Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Ce cred copiii despre joburile noastre?

Zilele trecute am intrebat-o pe fetita mea cea mare ce stie despre ceea ce fac eu zilnic la birou. Raspunsul a venit imediat: "Tu mergi la birou in fiecare zi si te joci pe calculator!" Raspunsul mi s-a parut mai mult decat amuzant (ca sa nu mai spun ca mi-ar fi placut sa fie adevarat ) si m-am gandit ca si alti copii au idei haioase despre joburile mamelor lor. Copiii vostri ce cred ca faceti voi la serviciu?

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Fetita mea zice ca mersul la serviciu se face pentru a aduce bani ca sa-si poata cumpara ea ce vrea. Nu se face nimic altceva, se merge doar pentru a lua de acolo banii si a-i aduce acasa.
    Modificata de meprincipessa; 16.04.2013 la 13:18:04.

Floricica Nou Venita sonias's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2012
    Postari in forum
    16
    :)) Ce raspunsuri haioase! A mea stie acum ce fac la serviciu, insa cand era mica zicea ca "mami mege la siviciu si aduse bani!". Era asa dulce! Parca nici nu-mi vine sa cred ca a fost vreodata mica cand o privesc acum!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Al meu fecior Andrei mi-a vazut acum vreun an legitimatia, si de atunci spune ca sunt guvernista:))
    Lucrez intr-un minister doar..dar el nu stie sa fac diferenta. Cat despre ce fac ( faceam, de fapt, acum sunt in concediu de crestere a mezinei), el spune ca e muuult mai usor decat ce face el la scoala, ca doar eu nu am atatea teme de facut acasa:))

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Edi stie ca mami merge la serviciu si lucreaza la calculator ca sa faca banuti, iar mai nou, cand se aseaza la calculator sa se uite la filmulete ne spune sa nu-l deranjam pentru ca lucreaza
    Modificata de gabitzza; 18.04.2013 la 10:54:44.

Floricica Nou Venita sandibell's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2010
    Postari in forum
    3
    Tata calculeaza la calculator si mami cumpara bani

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari