Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lilianavlas's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2013
    Postari in forum
    2

Spitalul Sanador Bucuresti

INTAMPLARI SOCANTE LA SPITALUL SANADOR

Ma numesc Liliana Vlas si am avut mama internata la acest spital timp de 2 luni de zile cu diagnostic de pancreatita acuta necrotica-hemoragica. In acest interval mama a fost sedata si intubata, iar eu am supravegheat medicatia administrata si felul in care este tratat un pacient in asemenea situatie.
    Am fost SOCATA de mai multe ori de incompetenta unor asistente care lucreaza pe sectia de terapie intensiva si de faptul ca acolo nu exista decat un medic pe tura, care acorda si anestezie in sala de operatie si in acelasi timp trebuie sa supravegheze si ceilalti bolnavi internati pe sectie. Dintre lucrurile GRAVE observate, amintesc administrarea antibioticelor la alte ore decat cele prescrise in foaia de observatie, lipsa atentiei la verificarea perfuzoarelor ( care de multe ori erau nefunctionale), lipsa de interes pentru bolnavii intubati care nu puteau comunica si care nu aveau scaun 5 zile la rand. Cea mai GRAVA problema a fost intr-o seara cand am intrat in rezerva mamei mele si avea puls intre 214 – 220 batai/minut si nimeni nu a luat nicio atitudine timp de o ora pentru ca isi schimbau turele, netinand cont de aceasta situatie dramatica si de rugamintile mele ca sa ia masuri. Medicul de garda nu era in sala si pana nu am sunat la directorul spitalului nu a venit niciun medic. A doua zi mama mea a MURIT.
    Scriu aceste randuri pentru a informa ceea ce se intampla si in spitalele private, acolo unde plateam intre 6000-7000 RON PE ZI si mergeam personal sa verific ce se intampla. Ca urmare, daca Doamne fereste se intampla sa ajungeti in aceste situatii, este bines a va implicati personal in verificarea calitatii serviciilor oferite.

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Buna, Liliana. Nu cunosc acest spital, am auzit doar de policlinica Sanador. Condoleante pentru mama ta.

In privinta a ceea ce spui tu, ma asteptam ca intr-un spital privat sa functioneze totul fara cusur. Sunt si eu socata de ce spui si in acelasi timp ma intreb ce ai putea face. Poate ar trebui sa faci o plangere, pentru a se declansa o ancheta acolo? Nu mi se pare normal sa existe atata nepasare.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Departe de mine sa fiu lipsita de suflet....dar iar, nu ma pot abtine sa nu remarc ce mai seamana topicul asta cu cel deschis de Mamy 3 referitor la maternitatile private Medlife si Regina Maria....culmea! tot astazi...

mamidefundite
    Guest
    Citat Postat de Hayeti Vezi mesajul
    Departe de mine sa fiu lipsita de suflet....dar iar, nu ma pot abtine sa nu remarc ce mai seamana topicul asta cu cel deschis de Mamy 3 referitor la maternitatile private Medlife si Regina Maria....culmea! tot astazi...
    Asta mi s-a parut si mie ciudat, cazul cu Sanador nu comentez nimic fiindca nu sunt in cunostinta de cauza dar la Eva am doua experiente + inca un caz de la cumnata mea care a nascut acolo acum 10 luni si iarasi totul floare la ureche in tot ceea ce consta personalul, conditiile, si absolut tot. In afara unor asistente de genul "pro lapte praf" n-am avut experiente neplacute, ba chiar toti zambitori, dornici de ajutor, conditii excelente si impecabile.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    E un fapt cunoscut ca multe din maternitatile private, sau ma rog, spitalele private unde ai posibilitatea sa si nasti, nu sunt nici echipate cu ce trebuie si nu au nici personalul pregatit pentru cazuri extreme, gen complicatii la nastere sau copil nascut prematur, cunosc doua cazuri in care au fost probleme, si tot la spitale de stat au ajuns mamicile si bebelusii. Spitalele private sunt pregatite pentru cazurile cand totul merge perfect, ca la carte, pentru urgente si cazuri de viata si de moarte, isi indruma pacientii la spitalele de stat.

Floricica Nou Venita lilianavlas's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2013
    Postari in forum
    2
    Nu cunosc cazul la care faceti referire, dar in sprijinul afirmatiilor mele stau mesajele trimise la directorul spitalului, la asistenta sefa si la Dr. sef de sectie, pe care i-am informat de situatia respctiva, la acel moment, cand mama mea avea puls aproape de 220 batai/minut si nimeni nu facea nimic, motivand ca-si schimba turele.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari