Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Amintiri din copilaria ta. Face bebe ce faceai si tu?

Edi face multe lucruri pe care le faceam eu in copilarie, este la fel de mofturos la mancare ca si mine, este la fel de energic si la fel de interesat de cocotat cat mai sus, exact asa cum eram si eu. Este la fel de incapatanat (poate chiar putin mai incapatanat decat eram eu)

Aaa si este la fel de sensibl ca si mine ceea ce nu este o chestie prea pozitiva uneori.

La voi ce asemanari sunt intre cum erati voi in copilarie si copiii vostri?

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    Din povestile alor mei reiese ca vlad nu seamana cu mine mai deloc:nu e mofturos la mancare(eu eram foarte mofturoasa,nu mancam mai nimic),nu e plangacios(eu miorlaiam din orice),nici nu s-a simtit cand i-au iesit dintii(eu in perioada cresterii dintilor am fost groaznica:singura modalitate prin care ma facea tata sa tac era sa ma lase sa il musc de umeri,pana la sange:(),in concluzie Vlad e un copil bun cum eu nu am fost!
    Seamana cu taica-su si fizic dar si la obiceiuri:papa tot,rade,se joaca...ce are de la mine e logoreea(toata ziua vb pe limba lui ceea ce faceam si eu iar taica-su nu facea,a fost mut pana la 3ani cand dintr-o data a inceput sa vb clar si fara probleme,era un lenes)

Floricica Nou Venita virginiaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2010
    Postari in forum
    41
    Buna intrebare! Pai sa vedem: eu am fost foarte "rea", adica am plans cand eram mica pana i-am disperat pe ai mei si nu vroiam sa dorm mai deloc. Tata ma legana pe picioare si, ca sa inchid ochii, pentru ca trageam de ei sa stea deschisi, tinea in mana cartile de joc, cu pozele spre mine si le lasa incet-incet in jos, pana inchideam ochii si adormeam. Robert nu mi-a facut probleme. Seamana cu taica-sau. Nu prea stiu cand i-au dat toti dintii si toate maselele, doarme toata noaptea (cu mici intreruperi) de foarte mic (cateva luni), e un macacios si jumatate. In schimb, o chestie pe care si eu am facut-o pana tarziu...spune "nu" inainte sa auda toata propozitia!!! Ma dispera, cum probabil ii disperam si eu pe ai mei!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari