Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alina25cj's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    31
    buna.As avea nevoie de niste sfaturi bineanteles daca se poate.Problema este urmatoarea.Am o cumnata care are doi copilasi .O fetita de 2ani si 10luni dorita si baietelul de 1an si 8luni care nu o fost dorit.Eu cu sotu am convinso sa pastreze baietelu si sa nu faca avort.Baietelul este batut intruna de aceasta mama (daca pot sa ii spun asa)si nu cu orice ci cu lingura de lemn .(mio spus chiar ea).Si asta se intampla inainte de a avea copilu 1an.Baietelul este f speriat si plange din orice.Si pe fetita cred ca o bate pt ca atunci cand vin la noi fetita nu vrea sa mai plece acasa la ei.Am incercat sa stau de vorba cu ea dar zice ca eu is proasta ca nu ii dau si eu la puiu meu cateva si ca mie o sa imi para rau.Eu sunt contra batai de orice fel.Sotu zice sa nu ma bag si so las sa-si creasca cum vrea copii.Dar as vrea sa pot face ceva.Imi sunt foarte dragi acei copii si ias creste eu cu mare drag chiar daca stau intro garsionera.Dar nu vrea sa mi dea .CE sa mai zic?Stand la bloc o lasa pe fetita sa aiba grija de baietel unde circula multe masini in timp ce ea se uita la tv neavand macar un geam catre unde se joaca copii.

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    31
    nici nu as vrea sa ajunga copii intr-un centru sau in grija unor necunoscuti.Credeti-ma cu lacrimi in ochi va spun ca nu stiu ce sa fac.Ma simt si vinovata pt ca eu am convinso sa pastreze al doilea copil.

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    31
    DAca iati vedea pe copii cat sunt de speriati si le este frica de mama lor m-ati intelege de ce sunt disperata.Scuzati-ma ca am scris atat si sper ca voi primi un sfat.Multumesc.

Floricica Cu Vechime mamiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    Alina nu sta pe ganduri! anunta politia si protectia copilului!!! daca copilasii vor pati cea te vei simtii vinovata toata viata...si gandestete la binele lor!
    nu-i neaparat nevoie sa fie da-ti in plasament! mamica are nevoie de consiliere! poate daca vorbeste cu un psiholog i-si va schimba atitudinea fata de copii

Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    Cu tatal copiilor ai vorbit? el stie de situatia copiilor???

m-ai intristat foarte tare! mi se pare incredibil ca o mama sa aiba un asemenea cmportament...e strigator la cer!

trebuie sa faci ceva!

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    BUNA!DA, TREBUIE FACUT CEVA CAT DE REPEDE....NU SE POATE ASA CEVA ,CA DE NU CINE STIE, SE POATE AJUNGE LA MAI RAU.

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    31
    Multumesc mamiti.Asta cred ca voi face .Oricum tre sa o fac fara sa stie sotu meu.Ca deja ii suparat pe mine ca nu vreau sa mergem la ei.Inca nu io batut in fata mea,dar mi frica sa nu o apuce cand suntem noi acolo si sa vada puiul meu asa ceva.

Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    am o verisoara care avea 2 copii minunati,erau gemeni! si zic erau, pentru ca acum sunt ingerasi!mama, daca pot sa-i spun asa i-a lasat singuri in casa cu o bricheta pe masa ,copii s-au jucat si au dat foc la casa...s-au intoxicat cu fum

de-si stiam ca nu sunt ingrijiti corespunzator(erau mai mereu inchisi singuri in casa) nu am facut nimic.mama i-mi zicea ca nu e treaba mea,asa se cresc copii la tara!

acum regret enorm ca nu am facut nimic pentru acei copilasi minunati..aveau doar 2 anisori! mama copiilor nu a fost inchisa pentru ca politia spune ca a fost un accident tragic...eu nu sunt de acord! a fost crima!!!

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    31
    Tatal copiilor e un pampalau care nu iese din vorbele ei.Poate i frica sa nu capete si el.E un nepasator cum face ea bine e.

Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    e o situatie foarte delicata! i-ti inteleg nelinistea,daca nici tatal nu vede ce se intampla...vorbeste cu sotul tau,poate il convingi sa faceti ceva pentru copii

Membru inregistrat la
    22.05.2008
    Postari in forum
    31
    am incercat.Dar zice sa nu ma bag.Acum am inteles ca vrea sa se mute la socrasa care e jos cu palaria si isi iubeste nepoteii.Asa sper ca macar ea sa nu permita asa ceva si ajutand-o cu copii sa-si revina.Si sa nu fie nevoie sa-i mai lase pe copii singurei afara.Am vb si cu socrasa si mio promis ca ii va pune niste reguli atata timp cat va sta in aceea casa sa nu ii loveasca pe micuti.Acum sa vedem si ce o sa reuseasca.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari