In primul rand tin sa va felicit te acest minunat concurs !
    Mi-aduc aminte cu lacrimi in ochi si mari emotii , primul craciun alaturi de micuta noastra Andreea-Raisa . Nu avea decat 7 luni si totusi la acea varsta frageda ea a stiut sa se bucure din plin de aceasta sarbatoare . Fiecare detaliu pt ea la impodobirea bradului a fost o mare fascinatie , instalatia care lumina , beteala care lucia , globuletele ce erau numa-i bune de jucat cu ele pe post de mingiute si toate accesoriile necesare sarbatoarei de Craciun ai atrageau atentia . In dimineata de Craciun cand sa trezit si am fost cu ea la brad , era asa de agitata , curioasa , bucuroasa de tot ceea ce vazuse sub bradut , incat nu stia ce sa ia si cu ce sa se joace .
    In al doilea an , deja Andreea era mai mare si realiza altfel lucrurile la 1 an si 7 luni . A constientizat altfel ca a venit Mosul si a stiut sa se bucure altfel de cadouri .
    Oricum acesta sarbatoare mirifica de Craciun , e mirifica si speciala in fiecare an .
    DSCN0871..jpg

Floricica Nou Venita irinao's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    35
    Cel mai frumos Craciun de pana acum pentru mine este cu siguranta cel de acum 4 ani, pe care mi-l amintesc si acum de parca s-ar fi intamplat ieri. Baietelul meu, pe atunci in varsta de 8 luni, era abia la etapa gangurit si incerca, cu toata forta lui, sa se ridice singur si sa mearga in patut. Dupa ce am fost in vizita, ca in fiecare an, la bunici, ne pregateam de culcare, iar el se zbenguia in patut. Dar am avut parte de o surpriza extraordinara, cel mai frumos cadou primit vreodata: baietelul meu mi-a spus :"mama". Mai intai timid, apoi cu putere si raspicat si nu s-a mai oprit. Am apucat cu greu sa-l si inregistrez pe telefon, caci eram extrem de emotionata.

Floricica Nou Venita elenica's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2008
    Postari in forum
    26
    Ce sa va spun ,in primul rand felicitari pentru frumosul concurs si pentru bucuria pe care o veti face fericitilor castigatori.Intotdeauna de cand eram copil Craciunul mi s-a parut cea mai fascinanta sarbatoare si mult miraj,poate si datorita parintilor care au stiut intotdeauna sa ne arate bucuria si miracolul sarbatoarei,cu colindele frumoase pe care le ascultam si le cantam in acelas timp,cu cozonaci si sarmalute si asa mai departe si binenteles impodobitul bradutului.Astazi fiind eu parinte la randul meu incerc sa le arat copiilor mei magia Craciunului si spiritul sarbatoarei care te umple cu bucurie la gandul ca daruind (indiferent ce cadou cat de mic)te face pe tine insusi sa te simti mai cu sufletul curat.Baiatul meu are 12ani si jumatate si inca crede in Mos Craciun chiar daca i s-a spus ca nu exista in tot anul am facut in asa fel incat el sa se bucure de cadouri care erau de la* Mosul*.Cu el am impodobit in fiiecare an bradutul,ferestrele si anul acesta o sa il impodobim si impreuna cu printesa noastra care are 2anisorisi sa ne bucuram la fel de tot ce inseamna sarbatoarea Craciunului.In fiecare an magia si spiritul Craciunului ne arata sa fim mai buni nu numai cu familia dar si cu cei din jurul nostru ca si asa greutatile de zi cu zi ne apasa si macar acum sa aratam putina bunavointa.Va urez tuturor Sarbatori Fericite!

Floricica Nou Venita sunny's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2011
    Postari in forum
    46
    Cel mai frumos craciun a fost cel din 2007 cand l-am petrecut in familie alaturi de fetita noastra,iar pentru ea cred ca cel de anul trecut cand a inteles ce inseamna "Mos Craciun" care a venit cu un sac plin de cadouri pentru ea.Asmin la asteptat pe mos la poarta, iar el a venit intr-o masina rosie ca nu prea era zapada sa vina cu sania si renul nu putea merge si a fost foarte incantata ca mosu a venit si a primit de la el tot ce ii scrise in scrisoare. Drept multumire i-a cantat un colind si i-a spus o poezie.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari