Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    au fost alegeri, 2 tururi,au urmat contestatii, discutii iar acum a fost numit si premierul in persoana lui Boc. acum urmeaza greul...sa vedem cu cine va trece acest greu...

in prima faza, am auzit la TV de ministrul agriculturii, in persoana lui Tabara, un om care nu e strain de agricultura tarii noastre, fiind profesor univ. la fac din TM.sa speram ca va face ceva pentru acest sector, ruinat, zic eu...

va astept cu pareri, opinii si alte discutii linistite...chiar daca ati fost sau sunteti adepte a PSD-ului sau PNL-ului, nu conteaza, vreau sa urmarim acest cabinet sa vedem ce va reusi sa faca...eu ma declar pro Base si asa m-am si declarat de cand am inceput sa postez pe topicurile anterioare...

Floricica Avansata ancaramona's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2008
    Postari in forum
    2.013
    ma declar antiBase, daca se poate spune asa. cu el ca persoana nu am absolut nimic, fiecare e cum e si gata.in legatura cu atitudinea lui fata de tara asta si de locuitorii ei si cu faptele lui, am insa multe de comentat. nu le voi expune aici pentru ca iar ma va lua valul si ma voi enerva

in ceea ce-l priveste pe Emil Boc sunt iar multe de spus. in calitate de profesor universitar am foarte mult respect pentru el. in calitate de primar asemenea. eram studenta la cluj in momentul in care a venit la primarie. am prins jumate studentimea cu funar in calitate de primar si jumatate cu boc. vreau sa va spun ca dupa jumatate de an deja era o diferenta uriasa intre clujul condus de fuanr si cel cndus de boc,si in jumatate de an e greu sa se vada o diferenta pe toate planurile intr-un oras de marimea clujului, dar s-au vazut
    eeiii, pentru Emil Boc in calitate de premier nu mai am asa de mult respect. chiar m-am bucurat cand a fost numit prima oara sef la guvern, insa ,din pacate, experienta cu guvernele Boc anterioare m-a facut ca acum sa nu ma mai bucur si sa-mi fie chiar mila de noi ca popor cand vad cine-si bate joc de noi(si aici nu ma refer neaprat la Emil Boc)
    mi-e mila si de Boc. se vede ca este un om stresat si aproape surmenat. ati vazut cum arata dupa un an de bucuresti? mie mi se pare ca a imbatranit cu 10 ani

iubytzik22
    Guest
    ati auzit ca basescu o sa faca trei mandate pt ca noul presedinte sa poata fi votat de 3 ori sau chiar pe viata....chiar se discuta din nou modificarea Constitutiei....ce spuneti?

mother
    Guest
    serios? unde ai vazut tu asta?

Floricica Cu Vechime mamiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    foarte bine!:)
    nu vad care-i problema...daca in urmatorii 5 ani face ceea ce trebuie pt tara,ar trebui sa continue ce a inceput..

iubytzik22
    Guest
    asa zicea la tv......ati vazut ca deja s-au dublat salariile ministerelor?udrea, berceanu, videanu, blaga...etc..ca au dublat baii la personal?tara moare si bab se piaptana...ca, asa se iese din criza...cheltuieli multe...scumpiri multe

iubytzik22
    Guest
    aaa si si-au dublat si banii pt strainatate...blaga si berceanu....ca deh omu trebuier sa se plimbe

mother
    Guest
    foarte bine??????

are o putere de manipulare omul asta.... e periculos.... si hitler a fost ca el...

Floricica Cu Vechime mamiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    Andrea,comparatia ta e absurda...
    cat despre puterea de manipulare...pe majoritata programelor politice dau de PSD-isti care vb despre cum s-au fraudat alegerile,cat de mult rau face PDL-ul si asa mai departe...
    Cine pe cine manipuleaza?
    campania electorala s-a terminat dar PSD-ul continua...cineva trebuie sa-i "trezeasca"...deja e obositor

n-am sa vin cu argumente pro Base pt ca s-a spus tot ce era de spus pe celelalte topice si zic eu,e suficient...

mother
    Guest
    mamiti nici eu nu mai am chef de vorbit despre base....:))

bine ca suntem de acord cu asta....

cat priveste comparatia sa stii ca sunt de aceeasi parere si altii mai "mari si mai destepti" ca mine...

omul are putere de manipulare publica... asta este o calitate, atata timp cat posesorul calitatii nu o ia razna :)

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Guvernul Boc....ei bine,nu pot spune ca-s fan Boc desi personal n-am absolut nimic cu el,as fi preferat totusi un premier mai bataios,Boc imi pare o persoana mai molcoma.

Una peste alta,acest guvern a trecut de Parlament si a intrat in functiune,a fost votat si de ceva oponenti ceea ce denota faptul ca pana si o parte din parlamentari s-au saturat de criza politica. Ce va face? Vedem si discutam pe parcurs cum a zis si Coria...Un mare ghinion al guvernului Boc si la celalalt mandat a fost si ..criza! Si e f greu sa guvernezi pe timp de criza si sa aplici niste masuri care sa nu afecteze populatia...Parerea mea,oricine ar fi fost la guvernare sau ar fi acum(altul decat guvernul Boc) n-ar fi putut aduce lapte si miere ori...schimba cumva situatia din tara!

Dumnezeu sa ne ajute sa trecem cu bine de perioada asta si pe guvern sa-l lumineze si sa faca ceea ce trebuie!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari