Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maya83's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.07.2009
    Postari in forum
    6

Nelamurit Cazare pe litoralul romanesc

Buna!
    Dorim sa mergem la inceputul lunii iulie la mare cu baietelul nostru si inca o familie cu un copilas. Am vrea sa stim care ar fi cea mai recomandata statiune? ne-ar interesa si cazare, vreo pensiune, care sa aiba un pret rezonabil.
    Va multumesc frumos!

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de maya83 Vezi mesajul
    Buna!
    Dorim sa mergem la inceputul lunii iulie la mare cu baietelul nostru si inca o familie cu un copilas. Am vrea sa stim care ar fi cea mai recomandata statiune? ne-ar interesa si cazare, vreo pensiune, care sa aiba un pret rezonabil.
    Va multumesc frumos!
    Cu siguranta nu Costinesti,este prea mult zgomot pt fam cu copii.Eu am fost cand eram gravida si am crezut ca o iau razna,nu m am putut odihni deloc.

Floricica Cu Vechime maryya's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2008
    Postari in forum
    8.245
    Buna! Noi anul trecut am fost cu pitica in statiunea Olimp, la sfarsitul lunii august. Mie mi se pare foarte linistita statiunea in comparatie cu altele. Mai fusesem in Olimp in urma cu 6 ani, insa atunci mi s-a parut plictisitoare un pic pentru ca eram in luna de miere , dar pentru familiile cu copilasi micuti eu zic ca e ok... Din pacate , nu pot sa iti spun nimic de cazare, deoarece noi am fost cazati prin sindicat la un hotel modest.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Cat au fost copiii mici am fost numai in Mamaia, in partea de nord a statiunii care este mai linistita si mai mult pentru familii. Pensiuni nu stiu sa iti recomand, noi am stat la hotelul Lido si la Ambasador. Sincer nu as merge in nici o alta statiune de pe litoralul nostru la halul in care arata ele acum, la cum s-a construit haotic si s-a umplut totul de tot felul de maghernite dubioase. Si sa ai grija ce statiune alegi ca s-ar putea sa te trezesti ca nu mai ai pe ce plaja sa stai, la cum s-a macinat plaja si faleza. Si inca ceva, in Mamaia, cel putin in nord unde am fost noi, nu sunt pietre in apa, nu stiu prin celelalte statiuni cum e. La mine asta a fost un criteriu important.
    Modificata de roxie; 10.05.2012 la 16:20:21.

Floricica Nou Venita rusu elena geanina's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2007
    Postari in forum
    188
    noi am fost cu puiul nostru nostru anul trecut la neptun .mia placut statiunea a fost super plus ca seara era o scena instalata in centru unde actori interpretau povesti pt copii .mia placut anul acesta tot acolo merg.recomand

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Cat au fost copiii mici am fost numai in Mamaia, in partea de nord a statiunii care este mai linistita si mai mult pentru familii. Pensiuni nu stiu sa iti recomand, noi am stat la hotelul Lido si la Ambasador. Sincer nu as merge in nici o alta statiune de pe litoralul nostru la halul in care arata ele acum, la cum s-a construit haotic si s-a umplut totul de tot felul de maghernite dubioase. Si sa ai grija ce statiune alegi ca s-ar putea sa te trezesti ca nu mai ai pe ce plaja sa stai, la cum s-a macinat plaja si faleza. Si inca ceva, in Mamaia, cel putin in nord unde am fost noi, nu sunt pietre in apa, nu stiu prin celelalte statiuni cum e. La mine asta a fost un criteriu important.
    Noi tot in Mamaia mergem, cazarea mereu in acelasi loc, la Lido. Mi-a placut tare mult, asa ca am revenit. Apa nu este intotdeauna curata, insa nu sunt pietre sau scoici, asa cum spui si tu. Asta constituie un avantaj!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Daca vrei liniste pentru voi si pentru copil, statiunea (de fapt e mult spus statiune! ) 2 Mai este o alegere foarte buna. Am fost noi anul trecut, fetelor le-a placut foarte tare, ne-am odihnit de-adevaratelea, preturile sunt super ok...

Floricica Nou Venita maya83's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.07.2009
    Postari in forum
    6
    Fetelor multumesc mult pentru raspunsuri...Si noi (eu si sotu) am mai fost la mamaia, si mie mi-a placut plaja cum era...nisip si fara pietre, apa mica si calduta. daca as gasi si o pensiune la un pret acceptabil, am merge aici.
    am inteles ca la eforie e foarte bine de mers pentru briza.
    hm...cat mai curand tre sa ne hotaram si sa alegem ceva

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Caut mamici din Eforie Nord pentru a ma interesa de cazare!

Caut mamici care locuiesc in Eforie Nord si ar putea sa ma ajute cu o relatie -o gazda curata,linistita care sa ne inchirieze 4-5 nopti o camera dubla in centru undeva cat mai aproape de plaja la sfarsitul lui iulie...sau poate sunt mamici care au cunostinte ce inchirieaza pot oferii maxim 60 lei pe noapte....multumesc.

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    in neptun -olimp am fost ultima data acum 2 ani.recomand cu drag mai ales pentru familii .nu este vacarm pe plaja si nici foarte aglomerat nu e asa ca in mamaia(in care nu mai mergem acum de cand avem copii) .
    anul acesta avem in august bilete pentru 7 nopti in jupiter la hotel delta. o prietena a fost vara trecuta si mi-a recomandat .ea are 2 copii mici si spune ca este un hotel extrem de curat cu programe family.este prima data cand mergem in aceasta statiune.m-a incantat mult facilitatile pentru copii cu plaja copiilor ,locuri de joaca ,spectacole pt copii,cu gradinita (super sa-ti lasi copilul dupaamiaza la gradi in hotel si sa mergi doar cu sotul la plimbare sau altele ) si toate aceste facilitati pt copii gratis.intrati pe site-ul hotelului delta din jupiter sa va convingeti. concediu placut tuturor!

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    Hotel Delta - Baby Land
    aici vedeti facilitatile pentru copii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari