Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492

Baiatul meu este timid cu copiii !!

Baiatul meu de 10 luni este timid cu copii. Daca vede un copil ramane nemiscat si nu scoate nici un sunet. Cu adultii fie ei si necunoscuti rade , se joaca...
    Iesim zilnic afara, de 2 ori pe zi , se uita dupa copii dar daca se apropie de el impietreste.
    Este normal comportamentul lui?? Este asta o problema? Ce sa fac?

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    buna,asa credeam si eu ca e fetita mea care are 1 an si 9 luni...dar am observat ca se acomodeaza putin mai greu....la inceput cand vede copii vine repede la mine sa o iau in brate ...dar dupa un sfert de ora merge singura sa se joace cu ei....mai rau e cu pers starine....azi cand am coborat din bloc s-a urcat si un vecin cu noi in lift...cand l-a vazut s-a pus pe un plans ...noroc ca stam la 3 si am coborat repede....

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    noi avem 1 an si 5 luni si tot cu aceeasi problema ne confruntam, se joaca, zambeste si uneori vb dar numai cu adultii, in schimb cu unii copii pe care ii stie de ceva vreme, le arata cum vrea el sa se joace, dar se joaca el si dc respectivul vrea sa se joace ca si el, se joaca amandoi, dar separat...

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    ce sa mai, mi-au spus unele mamici ca aceasta perioada tine cam pana la 3 ani, acum, ramane sa vedem dc asa o sa fie...
    pupici

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    Lolita cred ca ar trebui sa-l duci cat mai mult sa fie alaturi de ei, si nu neaparat doar in parc la plimbare unde alti copilasi doar sa treaca pe langa el, du-l in centrul lor, unde sunt locurile de joaca, eventual daca un copilas se da intr-un leagan asteapta cu el alaturi si dupa da-l si pe el " cum s-a dat baietelul"

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari