Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita jesse's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    125

Vreau sa fac avort

Sunt mihaela am ramas gravida din nou nu stiu exact in cate sapt sunt si vreau sa fac avort pt k am deja un bebe acasa si e greu ca sa l ingrijesti.Eu nu mai sunt asigurata l medikul de familie si trebuia normal ca sa ma asigure odata ce am urmat toti pasii cand am fost gravida prima oara cand l-am nascut p baietelul meu prematur prin cezariana la 7 luni.Raspunde ti mi ffff urgent ce trebuie sa fac si cum si etc despre avort...Astept intrebari sau raspunsuri....

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mami eu nu am facut niciodata.parca stiu ca esti din ploiesti.din experienta unei prietene,sa dus si sa programata la mediurg,si a facut avortul.sa simiti f rau,dar am inteles ca e normal.doctorul nu a vrut sa ii faca anestezie totala,dar am inteles ca in west la aurora se face cu anestezie totala.

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Citat Postat de jesse Vezi mesajul
    Sunt mihaela am ramas gravida din nou nu stiu exact in cate sapt sunt si vreau sa fac avort pt k am deja un bebe acasa si e greu ca sa l ingrijesti.Eu nu mai sunt asigurata l medikul de familie si trebuia normal ca sa ma asigure odata ce am urmat toti pasii cand am fost gravida prima oara cand l-am nascut p baietelul meu prematur prin cezariana la 7 luni.Raspunde ti mi ffff urgent ce trebuie sa fac si cum si etc despre avort...Astept intrebari sau raspunsuri....
    Ce varsta are bebelusul tau?
    Gandeste-te ca pana cand vei naste, bebelusul despre care spui ca e atat de greu sa il ingrijesti, va fi cu cateva luni mai mare decat este in momentul asta. poate atunci va fi mai usor.

Oricum... mi se zbarleste pielea pe mine cand aud de avort mai ales de la femei care sunt deja mamici, care stiu ce inseamna minunea de a da viata unui om... Ma intristeaza, ma ingrozeste, ma revolta...

Eu sunt pro-viata si nu te pot ajuta cu sfaturile pe care ti le doresti!
    Sper ca Dumnezeu sa te lumineze si sa iei decizia potrivita.
    Si, indiferent de ceea ce vei face, te rog eu mult, ai atata acces la informatie... poti sa te informezi si despre metodele contraceptive. Sunt la indemana oricui!

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Din cate am inteles,operatia de cezariana ai facut-o cu aproape un an in urma,deci protectia era foarte importanta.Eu imi amintesc ca am avut cu doctorita o discutie inainte de nastere si mi-a spus sa fiu foarte atenta dupa cezariana, pentru ca va fi foarte dificil in cazul unei sarcini sau al unui posibil avort.Ambele pot avea consecinte grave asupra starii de sanatate si multi dintre medici nu-si asuma aceasta raspundere.
    Eu te sfatuiesc sa nu mai pierzi timpul,sa mergi de urgenta la medic si el va fi in masura sa-ti dea un sfat competent.Daca medicul iti spune ca poti pastra sarcina fara probleme,eu zic sa te mai gandesti in privinta avortului.Sunt si eu mama si stiu cum se creste un copil,nu este usor,dar si satisfactiile sunt pe masura.

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    Citat Postat de jesse Vezi mesajul
    te-ai gandit bn daca vrei sa faci avort? exista pe internet niste filmulete cu avorturi care pur si simplu te ingrozesc!
    am inteles ca mai ai un copil, gandeste-te daca l-ai putea omori pe acesta si dupa daca mai faci avort!crezi ca l-ai putea acoperi sa nu il vezi si l-ai omori?cu siguranta NU! eu cand am ramas insarcinata mi-am iubit copilul din primul moment cand mi-am dat seama! a face un avort e exact ca o crima dar numai ca nu faci inchisoare aici dar te-ai gandit si la dumnezeu? te pui impotriva lui care ti-a dat un copil iar tu te impotrivesti lui! una din cele 10 porunci zice "sa nu ucizi"! tu tocmai asta vei face ,vei ucide un copil careia tu trebuia sa ii dai viata! si eu am un copil de 10 luni si nu imi doresc inca unul acum dar ma protejez! tu ce ai pazit? dar daca Dumnezeu mi-ar mai da unul l-as primi cu bratele deschise! gandeste-te bine inainte de a condamna la moarte un OM! Dumnezeu ii trimite pe lume prin intermediul nostru al FEMEILOR!
    mi se pare ingrozitor gandul de a face un avort! si gandeste-te ca dupa ce faci un avort il marturisesti preotului in timpul spovedaniei iar el iti interzice sa te impartasesti 7 ANI! crezi ca merita sa faci un avort? te rog sa ma ti la curent cu ce vei face! daca vrei naste-l tu si da-mi-l mie sa il cresc daca te incomodeaza un alt copil! decat sa stiu ca va muri mai bn il cresc eu

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    am sa-ti spun o ,,pilda,, daca pot sa-i spun asa. o femeie cu un copilas in brate merge la un medic sa-i faca avort fiind gravida in 3luni. tot ca si tine a motivat ca nu-l mai poate creste si pe acela. doctoru i-a spus femeii ca mai bine l-ar omora pe cel din brate ca pana v-a naste pe celalalt ii v-a fi mai usor! sper ca-ti v-a da de gandit!

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    poate revii si ne zici ce ai hotarit!

Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    125
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    mami eu nu am facut niciodata.parca stiu ca esti din ploiesti.din experienta unei prietene,sa dus si sa programata la mediurg,si a facut avortul.sa simiti f rau,dar am inteles ca e normal.doctorul nu a vrut sa ii faca anestezie totala,dar am inteles ca in west la aurora se face cu anestezie totala.
    ms madasabi sper ca reusesc sa fac asta pt k nu sunt niki asigurata sa vad daca m poate vedea cn stie un medik oriunde ar fi si l maternitatea m-as duke nu mai sa nu m coste nimik k deabia pot sa l cresc pe andreiutz...da sunt din ploiesti...ms ink o data madasabi.

Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    125
    da m-am gandit fff bn l acest avort...dar mai multe imi va spune vreun medik ce am de facut pn nu trece perioada de a avort...nu mi omor copilul care a fost cel mai de suflet aceasta care e acum mai bn as face asta...andreiutz are 11luni(9luni daca nu l nasteam prematur).....si eu sunt pro avortului dar acum nu mai pot face nimik in cazul pastrarii sarcinii.....eu am avut probl l sarcina in care am avortat spontan l 4 luni iar l andreiutz l fel asa k eu o sa am probl l orike sarcina care o vreau,iar pe asta nu o doresc de aceea am si facut apel l voi....da stiu dar nu m-a indrumat nimeni ce si cum sa fac dp ce l-am nascut p andreiutz...nu dau l nimeni sa mi creasca vreodata vreun copil de al meu daca am decis asta asta v-a ramane si l decizia vreunui medik....o sa revin oricand...cu noutati...ms de sfaturile date....

Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    125
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    a costat-o cv vrun ban cv l orike m refer????.....

Floricica Cu Vechime alexbia's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2012
    Postari in forum
    5.712
    buna...eu nu am facut cezariana,dar diferenta intre copiii mei e de 1 an de zile...deci eu cand am ramas gravida cu al doilea copil,primul copil avea 5 luni...nu am ramas ca nu m-am protejat...din contra ca m-am protejat f bn dar...asa a fost sa fie...si eu m-am gandit sa fac avort...dar eu credeam ca sunt insarcinata in 2 luni,2 luni jumate maxim....si cand m-am dus la eco eram gravida in 5 luni deja...si eu mii cresc,sotul munceste....vezi ce iti spune doctorul,si daca poti pastra sarcina mergi pana la capat....asteptam vesti...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari