Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Aleg produse bio pentru copilul meu!

Magazinul Napati si Copilul.ro va invita la un CONCURS bio!!

Spuneti-ne ce ati alege pentru copiii vostri: hainute mai ieftine din bumbac conventional sau hainute ceva mai scumpe, dar din bumbac organic? Argumentati alegerea voastra si veti fi, astfel, inscrise in concurs.

Premiul consta intr-un voucher in valoare de 200 lei pentru cumparaturi in magazinul Napati, care comercializeaza produse organice/eco/bio pentru copii.

Nu stim ca in compozitia tricoului pe care scrie bumbac 100% si pe care il cumparam cu mare atentie ca sa fie cat mai prietenos cu pielea bebelusului, numai 70% este bumbac, iar restul 30% sunt pesticide (s-a demonstrat ca - in medie - circa 17 lingurite de pesticide sunt utilizate pentru un tricou). De asemenea, nu stim ca mancarea conventionala pentru copii este contaminata cu reziduuri de pesticide intr-un procent mai mare de 12%. Intrebarea legitima este daca am proceda altfel, daca am schimba ceva in alegerile pe care le facem zi de zi, stiind toate aceste lucruri...

Napati vine in intampinarea ta si iti pune la dispozitie spre testare un produs nou - fulgii de sapun- fara parfum, delicat cu textilele si pielea. Acesti fulgi de sapun organic mentin culoarea si textura rufelor delicate precum lana, matasea, lucruri umplute cu puf, lenjerie si haine de copii. Fata de alte produse similare, care folosesc sapun pe baza de grasime animala, Natural House folseste numai ingrediente derivate din plante.

Natural House ofera produse de curatare derivate din plante organice care lucreaza in armonie cu tine, cu familia si cu casa ta. Sunt certificate organic si formulate simplu, bazate pe ingrediente traditionale de curatare, precum lamaia sau otetul.

Participantii la concurs, daca doresc, pot merge la sediul magazinului Napati si vor primi gratuit cate un pliculet tester de 100 g fulgi ecologici de sapun.

Perioada de desfasurare a concursului: 12 – 26 august

Castigatorul va fi desemnat prin tragere la sorti, pe data de 26 august.

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita dodolin's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    78
    as alege cu siguranta pe cale de bumbac organic si ceva mai scumpe doar ca nu prea am vazut scris pe etichete chestia asta asa ca nu pot sti,ma bucur sa aflu acum de acest magazin si o sa incerc sa ma documentez mai bine pt ca in curand voi aduce pe lume un bebe si imi doresc ce e mai bun pt ea .
    de ce? pt ca intotdeauna vrem ce e mai bun pt copilasi nostri si daca si bugetu ne permite de ce nu ?ei sunt pe primul plan iar sanatatea si buna crestere depinde ffoarte mult de noi parinti .
    multumim de informatii.
    Modificata de dodolin; 12.08.2011 la 13:57:15.

Floricica Nou Venita cristachem10's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2009
    Postari in forum
    71
    Cu siguranta as alege bumbac organic pentru ca copilasul meu sa beneficieze de ce este mai bun pentru pielea si sanatatea lui.Banii mai putin conteaza si oricum nu cred ca costa o avere.Voucherul din magazinul Napati daca va fi sa-l castig il voi folosi sa achizitionez niste hainute din bumbac organic si acei fulgi de sapun.
    Modificata de cristachem10; 12.08.2011 la 15:30:03.

Floricica Nou Venita lumisirazvan's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2008
    Postari in forum
    10
    buna!

razvan , baietelul meu de 5 ani este alergic la praf si acarieni si de aceea trebuie sa avem mare grija la tot ce il inconjoara.
    alegerea noastra este de haine pe baza de bumbac organic care sunt intradevar mai scumpe dar mai sigure pentru copilul nostru

Floricica Nou Venita butkovics's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2011
    Postari in forum
    43
    Copilul merita tot ce e mai bun si de calitate asa ca bumbacul organic este perfect pentru pielea lor sensibila si delicata .Intotdeauna am fost adepta lucrurilor de buna calitate.Napati este un magazin extraordinar si mi-ar placea foarte mult sa castig voucher-ul pentru ca fetita mea sa aiba hainute de calitate adica bumbac 100%.

Floricica Nou Venita carlamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    12
    As alege cu siguranta hainele mai scumpe din bumbac organic, dar sunt destul de greu de gasit pe piata. Sunt si destule haine contrafacute care au etichete false, asa ca trebuie mare atentie atunci cand cautam.

Floricica Nou Venita alirin's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2010
    Postari in forum
    44
    Data fiind intrebarea concursului ce implica un conditional-optativ, pentru mine este clar: conditia: raport calitate-pret, iar optiunea: existenta in magazine! Bine-nteles ca mamica fiind imi doresc numai ce este superior pentru puiul meu, in tot ceea ce il priveste. As alege tot ce inseamna BIO, inclusiv bumbacul organic, insa la noi cum tot ceea ce este sanatos si de calitate este exagerat de scump... atunci nu stiu cate mamici care isi doresc totul pentru copii isi pot permite, din nefericire multi copii sunt sortiti la saracie lucie... ce sa mai zicem... Am citi foarte multe informatii pozitive despre acesti fulgi de sapun organic si imi doresc foarte mult sa incerc insa.. asa cum am precizat la optiune: nu gasesti pe piata... sau la indemana noastra!!! Oricat iti dai silinta sa-ti ingrijesti cat mai bine puiutul, comerciantii nostri au grija sa-ti puna cate o piedica... o eticheta falsa... o emblema de firma sa-ti scoata ochii... Se afla filiale ale magazinului in orice oras din tara??? Eu nu stiu la mine in oras despre asa ceva..... Chiar mi-as dori sa fie!!! Oricum sunt o castigatoare... am aflat foarte multe lucruri in acest scurt articol si mai ales ocazia de a afla si altele despre acest subiect! Felicitari! Multumesc din suflet!!!

Floricica Nou Venita tdj31's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.02.2008
    Postari in forum
    21
    As alege hainutele din bumbac organic,care desi costa poate ceva mai mult,sunt convinsa ca sunt mai potrivite mai ales pentru pielea sensibila a copiilor si au o durata de utilizare mai mare.Nu stiam ca exista haine din bumbac organic,dar sunt binevenite.

Floricica Nou Venita feliciuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2010
    Postari in forum
    24
    Pentru copilul meu aleg intotdeauna ceea ce este mai bun, chiar cu riscul de a ne neglija pe noi, parintii. Daca as sti care hainute sunt din bumbac organic, 100% naturale, n-as mai sta pe ganduri, insa de multe ori scrie una si altceva cumperi.

Floricica Nou Venita filipancayony's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2009
    Postari in forum
    2
    sincer sa spun nu am tinut pana acum prea mare cont de hainele pe care le imbraca bebeul meu. dupa ce am citit acest articol m-am ingrozit... nu imi vine sa cred.... clar acum voi cumpara haine putin mai scumpe din bumbac organic si nu altele! Va multumim copilul.ro pentru ajutorul pe care ni-l dati!

Floricica Nou Venita andronicf's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2009
    Postari in forum
    4
    Cu siguranta ca as alege hainutele din bumbac organic, dar sincer de abia mi le pot permite si pe acestea din bumbac conventional; de altfel am tot auzit vorbindu-se de aceste hainute faimoase dar inafara de cateva site-uri de pe care le poti cumpara nu am vazut, sa pun eu mana pe acest material sau poate nu am avut eu ocazia sau nu am stiut unde sa caut.

+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari