Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata nicomaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    1.690
    Cu siguranta as alege bumbac organic pentru ca copilasul meu

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Nu am avut ocazia sa dau peste magazine cu hainute din bumbac organic (altele decat on line), si in general nu prea a fost nevoie sa cumpar multe hainute- insa am primit cateva haine din bumbac organic si diferenta intre ele si cele obisnuite era vizibila. Sigur ca, daca mi-as permite, as cumpara numai asa ceva pentru copiii mei.

Floricica Nou Venita mihaelabaciu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2005
    Postari in forum
    48
    pentru copilul meu nici nu se pune problema alegerii, as opta intotdeauna pentru ce este mai bun, astfel as dori hainute din bumbac organic, i-as oferi astfel confortul si sanatatea de care are nevoie, nu s-ar simti jenat de factorul imbracaminte putend astfel desfasura activitatile in voie nestingherit.

Floricica Nou Venita anutica21's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2010
    Postari in forum
    12
    Copiilor mei le-am cumpărat doai haine de buna calitate din bumbac doar ca nu scrie ce tip de bumbac este.Bineinteles ca as opta pt varianta hainitelor mai scumpe din bumbac organic.Multumim.

Floricica Nou Venita desyre's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2008
    Postari in forum
    4
    Cu ce aleg? Cu mintea sau cu sufletul ? Ok. Aleg cu sufletul. Imi aleg un magazin, imi aleg hainutele, ma uit la eticheta si sunt multumita de ceea ce vad. Scot portofelul si ma uit .. si il inchid la loc si pun hainutele la loc si ies cu sufletul plangand. In ziua de azi am ajuns sa spunem ce ne dorim, sa spunem ce am faca daca.. Rar se intampla ca ambele planuri sa fie pe aceasi unda. Motivul e simplu. In cazul in care partea financiara nu ar pune bete in roata as alege hainutele ceva mai scumpe din bumbac organic.
    Magazinele clasice nu pun accent pe tipul de bumbac. Cred ca 99% din ele nici nu stiu sa faca diferenta intre bumbac conventional si cel organic. Norocul nostru este la magazinele online. Romanii sunt inca sceptici cand vine vorba de asa ceva. Eu m-am obijnuit cu aceste magazine si imi place ca mi le aduce curierul.

Floricica Nou Venita tasia2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2008
    Postari in forum
    15
    As alege hainute din bumbac organic,numai ca in magazine nu prea se gasesc.Peste tot magazinele sunt pline de haine de proasta calitate,multe chinezarii si culmea,multi inca le cumpara.

oanap85
    Guest
    Ce inseamna bio?ca idee... viata !! normal ca as alege bio,cred ca oricine ar alege ce e mai bine pentru copilul lui,eu as alege bumbac organic pentru :ca este mai bun dpdv al calitatii,durabil si nu in ultimul rand este bun pentru pielea copiilor .Ei bine,eu cand ma gandesc la copii in primul rand pun aspect pe macare,hrana bio,apoi imbacaminte si toate celelalte...

Floricica Nou Venita tisha934's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    12
    As prefera sa-i cumpar hainute ceva mai scumpe, dar din bumbac organic ... as prefera ca hainutele copilului sa fie mai scumpe dar materialul sa fie bun ...pentru ca in primul rand sanatatea este cea mai importanta iar un copil mic este foarte sensibil ..cred ca e bine sa aiba hainute mai putine dar de o calitate mai bune decat sa fie multe si sa riste sa se imbolnaveasca. Insa pentru ca suntem intr-o perioada de criza am observat ca toata lumea pune accentul pe cat mai ieftin si cat mai mult..ceea ce nu inseamna o calitatea buna si in nici un caz bun pentru sanatatea noastra.. Iar la noi in tara mai greu cu hainutele de calitate pentru copii ..

Floricica Nou Venita albinuta_eu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    65
    As alege hainutele din bumbac organic deoarece fetita mea transpira mult noaptea si intotdeauna caut haine potrivite si un material cat mai bun,chiar daca pretul este maricel ea se simte mai comfortabil.

Floricica Nou Venita andrei_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2011
    Postari in forum
    1
    Aș alege haine din bumbac organic (ecologic) pentru că sunt mult mai sănătoase decât cele din bumbac convențional și deasemenea, țesăturile sunt mai de calitate.

Floricica Nou Venita alissia74's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2011
    Postari in forum
    9
    Si pana acum am incercat sa cumpar produse bio pentru copii mei incepand cu hainele, cosmeticele si terminad cu mancarea, deoarece asa cum zicea o mamica mai sus "cu riscul de a ne neglija pe noi" cred ca copiii nostrii merita cei mai bun.Din pacate una scrie pe eticheta si altceva cumparam, sper ca intr-o zi se vor schimba toate astea si la noi.Felicitari copilul.ro pentru initiativa!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari