Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Se pedepseste corect in Romania malpraxis-ul?

Eu de la inceput va spun ca NU, nu cred ca se pedepsese deloc malpraxisul si asta cred ca este cel mai trist pentru ca oamenii care au fost nenorociti din cauza uneor erori medicale, a incompetentei sau a nepasarii medicilor trag o viata intreaga sau nu mai au viata iar medicul care a gresit nu plateste, nu este tras la raspundere, nu i se intampla nimic.

V-am mai povestit cazul prietenilor mei care si acum la aproape 4 ani de la nasterea lui Sebi trag pentru el si lupta, iar Sebi este un copil nenorocit pe viata din cauza indiferentei medicilor, iar ei sunt in proces cu siptalul si medicii si in ziua de azi si va mai dura cativa ani pana poate se va solutiona ceva.

La fel este si bine-cunoscutul caz al dr. Ciomu care a nenorocit pe viata un om tanar.

Am sa ma opresc aici pentru moment pentru ca ma aprind prea tare deja.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    NU(nu are rost sa mai zic..de ce...cum...e suficient NU)

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Categoric NU.Si cu asta am zis tot.

Floricica Nou Venita jucarii's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2010
    Postari in forum
    179
    Am prieteni medici,care sunt platitori activi la colegiul medicilor,iar in caz de malpraxis,nu-i doare nici in cot.Nici pe ei,nici pe ceilalti membri ai colegiului.Banul vorbeste si aici.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de jucarii Vezi mesajul
    Am prieteni medici,care sunt platitori activi la colegiul medicilor,iar in caz de malpraxis,nu-i doare nici in cot.Nici pe ei,nici pe ceilalti membri ai colegiului.Banul vorbeste si aici.
    Asta pt ca nu platesc din buzunarul propriu, ca daca ar plati....ia sa vezi ce baieti de treaba ar fi si nici n-ar mai fi atatea nenorociri......

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    lucrez la colegiul medicilor
    ciumu cand a venit la noi, mergea pe langa pereti, noi l-am suspendat definitiv si a castigat in instanta
    si nu, cazurile nu se pedepsesc cum ar trebui
    corb la corb nu isi scoate ochii
    pe patriarh l-a omorat tulbure, i-a bagat 4 anestezii la 90 de ani, toata lumea l-a condamnat pe sinescu dar vina era la anestezie
    si altele, muuuulte
    e adevarat ca sunt si plangeri aberante
    ca de exemplu una care il reclama pe oprescu ca o viola cu laserul de la distanta

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari