Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Comportamentul taticilor

Se spune ca o data cu debutul sarcinii, pe parcursul ei si dupa nasterea bebelusului, taticii se sechimba, isi schimba in general comportamentul fata de mamici, devin mai grijulii, mai atenti, mai rabdatori si poate chiar apreciaza mai mult partenera pentru efortul depuns. Sunt si tatici care din pacate isi schimba comportamentul in sens negativ, se indeparteaza, devin mai nepasatori, neimplicati si chiar isi privesc cu alti ochi partenera dupa nasterea bebelusului.

La noi tati a fost la fel de grijului ca si inainte de sarcina, iar de cand s-a nascut Edi este si mai si si isi manifesta mult mai deschis sentimentele in special fata de bebe.

Cum a fost pentru voi? V-a sprijinit partenerul pe parcursul sarcinii? Cum s-a manifestat fata de voi si fata de copil dupa ce ati nascut?

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    la noi a fost fff bine mi a fost alaturi in toate momentele sarcinii si dupa..si acum este la fel...deci saracul el ma epila peste tot ca eu nu vedeam de burta el ma ridica din pat el imi aducea mancarea el facea curat desii de la 6 luni am stat acasa ....cand am nascut el facea biberoanele noaptea si azi tot el eu nu stiam ce e aia...iti multumesc dragul meu sot ca imi esti alaturi sper sa nu te schimbi vreodata...va doresc tuturor un sot ca al meu

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Si eu am avut un "tati" foarte grijului , daca stiam ca nu va fi astfel nici nu faceam un copil cu el.
    La spital cand am nascut m-a ajutat foarte mult cu Kevin. In primele zile in majoritatea timpului el s-a ocupat de bebe.
    Si acum cat este acasa se ocupa de el, cel mai mult imi place cand se joaca, stie cum sa-l faca sa rada in hohote.

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Si tati al nostru primeste un 10 cu felicitari. Ii face mare placere sa se joace cu fetele, le scoate in parc, cu sania, cu bicicletele, cu rolele, prin magazine, acasa nici nu apuca sa intre pe usa ca ii sar caprele in cap cu tot felul de cereri si petitii; dar stie sa puna si o limita de unde devine autoritar, cand e vorba de ceva serios nu trece peste cuvantul meu si intotdeauna ne sustinem deciziile (mai mult el pe ale mele, pentru ca eu sunt pusa mai des in situatia de a lua deciziile legate de fete). Ma ajuta si cu asta mica, mi-o aduce noaptea sa o alaptez ca am momente cand sunt trezita din somn cand mi se pare ca daca ma ridic din pat cad pe jos de ametita ce sunt.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari