Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141

Nelamurit Toaletele publice

ieri am fost in parc cu fetitza. la scurt timp am avut eu nevoie de o toaleta...hai so fac si pe asta ...imi ia-u inima in dinti si intru...nu pot sa decriu in cuvinte ce miros si ce jeg era acolo...incat in loc sa-mi fac treaba am vomat................nelamurirea mea este de ce exista aceste toalete ecologice pline de microbi,jeg.miros neplacut???

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    acelea cred ca sunt de forta majora,cand chiar nu mai ai nici o posibilitate sa ajungi pana acasa.sunt asa pt ca nimanui nu ii pasa ,nimeni nu face curat in ele,face fiecare unde apuca:Ppe langa,in wc....asta e.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Ai fost tare curajoasa c-ai intrat!Eu le ocolesc numai cand le vad.Nici forta majora nu m-ar convinge sa intru, zau!cred ca sunt facute si puse ca sa `dea bine`, sa nu se spuna ca nu avem.In Constanta, intr-un parc sunt puse chiar la intrare.Miroase de mori la o distanta de cativa metri bunicei.Evident, ocolim acea alee.
    Cine le are in grija, cine ar trebui sa se ocupe de ele?Primaria?

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Eu evit sa merg in orice fel de wc,in afara casei.Doar cand am calatorit cu masina vara asta am fost nevoiti sa oprim la benzinarii.Pot spune ca in Italia era o curatenie exemplara si totusi nu am intrat fara servetele antibacteriene si gel pt maini :)).In cele din parcuri nu as intra nici daca as face in pantaloni,mai bine patesc o rusine decat sa iau o boala!

Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    nici eu nu am putut face acolo ci am facut in spatele ei
    dar eu un om obisnuit ma intreb,de ce sunt facute?de ce nu sunt ingrijite?de cine ar trenuie sa fie ingrijite?unde pot face o plangere?
    ca presupun ca este adevarata vorba unde-s multi puterea creste,,,poate o data o sa fie si la noi mai bine

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de cristynutza Vezi mesajul
    nici eu nu am putut face acolo ci am facut in spatele ei
    dar eu un om obisnuit ma intreb,de ce sunt facute?de ce nu sunt ingrijite?de cine ar trenuie sa fie ingrijite?unde pot face o plangere?
    ca presupun ca este adevarata vorba unde-s multi puterea creste,,,poate o data o sa fie si la noi mai bine
    Cu scuzele de rigoare,dar nu mai suntem in Evul Mediu sa ne facem nevoile dupa gard.Te-ai gandit ce s-ar intampla daca toata lumea ar proceda ca tine?In mod normal,intr-o tara civilizata, ai lua o amenda usturatoare,plangerea de care vorbesti ar fi impotriva ta!

miki00
    Guest
    Eu evit cat pot folosirea toaletei publice.dar mi s-a intamplat ca fetita cea mare sa ceara la toaleta taman cand suntem in oras. Asa ca am folosit toaleta publica , de cele mai multe ori pe cea din parcul unde mergem la joaca, dar e curata, dispune de tot ce e nevoie ( dezinfectant pt scaunul de la toaleta, un servet de forma colacului de unica folosinta , sapun si prosoape de hartie). Oricum, cand plec de acasa imi iau intotdeauana in geanta desinfectant gel si servetele desinfectante.Asta in Cipru. In Romania nu m-as duce nici pentru urgenta urgentelor, cele mai multe sunt adevarate focare de infectie . Din cate stiu sunt in grija primariilor, dar probabil sunt ultimele pe lista de prioritati a acestora.
    Modificata de miki00; 25.09.2012 la 00:09:27.

Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    nu sunt in evul mediu dar ce era acolo era mai rau ca in filme de groaza,peste tot urina pe pereti nu mai zic cate dare de la menstruatii erau sau de la mai cine stie ce,,tampoane pe jos plus cateva prezervative
    asa ca tocmai de aia am procedat asa ca altfel il scapam pe crac

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de cristynutza Vezi mesajul
    nu sunt in evul mediu dar ce era acolo era mai rau ca in filme de groaza,peste tot urina pe pereti nu mai zic cate dare de la menstruatii erau sau de la mai cine stie ce,,tampoane pe jos plus cateva prezervative
    asa ca tocmai de aia am procedat asa ca altfel il scapam pe crac
    In cazul asta nu numai in interior va fi ca in filmele de groaza,ci si in exterior!Cu exceptia unor probleme de sanatate,nevoile noastre fiziologice nu vin instantaneu,in general avem timp sa ajungem intr-un spatiu adecvat.
    Din moment ce nu vezi majoritatea oamenilor facandu-si nevoile pe strada,inseamna ca nu este normal acest lucru,scuze se pot gasi pt orice.

Floricica Avansata danamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    1.699
    Mie daca mi s-ar intampla sa am asa o urgenta in strada, pai ma bag in prima cafenea/in primul bar ca, Sfinte Sisoie, avem cu duiumul, iau un suc/o cafea- ca nu ma lasa fara- si merg la toaleta.Simplu!

Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    intamplarea intamplatoare s-a pertrecut in mijlocul parcului tineretului unde este lacul si insulita aia mica
    nu ma scuz pt ce s-a intamplat si nici nu sar in sus de bucurie
    pt ca orice subiest s-ar deschide sunt mereu pareri pro si contra
    si eu daca nu as avea o problema de cand mama m-a facut ca nu pot sa ma tin poate as fi putut sa mai astept si vreo 45 50 min pana ajungem undeva de unde puteam lua si un taxi si ajungeam acasa sau sa ma duc la un bar,dar.....nu ma scuz mai sunt si persoane ca mine

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari