Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169

Tragedia din Muntenegru

M-am cutremurat tot weekendul citind si uitandu-ma la stirile despre accidentul din Muntenegru. Ma intreb in continuare ce a fost in mintea soferului cand a luat decizia de a accelera pe un drum atat de periculos si avand responsabilitatea atator vieti in spate. Este foarte adevarat ca destinul nu-l poti schimba si ca orice ai face "ce ti-e scris in frunte ti-e pus", nu pot insa sa nu simt tristete pentru acei oameni si familiile lor.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Dumnezeu sa-i odihneasca...e tragic ce s-a intamplat, nu are cum sa nu ne doara atata suferinta...Toate intamplarile astea ce starnesc durere trebuie sa ne faca sa pretuim fiecare clipa din viata noastra, si sa-i multumim lui Dumnezeu ca suntem sanatosi!

Floricica Nou Venita mikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    157
    este un episod destul de dureros pentru tara noastra,dar mai ales pentru membrii familiilor celor decedati si celor care sunt raniti...imi pare rau pt cei care si-au pierdut viata,si pt cei care sa lupta sa traiasca din cauza acestui tragic accident..
    probabil ca nici soferul nu si-a dat seama ce face,sau cine stie ce o fi fost in mintea lui...dar ca sa ajunga cu un minut mai devreme la destinatie a facut sa piarda viata atator oameni...
    si viata este asa tragica si dura,pleci in calatorie si nu stii daca te mai intoric acasa..trist!
    Dumnezeu sa odihneasca in pace atatea suflete nevinovate...

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    Dumnezeu sa-i odihneasca,e greu de explicat in cuvinte durerea familiilor decedate,trist pentru noi toti,sa fim alaturi de ei macar cu un gand bun

Moderator Floricica Novice valye's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    340
    Dumnezeu sa-i ierte pe cei plecati dintre noi, iar celor raniti sa le dea puterea de a lupta pentru viata! E admirabila solidaritatea locuitorilor din Muntenegru si modul in care au participat la actiunile de salvare. E o intamplare tragica, care ne arata cat de fragila este viata si cat de important este sa ii pretuim pe cei din jur.

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Cand eram in clasa a 5 a am avut niste probleme de sanatate pe care mi le-a descoperit si tratat o doamna doctor pe care mi-am amintit-o mereu de-a lungul timpului pentru ca era o pediatra foarte buna si blanda si implicata. Zilele trecute am aflat ca se numara printre cei 18 decedati din autocar. Cand afli despre astfel de tragedii, par situatii incredibile care nu ti s-ar putea intampla tie niciodata, si totusi viata este foarte fragila, poate sa ia sfarsit intr-o secunda sau chiar mai putin. Dumnezeu sa-i odihneasca!

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Dumnezeu sa-i ierte si sai odihnesca in pace.Iar familiilor condoleantele mele,celor ramasi in viata curaj si multa putere entru a lupta pentru sanatatea lor.

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Cred ca asemenea tragedii nu pot fi exprimate in cuvinte sau cel putin mie imi este destul de greu sa vorbesc despre asta! Sunt momente greu de digerat chiar si de cei care nu sunt implicati. Nu vreau sa-mi imaginez ce este in sufletul celor care si-au pierdut persoanele dragi! Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    Intr-adevar accidentul a fost o tragedie si a afectat multe vieti - ale celor din autocar, ale familiilor si ale celor care au cunoscut acele persoane. Soferul-politist era vecin cu mine si pot sa va spun ca moartea lui a fost un soc pentru cei care l-au cunoscut si nimeni nu isi explica cum un sofer cu o asemenea experienta, un om extrem de echilibrat poate face o asemenea greseala. Rar se intampla ca un om sa fie vorbit de bine de toti cei care il cunosc, dar el chiar era genul asta de persoana. Ceasul rau... o secunda de neatentie... viteza neadaptata...
    Dumnezeu sa ii odihneasca in pace pe toti cei decedati si sa aiba grija de cei ramasi!
    Modificata de wondermom; 28.06.2013 la 06:30:01.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Orice neam ar fi procedat ca muntenegrenii.Nu poti trece nepasator pe langa o tragedie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari