Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alec55a's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2009
    Postari in forum
    72

Exclamatie Spitalul Universitar, in prag de faliment, cu numai 12 RON in cont

Unul dintre cele mai mari spitale din tara, Spitalul Universitar Bucuresti, mai are doar 12 lei in cont. Medicii spun ca in cazul in care spitalul nu va avea bani va redirectiona pacientii catre alte spitale.

Spitalul Universitar din Capitala are probleme cu fondurile, din banii pe care ii primeste lunar avand de platit salarii, utilitati, medicamente si materiale sanitare, dar si datorii din 2008 si 2009, potrivit Ziare.com.

Purtatorul de cuvant al Spitalului Universitar a spus ca in situatia de fata este aproape imposibil ca unitatea sa faca fata, fiind vorba despre o situatie fara precedent, care nu poate deveni o stare de normalitate.

Mai multe detalii gasiti pe Ziare.com

Voi ce credeti? Cum s-a ajuns in aceasta situatie?

Floricica Nou Venita scoobydoo's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    7
    Mie nu-mi vine sa cred... Oare toate renovarile sa se fi facut pe datorie? Nu imi explic cum un spital atat de mare poate ajunge intr-o astfel de situatie. Inseamna ca ne putem astepta chiar la orice...

Floricica Nou Venita littlelory's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    82
    Situatiile fara precedent incep sa apara cam des pe la noi. Efectul crizei sau alte manarii? I wonder.

Floricica Nou Venita drutza1799's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2010
    Postari in forum
    291
    mai degraba alte manarii....decat efectul crizei.
    astfel,toate spitalele ar trebuie sa fie in faliment

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari