Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Tratati in functie de ,,FUNCTIE"

De dimineata am aflat o stire care m-a cutremurat,,un bebelus de cateva luni a trebuit sa astepte sa fie dus la spital doua ore pentru ca un senator a fost transportat la spital cu acelasi elicopter.Bebelusul respira cu ajutorul aparatelor.Sunt tare curioasa daca domnul senator era in locul bebelusului elicopterul ar fii asteptat doua ore?Voi ce parere aveti de asta?

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    Nu am vazut sau auzit stirea, nu stiu despre ce e vorba. Acum depinde cat de urgenta era treaba cu senatorul, dara era o problema medicala mai grava decat a bebelusului, daca starea sa nu era stabila, pe cand cea a bebelusului era, depinde de multe lucruri si nu pot judeca in necunostinta de cauza. Daca nu era cazul si a fost doar un moft, atunci rusine cadrelor medicale pentru ca ele iau hotararea cine este prioritar

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Astfel de cazuri au fost si o sa mai fie ... Pe mine ma intriga faptul ca in timp ce unii copii , batranii , oamenii care chiar au probleme serioase de sanatate si fiecare minut inseamna condamnarea la moarte...unele salvari stau si se chinuie cu betivii care consuma alcol fara limita si cad pe stazi . Sincer nu am nimic cu ei dar poate atunci un suflet inocent se stinge ...iar persoana respectiva pleaca de la urgenta direct in carciuma si iar se repeta povestea.JALNIC

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Domnul senator a fost operat dupa 12 ore la o mana,acum nu stiu cat de grava a fost operatia dar bebelusul,,omul ala mic"respira cu ajutorul aparatelor din cauza unor arsuri ale cailor respiratorii!Pana si echipajul SMURD a recunoscut ca puiul de om a ajuns la spital cu intarziere,nu pot sa spun decat ;RUSINE!ASTA-I TARA IN CARE TRAIM!

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    dar stirea nu s a terminat pana nu s a precizat si averea domnului parlamentar,oricum m am enervat foarte tare si credeti ma pe cuvant ca trebuia sa si rupa ambele maini si ambele picioare maca stiam de ce a stat micutul acela in suferinta 2 ore in plus...sa nu va zic ce le doresc eu la politicienii romani am ajuns sclavi in tara noastra...RUSINE SA LE FIE

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Din pacate asta mi se pare o pata pe obrazul SMURDULUI... care pana acum mi s-a parut una din cele mai curate, mai occidentale si mai bine organizate institutii din Romania.

mada_lyna
    Guest
    eu nu ii doresc dlui senator (de Romania,caci e f important) sa faca schimb cu bebelusul acela macar pt o zi. sigur ca si bebelusului i-ar convenii sa fie in locul senatorului caci ar fi mult mai simplu pt el.....
    rusine sa le fie celor care au facut o asa alegere proasta,desi ma indoiesc ca vor simti si altceva in afara de nesimtire.... si sa stiti de la mine: exista doar o diferenta intre Ghita(porcul) si acest personaj din politica tarii noastre: si anume ca de Craciun,primul va fi sacrificat. desi...daca ma gandesc mai bine,ma intreb: care e cu adevarat PORCUL in aceasta situatie si care ar merita sa fie "macelarit"si transformat in carnati si slana???? sigur nu mai e nevoie sa dau si raspunsul....pupici si o dupa-amiaza frumoasa tuturor.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Raed Arafat parea a fi un om integru, acum parerea mea s-a schimbat total.Din cate am inteles, el a fost cel care l-a transportat pana la spital.La fel, rusine SMURD-ului.Senior senator s-ar fi putut deplasa si mai tarziu si nu neaparat cu elicopterul.Pentru ceva fracturi la maini si la picioare ar fi putut merge foarte bine si cu o ambulanta.Vecina mea a avut bazinul fracturat si a fost transportata dintr-un oras in altul cu ambulanta pe o targa speciala.Sunt convinsa ca s-ar fi gasit o targa asemanatoare si pentru ilustrul senator.Oare el are copii?Oare s-a gandit o clipa la cel mic atunci?Nu cred.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari