Ultimele discutii din forum
    lorito
    Guest

Sexul cu minorele

Am aflat( desi banuiam ceva, ceva) ca o vecinica de-a mea de 16 ani "presteaza' pe diferite sume si cadouri. Cel mai grav mi se pare faptul ca este sustinuta in toata aceasta treaba de catre nimeni alta decat scumpa ei mama. Adica mamicuta ei iubita paraseste domiciliul atunci cand fata are clienti:(
    Stau si ma intreb cand s-a schimbat lumea atat de mult, de unde atata graba, de unde atata dezinvoltura etc. Recunosc ca eu sunt jumi-juma: si cu idei invechite si cu idei mai moderne:) so to say.
    Spuneti-mi inapoiata, dar treaba asta nu mi se pare decenta.
    Voi cum vedeti situatia?
    Cate dintre voi ar putea fi in locul acelei mame?
    Ca pe fata sa zic ca o inteleg: varsta, teribilismul, poate si un pic de revolta, frustrare, nu stiu.Nu stiu toate datele problemei, poate maica-sa a preferat ca fata sa-si aduca clientii acasa decat sa umble aiurea pe drumuri.

lorito
    Guest
    A, si pe barbati( clientii ei ii inteleg). Ca tipa arata bine, e disponibila, poate nu ia scump:)
    Mi-am amintit de celebrul caz al Dianei Malos, la fel, o suceveanca care a sfarsit spanzurata:(...pentru ce?!
    Am inteles ca si ea mama ei avea la cunostinta escapadele tinerei care era totusi luata cu masina din fata blocului, totusi ....

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Nu esti demodata deloc chiar, nu este deloc normal ca mama sa fie de acord cu asa ceva. In primul rand nu este legal. Cat despte berbatii pe care tu ii intelegi....aceastia sunt desgustatori dupa parerea mea, si poarta aceeasi vina aproape ca si parintele ei. Acestia sunt adevarati infractori, se folosesc de un biet copil, care asa cum spui tu, nu stie probabil exact ce face.

Eu nu sunt impotriva sexului cu minori, sau intre minori, atata timp cat acest sex este responsabil si are valorile morale cuvenite ( intre o pereche de indragostiti de ex. ). Insa prostitutia, in cazul minorilor, da dovada de perversitate din partea clientilor, si pedepsele ar trebui sa fie mult mai usturatoare !!!!!

lorito
    Guest
    Ana, pai tu nu vezi cum arata gagicutele de 16 ani in ziua de azi?
    Trec lesne de 18, si , in plus, nu cred ca merg la produs cu buletinul in poseta:)
    Zic ca-i inteleg pe barbati pt. ca imi imaginez ca ele nu recunosc ca sunt minore si le ajuta fizicul, vestimentatia, machiajul, tunsoarea, limbajul etc.

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Ana, pai tu nu vezi cum arata gagicutele de 16 ani in ziua de azi?
    Trec lesne de 18, si , in plus, nu cred ca merg la produs cu buletinul in poseta:)
    Zic ca-i inteleg pe barbati pt. ca imi imaginez ca ele nu recunosc ca sunt minore si le ajuta fizicul, vestimentatia, machiajul, tunsoarea, limbajul etc.
    Din pacate asa este..., am vazut in concediul facut in Ro toamna trecuta. Dar tot cred ca responsabilitatea este a lor...a barbatilor, majori....
    Nu cred ca este o scuza infatisarea fetelor!!!
    Din pacate atitudinea barbatilor fata de femei in Romania este de a drepul desgustatoare, si multe din acestea declanseaza aceasta atitudine. Femeia nu are nici un status in Romania, in general... Isi foloseste infatisarea ca o momeala.... Si nu doar minorele fac aceasta. Prind PRO TV international aici, si ma ingrozesc ce vad, doar funduri si tzatze, si barbati care de-a dreptul le hartuiesc sexual, cu acceptul acestora !!!!
    Nu e de mirare ca fetele, si la varste mai fragede, urmeaza aceste exemple. Este ceea ce se mediatizeaza!!!!
    De-a dreptul revoltator!!!

lorito
    Guest
    Da, media are un rol foarte important. Normal ca influenteaza( eu am zis si o zic pana mor: sunt convinsa ca macar jumatate din cazurile de suicid nu ar exista daca nu s-ar mediatiza atat acest subiect).
    Femeia are statutul de bucatareasa si , in foarte multe cazuri, de sac de box:(

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Si minora si barbatul adult au fiecare partea lor de vina.Nu cred ca putem spune ca doar el sau doar ea e de vina.Ea, imbracandu-se cu o `batistuta` doua, il provoaca pe barbat. In el mocneste instinctul primar, saliveaza dupa o `bucatica` buna.Nu generalizez, sunt si oameni integri.

lorito
    Guest
    Profesoara lesbiana face sex cu minore
    De asta ce mai ziceti?
    "Educativ", nu?

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Si sa fie vreo ,,mama" de acord cu asa ceva, in mod sigur nu va veni sa ne spuna.
    Mie mi se pare strigator la cer ca o mama sa procedeze asa. Dar, ca peste tot in lumea asta, exista si mame denaturate care nu au leac.

lorito
    Guest
    Villi, m-am gandit si eu la asta, ca nicio mama nu ar scrie aici . Chiar si sub un id nou.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    Doamne fereste!!cred ca sa tampit si mama si fata ei!!!cum e posibil asa ceva!!cred ca as fi facut reclamatii.poate fata nu gandeste dar pt a avea o viata buna as reclama asa ceva.nu e normal

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari