Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    tzimtzim
    Guest

ziua celor mici

Se apropie ziua fetitei mele si erau anumite lucruri care consideram ca are nevoie pentru varsta ei, plus ca doream sa impiedic si situatia de a primi hainute mai mici sau aceleasi jucarii. Intrebarea era cum pot sa impiedic aceasta situatie? Am cautat pe internet si am vazut ca poti sa intocmesti lista de cadouri pentru bebelusi sau pentru botez, sau alte evenimente si sa o trimiti prietenilor.

mada_lyna
    Guest
    nu cumva e site-ul tau??? sa fie niscaiva reclama proprie....oare ce sa fie ce sa fie???

mada_lyna
    Guest
    mie personal mi se pare putin lipsit de bun gust sa "sugerez" ce cadouri imi doresc . nimeni nu e obligat sa vina cu ceva si de aceea acest link le-ar cam fortza mana invitatilor. dar.acuma,fiecare face ce vrea. succes la accesari!

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de tzimtzim Vezi mesajul
    Se apropia ziua fetitei mele si erau anumite lucruri care consideram ca are nevoie pentru varsta ei....A fost un succes total. Fetita mea a fost foarte incantata ca are atat de multe si variate jucarii...

Hmmm, la discutii aprinse e deschis topicul....
    Lasand la o parte reclama evidenta pentru acel site, e destul de ciudata formularea. Adica: putem face fara griji ziua copiilor nostri si scapam de cheltuiala, ne umplu garderoba/lada cu jucarii altii

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Nici eu nu as face asa ceva..mi se pare nesimtire sa faci lista cu ce vrei cadou.Poate cineva nu are bani de cadou sau pur si simplu vine din placere la ziua copilului, ii aduce o ciocolata si gata.Eu personal nu sunt genul care sa stept nu stiu ce cadouri, ce-ar fi sa ma intind la lista si sa cer un birou pt copil, o casuta din aceea mare de plastic etc. Iar cine nu are bani sa cumpere,imi pare rau, e exclus de la petrecere...nu?Hmm..urat.

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Multe vede omul si multe citeste cat traieste. Dar nu m-as fi gandit, citind titlul topicului, ca o sa dau peste asemenea bazaconii. \
    Modificata de Villi; 04.09.2011 la 03:47:06.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Salutare!Si mie mi se pare o lipsa de bun simt si chiar tupeu sa sugerezi invitatilor ce cadouri sa-ti aduca.Cand a implinit Diana 2 ani, am facut o petrecere cam de 20 de persoane....m-am bucurat ca ii am alaturi si ca au venit sa-mi felicite comoara, nici o clipa nu m-am gandit la partea materiala (cat am cheltuit, cate va primi fetita ).

PS: Cand am vazut titlul topicului am crezut ca se vorbeste despre organizarea unor astfel de evenimente, eventual idei de locatii,sugestii despre meniu, cum organizam (gen bufet suedez sau masa cu meniu), etc.Ce tare m-am inselat.......
    Modificata de Diandrea; 04.09.2011 la 08:22:22. Motiv: completare...........

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Sincera sa fiu, eu aproape intotdeauna cand mergem la o zi de nastere, sun mama sa o intreb ce ii place copilului, cu ce se joaca, sa o intreb daca are deja o jucarie sau alta, si impreuna ceilalti parinti care vin la petrecere ne tinem reciproc la curent cu ce am luat fiecare, ca sa nu luam doua lucruri la fel. Insa cand ne vine noua randul, mie mi-e o jena de mor sa le spun altora cand ma suna sa ma intrebe ce le place alor mei.

mada_lyna
    Guest
    azi noapte n-aveam somn si ma gandeam ce si cum o sa fac pt ziua lui Robi de 2 ani. Sincer,nu mi-as umple casa cu copiii caci stau cu socrii. ma gandeam la un loc de joaca pt copiii prin zona. o sa ma interesez de menu,cam cat costa. am inteles ca se taxeasa doar meniul per copil,nu si adultul insotitor. dar n-o sa las oamenii sa moara de sete sau foame.acolo,un aperitiv ceva ,o duda un fursec etc. si n-as chema decat copilasi (prieteni de-ai lui) si bunicii ,finuta .fara rubedenii si babutze mosulei,strabunici etc. sa se zbenguie dracusorii in voie,mai ales ca fi-miu face 2 ani in februarie si or sa fie dornici sa se vada toti ca si in vara.
    offff,ce departe m-am dus cu gandul!daca n-am avut somn,ce sa-i fac???!!

Floricica Novice davidica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2010
    Postari in forum
    210
    noi tocmai am facut un anisor de curind si sincer si mie imi era oarecum peste mina sa spun cui ma suna si ma intreba ce sa-i cumpere lui Andrei, desi lumea tot insista sa spun ce i-ar mai trebui.
    mi se pare intradevar mie cel putin, de prost gust sa ceri omului ce sa ii cumpere, asta fiind valabil si in cazul zilei mele de nastere...
    este adevarat ca eu am bucur de orice cadou primesc si al fel si ptr bb -ul meu, gestul conteaza sau chiar daca nu vine cu nimic tot e bine, conteaza prezenta.
    dar cunosc in schimb persoane chiar din anturajul meu care efectiv ne-au spus cam ce ii lipseste prin casa sau ce cadou ar prefera de ziua sa...
    asta e..nu toti sintem al fel
    dar chiar, am crezut si as fi fost bucuroasa sa se discute despre idei de organizarea petrecerilor de ziua copiilor nostrii....

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Fetelor, eu nu cred ca este o rusine sa spui ce ai dori pentru copilul tau, atunci cand esti intrebata! Evident, nu sa te duci tu, ca mama si sa spui "de la obraz" ce doresti.
    Din moment ce o persoana te intreaba "ce vrei?" e de la sine inteles ca nu va veni cu mana goala, nu? Eu consider in primul rand ca scutesc persona despectiva de niste drumuri inutile prin magazine si de incertitudinea ca poate ceea ce a cumparat nu ne va fi pe plac.
    Si eu, cand merg la o aniversare insist sa mi se spuna ce cadou ar fi potrivit. Asa cum am spus, sunt scutita de ganduri si de drumuri inutile, iar la final toata lumea este multumita.
    Sub nicio forma nu consider ca este lipsa de bun simt.
    Si ca sa nu fiu gresit inteleasa, precizez ca toti invitatii sunt bine-veniti, indiferent ca aduc sau nu cadouri!!!

Si inca ceva: indicatiile sunt date asa, mai la modul general. Adica nu am sa ii spun mamei sa imi aduca un anumit produs de la un anumit magazin. Dar ii pot preciza ca prefer un articol de imbracaminte, spre exemplu... un pantalon de toamna. Sau o carticica de povesti, nu "Alba ca zapada" pt ca o avem. Sau o caciulita care sa acopere urechile, sau o pereche de manusi, sau un puzzle... Sper ca ati inteles ce am vrut sa spun!
    Modificata de anna_creteanu; 04.09.2011 la 15:34:48.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari