Vezi rezultatele sondajului: Te consideri o persoana rasista?

Votanti
63. Nu poti vota in acest sondaj
  • Da

16 25,40%
  • Nu

47 74,60%
Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847

Sondaj - Te consideri o persoana rasista?

Aceeasi dilema. De data asta ce cred romanii despre propria lor persoana. Te consideri o persoana rasista?

Va rog doar votati, comentariile se pot face in celalalt topic, am deschis topicul doar pt sondaj.

Votul este anonim.

Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Pana in acest moment din 26 de persoane care au votat, 4 se considera rasiste, adica 15.38%.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    si unde ar trebui sa votez? ca nu gasesc

Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Larisa, chiar deasupra topicului este sondajul unde poti vota.

sun2shine
    Guest
    Ia sa vedem poate e cineva care vrea sa isi justifice votul!
    Eu am votat da!De ce ?Pt ca am zis la topicul respectiv ca nu mi-ar place ca fetele mele sa se casatoreasca cu tigan si daca asta inseamna sa fii rasist atunci sunt!

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    eu am spus nu,am doi baieti si daca ei o sa iubeasca o fata ,nu conteaza rasa ,eu am sa o accept,sunt o mama moderna si voi fi o soacra tot moderna
    in fata lui DD suntem toti egali

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    sa ma scuzati ca am votat si eu, dar ma consider o pers rasista...nici mie nu mi-ar placea ca fiica sau baiatul sa-si ia tigani drept sot/sotie...eu nu am vazut tigan curat! (spalat, calcat...)si chiar daca ar fi sa fie ei (sotul/sotia copiilor mei )cei mai curati tigani, in familia lor tot se va gasi unul nespalat! vorbesc cu ei, nu am avut niciodata nici o treaba cu nici un negru, tigan sau chinez, dar nu mi-ar placea! si totusi nu cred ca as interveni in casatoria lor, daca ar fi sa fie, dar vizitele ar fi mai rare...etc! binenteles ca in principiu as discuta problema, copilul tot al meu ramane, indiferent de alegere...usa casei mele vesnic ii va fi deschisa! sper ca am fost inteleasa!

cristina elena
    Guest
    Daca tot s-a dat liber la comentarii sa comentez si eu
    Eu am votat cu da, ma consider o persoana rasista. Dar nu cu alte etnii, rase, culturi, etc, etc, eu am ce am cu homosexualitatea
    Din perspectiva asta, da sunt rasista. Sau doar discriminatorie?

oanachampion
    Guest
    Ma intreb cine sunt restul de 5 care au votat DA... Eu am votat NU si chiar nu consider ca sunt rasista, n-am nimic cu absolut nimeni. Ocazional, ma enerveaza anumiti oameni, insa niciodata nu am considerat o intreaga etnie/un intreg grup de oameni ca fiind inferiori (din orice pct de vedere) mie sau grupurilor de care apartin eu.

Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Citat Postat de cristina elena Vezi mesajul
    Daca tot s-a dat liber la comentarii sa comentez si eu
    Eu am votat cu da, ma consider o persoana rasista. Dar nu cu alte etnii, rase, culturi, etc, etc, eu am ce am cu homosexualitatea
    Din perspectiva asta, da sunt rasista. Sau doar discriminatorie?
    Nu esti rasista, ci eventual homofoba.

cristina elena
    Guest
    Ok, bine ca m-ai lamurit Ioana

Interesant, vorbesc acum din punctul meu de vedere, cum situatiile de viata ne fac sa ne schimbam parerile. In trecut pot sa spun ca am fost rasista, nu ma refer la rase ci la etnii. Acum...s-au mai schimbat parerile.
    Modificata de cristina elena; 08.01.2011 la 22:48:27. Motiv: gramatica

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari