Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Ce va doriti sa devina copilul vostru ?

Fiecare dintre noi avem dostinte si asteptari care mai de care mai marete legate de copilul nostru si poate proiectam asupra lor dorinte pe care le-am avut legate de noi insine, de visele si sperantele noastre.

Eu imi doresc ca Edi sa devina ce vrea el, sa faca ceea ce il face pe el fericit si implinit. Am avut si eu la randul meu parte de aceeasi libertate si intelegere din partea parintilor mei. Desi ambii au meserii legate de cifre (tata inginer proiectant mama contabil) cand am ales filologia si apoi psihologia si m-au sprijinit si sustinut in tot ceea ce mi-am dorit sa fac.

lorito
    Guest
    Imi doresc sa devina un om bun. Atat.

dhd
    dhd este offline.
    Floricica Nou Venita dhd's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2010
    Postari in forum
    92
    si eu imi doresc acelasi lucru lorito...sa devina un om bun....sa primeasca acelasi educatie ce am primit si eu de la parintii mei...iar pe plan profesional o sa decida el,ce o sa-i placa...orice ar fi eu il voi sustine in orice ...:)

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Si eu sunt de acord cu libera alegere,o voi sprijini in domeniul care il va alege,nu pot eu sa hotarasc pt.nimeni...doar ca voi incerca peste vreo 2-3 ani sa o duc la un sport si asta pt,sanatatea iei si pt.o crestere armonioasa...

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    nepotica mea de ex,nu vrea nimic este cam lenesa are 8 ani,nu vrea sa faca nimic dar trebuie incercat in mai multe domenii sa vezi ce o atrage ,vezi daca ii place muzica,sportul sau pur si simplu ii place o materie ...nici sa ii lasi pur si smplu ajuta-i sa vezi ce vor de la viata...

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    eu imi doresc sa devina OM, sa nu ii agaseze pe cei din jur, sa fie atent la ce i se spune, sa fie receptiv la sugestii, sa nu incerce sa iasa in evidenta prin orice mijloace, sa stie sa se opreasca cand este cazul, asta pentru a nu friza ridicolul, sa nu se inconjoare numai de yes-meni

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Eu am 2 copii si ca orice parinte imi doresc tot ce e mai bun pt ei.Mi-as dori ca fata sa devina avocat si baiatul medic,dar o sa ii las pe ei sa isi croiasca singuri drumul in viata,noi ii vom sprijini indiferent de alegere si ii vom invata sa devina in primul rand oameni.

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Buna! Mie mi-ar placea foarte mult ca copiii mei sa aiba o meserie care sa le confere o situatie materiala buna,sa nu isi faca griji pentru ziua de maine si sa nu ajunga sclavi ,sa ii imbogateasca pe altii!!!
    alex e atras foarte mult de tenis si de instrumentele muzicale.si vreau in viitorul apropiat sa-l inscriu la cursuri de tenis si muzica...
    alegerea ii va apartine dar eu vreau sa-l ajut sa isi gaseasca pasiunea!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari