Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693

Violenta in gradinita

Ce parerea aveti despre faptul ca mai exista cazuri de violenta in gradinite? Am vazut la stiri aseara cum o educatoare a lovit un baietel cu o rigla in cap, acesta aparandu-se cu manutele ... Sincer am ramas socata !!! Oare cate educatoare nu isi lovesc copii??? Aici aveti linkul sa vedeti imaginile Copil lovit în cap de o educatoare la Iași VIDEO | REALITATEA .NET

Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de llorikiss Vezi mesajul
    Ce parerea aveti despre violenta in gradinite? Am vazut la stiri aseara cum o educatoare a lovit un baietel cu o rigla in cap , acesta aparanduse cu manutele ... Sincer am ramas socata !!! Oare cate educatoare nu isi lovesc copii??? Aici aveti linkul sa vedeti imaginile Copil lovit în cap de o educatoare la Iași VIDEO | REALITATEA .NET
    Ma mir cum de nu s-a facut nici o sesizare nici la Protectia Copilului si nici la Politie.Pe baza acestui filmulet oricine poate face o sesizare ca dna respesctiva sa nu mai calce in vreo gradinita in viata ei.Imi pare rau ca sunt atat de dura insa nu suport violenta asupra unui copil si mai ales cand vine din partea unei educatoare sau oricarui cadru didactic.

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de Anne_Mary63 Vezi mesajul
    Ma mir cum de nu s-a facut nici o sesizare nici la Protectia Copilului si nici la Politie.Pe baza acestui filmulet oricine poate face o sesizare ca dna respesctiva sa nu mai calce in vreo gradinita in viata ei.Imi pare rau ca sunt atat de dura insa nu suport violenta asupra unui copil si mai ales cand vine din partea unei educatoare sau oricarui cadru didactic.
    Ai dreptate anne probabil ca in urma difuzarii acestei stiri o sa se sesizeze Protectia Copilului. Eu nu sunt deacord cu nici un fel de violenta , nici macar cea verbala dar ma intreb cum poti lovi un copil in cap cu o rigla de plastic care stim cu totii cat e de rigida.Aceasta educatoare merita mai mult decat sa ramana fara servici , parintii copilului ar trebui sa o dea in judecata!

Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de llorikiss Vezi mesajul
    Ai dreptate anne probabil ca in urma difuzarii acestei stiri o sa se sesizeze Protectia Copilului. Eu nu sunt deacord cu nici un fel de violenta , nici macar cea verbala dar ma intreb cum poti lovi un copil in cap cu o rigla de plastic care stim cu totii cat e de rigida.Aceasta educatoare merita mai mult decat sa ramana fara servici , parintii copilului ar trebui sa o dea in judecata!
    Asa este insa din pacate traim in Romania.Oricum nu stiu daca Protectia Copilului se va autosesiza ci doar sa faca cineva o sesizare cu privire la acest filmulet, asa ar fi mai bine sau sa sune la Telefonul Copilului, apel care va fi sub anonimat si cu siguranta sunt mai mari sansele ca aceasta educatoare sa fie data afara si acuzata de rele tratamente asupra minorului, asta se poate face doar de catre parinti care o pot da in judecata dupa cum ai spus si tu.Eu nu sunt in Iasi ca as fi facut eu insumi sesizarea, lucrand in domeniu stiu pasii ce trebuiesc parcursi.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Am vazut filmuletul dar nu inteleg cine l a filmat????

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Am vazut filmuletul dar nu inteleg cine l a filmat????
    Nu sa precizat cine la filmat , oricum in situatia asta nici nu mai conteaza , important e ca , comportamentul educatoarei este total gresit si un copil a fost lovit .

ana_cotofana
    Guest
    VIDEO Iasi: Directoarea de la o gradinita particulara - sanctionata timp de trei luni dupa ce a batut un copil cu rigla in cap - Esential - HotNews.ro
    "Directoarea gradinitei particulare "Angel Kids" din Iasi, care a batut un copil de trei ani cu o rigla peste cap pentru ca acesta nu a fost atent in timpul orei de dans, a fost sanctionata cu o diminuare a salariului pentru trei luni, a declarat pentru Agerpres Sabina Manea, purtatorul de cuvant al Inspectoratului Scolar Judetean Iasi."

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de ana_cotofana Vezi mesajul
    VIDEO Iasi: Directoarea de la o gradinita particulara - sanctionata timp de trei luni dupa ce a batut un copil cu rigla in cap - Esential - HotNews.ro
    "Directoarea gradinitei particulare "Angel Kids" din Iasi, care a batut un copil de trei ani cu o rigla peste cap pentru ca acesta nu a fost atent in timpul orei de dans, a fost sanctionata cu o diminuare a salariului pentru trei luni, a declarat pentru Agerpres Sabina Manea, purtatorul de cuvant al Inspectoratului Scolar Judetean Iasi."
    Mi se pare o sanctiune prea mica pentru o asa fapta. Traim in Romania !!!

Floricica Nou Venita michela73's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2011
    Postari in forum
    86
    aici in italia o educatoare forta un copil sa manince,si l-a si lovit,carabinierii suspectau ceva ,au pus camere de filmat in clase si au surprinso,acuma are proces
    eu cind l-am dus pentru prima data la cresa si dupa aceea la gradinita am avertizat educatoarele ca,daca dau in copil sau tipa la el ,al meu sot numai tine cont de nimeni si isi face legea singur
    noua trebuie sa ne spuna totul,iar deciziile le luam impreuna (noi si educatoarea)

romania e unde fiecare face ce vrea,dar adevarat va spun ca eu le cred ,copii sunt niste mici teroristi,dar daca nu ai haru sa fie educator nu o face
    asa mi-a spus educatoarea lui mario

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    michela si aici se intampla,si eu traiesc in italia atat parca legea e mai dura si mai prompta

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    cand am dat fata la cresa,avea 2ani si 2 luni,si a venit de la cresa cu un gest vazut acolo pt ca eu nu iam facut niciodata asa ceva,ma tragea de par.am retraso si am inscris-o pt toamna anul asta,dar ma astept sa dea in ea,si cred ca si daca mi-ar spune fata ca a dat in ea,nu stiu ce as face ca apoi nu vreau sa cada pe fata .chiar nu stiu cum as proceda,dar tinand cont ca nu mai pot sta cu ea acasa,nu stiu.trebuie sa o duc,o sa aiba aproape 4 ani,nu imi mai permit sa stau cu ea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari