Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161

Nu e bine Sunt eu inadaptata la secolul asta sau ....?

De cand sunt in Spania am cunoscut diverse persoane, cu diferite orientari religioase, politice, sexuale... Si, totusi, doua mi-au atras in mod special atentia... Unul e, sa zicem, T... Un barbat la vreo 55-60 de ani, cult, educat... Homosexual... L-am cunoscut in tren. Vorbea franceza, am intrat in vorba cu el de dragul conversatiei intr-o limba care chiar imi place si nu vreau sa o uit... Esti romanca?? Si prietenul meu e roman! Hmmmm... Nu vroiam sa intru in detalii, insa el a inceput sa imi arate poze cu un tip foarte bine facut, in diferite ipostaze... In fine, va imaginati ce fel de poze. Si incepe sa imi povesteasca de iubitul lui de la celalalt capat al Spaniei, care, cica, e bisexual... Da, are o prietena cu care traieste de vreo 5 ani, insa e indragostit de mine si nu poate sa o lase ca s-ar supara familia lui...bla..bla... Uite ce masina i-am cumparat ... Saracul, nu isi putea permite ca ajuta familia din Romania... Tot eu ii platesc si ipoteca...Ii trimit 800 de euro pe luna... El vine in fiecare sambata sa ma vada... Omul mi se parea foarte de treaba, insa atat de...inocent? sau stupid? nu gasesc cuvantul potrivit, insa imi inspira mila... Parea foarte singur si se agata de ceva care efectiv nu exista decat in mintea lui... Despre iubt mai bine nu comentez...
    al doilea e un vecin de al meu... are 60 de ani... o sotie si copii in tara lui... si se declara tot homosexual... traieste singur aici pentru ca se afla la tratament pentru o afectiune osoasa... si isi cumpara efectiv compania unor indivizi mai mult sau mai putin dubiosi... e singur, e batran si bolnav... si totusi....
    Pe mine chestiile astea ma depasesc putin... Nu sunt intoleranta si nu ii judec, insa nu ii inteleg... Si cel mai tare ma revolta gradul in care se poate profita de ei, gradul de nesimtire si de injosire a unor indivizi care prefera banul castigat usor in locul muncii... Si cu ce pret? Va puteti imagina ca femeile de langa ei stiu si accepta toate astea?...
    Modificata de snowdance22; 03.10.2010 la 23:21:06.

oanachampion
    Guest
    In primul caz... barbatul care se declara bisexual, indragostit (dar cu probleme) si accepta asa niste cadouri mari de la "iubitul" lui, de fapt, profita la maxim de el... Unii oameni n-au nici o limita, ar face orice pt bani... As gandi acelasi lucru despre o femeie care ar profita de un barbat (sau invers) in halul asta...
    In al doilea caz... tipul plateste pt "prestare de servicii", ca sa zic asa... In afara de faptul ca prostitutia e ilegala in Ro, nu vad nici un impediment... Daca nevasta lui stie si accepta asta, e problema ei...

oanachampion
    Guest
    Inca o chestie: mie de tipul din al doilea caz mi-e chiar mila... Probabil ca si-a reprimat sentimentele/instinctele toata viata... Vazandu-se batran si bolnav, probabil ca incearca sa traiasca, macar intr-o mica masura, ceea ce a dorit toata viata...

mischa2000
    Guest
    mama mama ...
    aici e rost de "sa poveshtim" ...
    nu acumva a ramas si insarcinat cu iubitul lui roman?

ei acum nu trebuie sa ne mire povestea ta ...
    daca ati sti cati sunt in jurul nostru ... numai ca nu ii stim noi ...

mother
    Guest
    snowdance cred ca esti inadaptata democratiei :))) nu ca as fi de acord cu treburile astea, dar se intampla de cand lumea... si prostitutia si homosexualismul sunt vechi de mii de ani......
    pt noi e ceva relativ nou pt ca pe vremea comunistilor era interzis, iar acum ne e f greu sa acceptam ca exista! le e greu si alora mai avansati ca noi (putine tari legalizeaza si prostitutia si relatiile intre homesexuali)

sincer, inainte nu aveam ochi pt ei.. nu ii vedeam... am fost vreo 2 ani si am muncit in afara tarii si de atunci stiu sa recunosc un homosexual... si sunt o gramada!!!! plus ca sunt unii care nu tradeaza deloc orientarea!

Floricica Senior mihaela_74's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2010
    Postari in forum
    3.956
    am cunoscut acum 7 ani o familie de ''bogatasi''patroni amandoi,c-am la 60 de ani..toate bune si frumoase aproape 2 ani...eu mergeam la ei fiind recomandata de un doctor..aveau probleme de sanatate si eram prezenta in casa lor 3 zile pe saptamana cate 3 ore..trecand timpul,sotia lui a inceput sa-mi povesteasca despre al ei sot..prinsese incredere in mine,deja ma cunostea bine,eram ca la mine acasa..sotul ei avea amanti barbati nu femei..mi s-a parut mie ceva suspect la el dar nu ma interesat..nu-i placeau femeile,chiar si mie imi spunea de multe ori ca barbati arata mai bine decat unele femei..ma rog..femeia si-a spus oful..nu mai putea sa taca..plus ca de cateva ori i-am prins certandu-se si atunci ea s-a justificat..mi-a spus cum l-a prins in casa cu altul..odata si inca odata..dupa o perioada de cateva luni i-a cerut divortul..el nu a vrut sa accepte ca sa nu se faca de rusine in fata cunoscutilor,vizavi angajatilor..desi aflase majoritatea de cealalta latura a lui..mi-a marturisit ca a ajuns la faliment,cheltuind bani cu acel amant tanar..undeva la 25 ani..ia cumparat un apartament mare si o masina..iar de copii lor nici nu-l interesa ca nu au casa ...
    ce poate face banul din om..sa ajungi sa nu-ti mai pese de cei dragi ai tai..de copii tai
    si acum traiesc in casa amandoi..dar fiecare separat..nu-si vorbesc..povestea este lunga..mie tare mila de ea..
    cum se injosesc alti, ..stiam de existenta lor,dar nu credeam ca sant in stare a se merge atat de departe..ma refer in cazul unui familist deja insurat cu copii familie...

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    da, cunosc destule cazuri. nu am nimic cu orienarile sexuale ale altora atat timp cat nu ma afecteaza personal.
    mereu ii zic sotului in gluma: daca ma inseli macar sa o faci cu o femeie. :))))
    asta tot din cauza tuturor cazurilor ce le vad, traim intr-o lume in care nu stii ce iti rezerva ziua de maine.

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    poate par de conceptie invechita dar eu nu pot accepta chestia asta...nu stiu ma depaseste,chiar nu pot sa-i inteleg oricat de mult as incerca..chiar vorbeam cu sotul meu despre problema asta acum cateva zile si ne intrebam oare ce simt acesti parinti care sunt pusi in aceasta situatie????sa ne fereasca bunul Dumnezeu ca si noi avem copii la randul nostru

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    ma refeream in ultima parte per ansamblu nu la cazurile de mai sus

oanachampion
    Guest
    Nu e nimic de inteles/neinteles. N-ai cum sa intelegi ce simte un homosexual, la fel cum n-ai cum sa intelegi, daca esti bruneta, ce simte (vis-a-vis de culoarea parului) cineva care s-a nascut cu parul blond, de ex... Insa, zic eu, acceptarea/toleranta sunt importante. Asta, asa... pt linistea ta sufleteasca, pt ca pe ei nu-i intereseaza daca ii tolerezi tu sau nu... Si mai e o chestie: stii cum se zice "de ce ti-e frica, de aia nu scapi"... O gramada de homofobi s-au trezit cu copii homosexuali... offff, karma asta...

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Asa e, homosexualii nu aleg sa fie asa, pur si simplu asa simt si asa sunt...

Cat despre cei care profita de pe urma altora si aceste cazuri sunt vechi de cand e lumea. Sunt de vina si cei care se lasa "tapati de bani" de tot felul de oameni.

Intr-adevar nu le inteleg pe femeile care accepta un homosexual/bisexual langa ele. Probabil ca si ele se gandesc numai la profit. Cat despre femeile care nu stiu ce fel de om au langa ele, mi-e greu sa cred ca instinctul nu le trage niciun semn de alarma, ca nu observa nimic ciudat la partenerii lor. Poate ca prefera sa se complaca in aceasta situatie decat sa deschida ochii si sa ia atitudine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari