Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Ne asteapta vremuri grele..Reducere venituri cu 25 %..si pensii cu 15 %..

fetelor ma ingrozesc ce vad pe la TV..este ceva de speriat
    ma sperie gandul ca nu vom mai avea din ce tari..din ce hrani copii.
    Ne asteapta vremuri grele.foarte grele..
    Modificata de afrodita-elena; 07.05.2010 la 10:39:26.

iubytzik22
    Guest

Nefericire buna

Pai cand toti l-au votat pe Base nu s-au gandit la ce o sa vina?cand toti ii luau apararea si spuneau sus si tare base in sus base in jos nui s-au gandit.....nu ma refer ca daca alegea PSd se facea ceva dar orice alt partid in afara de PSD si PDl nu mai era care sa castige alegerile? Vai de steaua noastra cum o sa ajungem......presimt ca o sa fie o noua revolutie daca nu o sa mai iesim o data din criza si in loc sa se imbunatateasca situatia tarii se inrautateste.....

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Unde sunteti fetelor, care il sustineati cu patos pe Basescu?
    Astia chiar isi bat joc de noi? De-abea a intrat in vigoare legea unica de salarizare si acum iar ne taie din salarii?
    Nu mai poti fi sigur de azi pe maine, daca traiesti sau mori????!!!!!
    E jale!! Va rog eu, ultimul care pleaca din Romanica sa stinga naibii si lumina!

mother
    Guest
    hahah raluca.... tare cu lumina :))))))))))

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    e cumplit fetelor..daca acum ne este greu..nu stiu ce va fi peste cateva luni..daca intra-devar se aplica aceasta lege ..

ma gandesc cu groza..poate mai taie sin din indemnizatie..cine stie ce le mai trece prin cap..

iubytzik22
    Guest
    Afrodita nu ar fi exclus nici asta...chiar nu imi vine sa cred....dupa ce ca abia traim de azi pe maine.....acuma o sa fie mai greu ne asteapta vremuri fff grele...

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    eu m ai ngrozesc..la problemele care le am cu fata..de unde voi mai avea banuti sa platesc sedintele..
    Nu li se ofera nici un viitorcopiilor din ziua de azi..sincer nu stiu ce vor face..

Mama ma mai ajuta..ea este la pensie..daca ii mai taie si ei..
    unde D-zeu ajungem.
    Modificata de afrodita-elena; 07.05.2010 la 11:16:07.

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    fetelor... chiar credeti ca ce se intampla acum in Romania e din cauza ca e Base la conducere?... daca ar fi fost oricare din ceilalti candidati credeti ca aceste lucruri nu s.ar fi intamplat?....ma dezamagiti....uitati-va ce se intampla pe plan international: Grecia este in faliment si oamenii ies in strada, acu' ceva zile am vazut la stiri cum ca Spania, Portugalia si Italia sunt in dificultate financiara si cauta mijloace sa se salveze........Si voi chiar sperati ca aceasta criza finaciara MONDIALA nu o sa ajunga si in romanica noasta draga?....interesant si in acelasi timp foarte trist...
    Indiferent cine ar fi condus tara nostra acum, criza tot ar fi venit; problema e ca pe noi o sa ne loveasca mai puternic decat pe alte tari vest-europene. Cine viseaza inca la faptul ca peste tot e criza si in Romania e inca bine... traiste intr-o iluzie; ce se inatampla pe plan mondial ne afecteaza si pe noi si pana ce oamenii de rand de pe planeta nu o sa fie uniti in rezolvarea problemelor fabriacte de unii pt noi atunci nimic nu o sa se schimbe, ci mai grav o sa ajungem sclavii sistemului pe care se pare ca il uram cu totii...

mother
    Guest
    tot e bine, ca pt prima data in istoria moderna a poporului roman, dam dovada de unitate si intelegere :)))

iubytzik22
    Guest
    Suntem in criza dar ar trebui implementate solutii mai benefice pentru a sprijini omu de rand si nu a-l ""traumatiza"" sa ajunga un paria al societatii.Din pacate noi nu dispunem de oameni capabili sa gestioneze o tara ci de oameni incapabili care creeaza instabilitate si haos.....prin urmare ""v-om trai si v-om vedea ce ne va rezerva nea base""...;))

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    Am citit undeva (parca pe monitorul.ro) cum ca reducerea salariilor cu 25% si a pensiilor cu 15 % este una din conditiile impuse de FMI pt a ne acorda imprumutul ala finaciar la inceputul anului pe care toata lumea l-a primit cu apaluze si bratele deschise... Nu vi se pare de loc ciudat faptul ca sunt si altii interesati de distrugerea tarii?... Macar cu HOTII ce ne "conduc" stiam deja care e treaba....si nu am facut nimic...ne-am uiat la ei cum ne fura.... Acu' ce o sa facem? Stam si ne uitam IAR si IAR la aceeasi piesa de teatru si nimeni nu face nimic...toti vorbim frumos dar la actiune nu trece nimeni.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari