Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153

Minunea din viata noastra

Buna fetelor....
    As vrea daca se poate sa povestim despre cum am aflat ca suntem insarcinate, reactii lacrimi, despre prima ecografie prima miscare, nasterea, marea regasire. Haideti sa ne amintim mamici de aceste minuni. Incep eu....Sunt din Piatra Neamt si lucram ca si asistent financiar manager la o firma din bucuresti dar cu filiale in toata tara... Munca era... vai de capul meu... noaptea pe la ora 2 sau 3 ma sunau soferii de pe tiruri ca au ramas blocati prin vama.... stiti cum a fost anul 2008 plin de zapezi... Eu luam anticonceptionale pentru reglarea menstruatiei si pentru ca aveam niste cratere pe fata. Vorbeam cu actualul meu sot de vreo 8 ani si aveam programat nunta pe 11 iulie . Anul trecut in februarie am plecat la o colega de servici la cluj. Seful meu m-a sunat in acea zi sa-i fac nu stiu ce situatie... el era tot din cluj... si uite asa m-a intrebat ce fac si unde ma tot plim. Desi imi luasem liber. I-am spus mai in gluma ca vin la Cluj sa fac un tratament ca sa fac un bebe.... Ei bine tratamentul l-am facut la colega acasa..... Bun. Venim acasa si cum aveam o mentruatie care acu venea acu nu mai venea si cu un tratament pentru spate.am o discopatie cervicala ...nu am banuit nimic. Eram o pescarita convinsa si cine stie regiunile din neamt de la Bicaz sunt cam abrupte. Eu urcam si coborammm... Prindeam peste faceam efort si nici o simtoma. Si asa a mai trecut o luna. Eram pe la inceputul lunii mai... mai exact pe 5.05 2009 caand am mers cu niste prieteni la gratar. eu am mancat ca o sparta si mi-am pus un semn de intrebare . Imi feream burtica, Ma dureau sanii de muream, si stateam pe ganduri. Menstruatia imi venise.... Cu o saptamana inainte avusesem un audit de si acum mi se face rau numai cand imi amintesc. Eu singura si vreo 10 " capete luminate " de la noi din firma care stateau pe capul meu. In seara de 05.05 am ajuns acasa si parintii mei au o pisica pe nume Ochinawa care doarme pe mine pe mama , de fapt pe cine nimereste. Are numai vreo 7 kg si s-a urcat mrrrr miorlau pe mine sa faca nani. M-a apasta cu labutele pe burta si m-a durut. Ma dureau si sanii de numai puteam. SI in seara aia m-am hotarat. A doua zi am facut un test care m-a costat vreo 200 si ceva lei vechi. Imi spunea sa astep 15 min. La mine din prima 2 liniute. Nu-mi venea sa cred.... Si Am mai trimis-o prietena sa-mi mai ia unul Barza....si tot 2 liniute. i-am spus viitorului meu sot. Am spus ca e o dereglare....M-am dus dupa amiaza cu prietena mea viitoare cumatra la dr. dna dr Margina pe care o pup. SI ca sa vedeti ce toanta am putut fi la batranete.... Nu nu mai ca aveam toate simtomele dar eu nu credeam. SI am facut un ecograf. Si dna dr zambind mi-a spus " domnisoara nu sunteti insarcinata ci foarte insarcinata... Are mugurasi la picioare... Vrei sa-i auzi inimioara? Ai 9 saptamani>>>" Mai fetelor am izbucnit in plans de mi-a dat saraca femeie apa sa ma calmez. Si uite asa a inceput aventura mea... La 30 de ani m-am prostit. Viitorul sot era innebunit nici nu putea vb. Am avut nunta pe 11 iulie pe 16 iulie a miscat pentru prima data "baietelul meu" Care pana la 7 luni era baiat. Pe 3 august am vazut-o la 4d cum isi sugea degetul( dr care mi-a facut 4d mi-a spus ca e fata dar eu nu si nu ca e baiat)... pe 23 noiembrie ne-am internat urmand ca pe 24 noiembrie sa fca cezariana dar cum boc a anuntat ca bugetarii trebuie sa-si ia zile de concediu fara plata anestezistul meu nu a venit. asa ca pe data de 25 noiembrie la ora 10 dimineata s-a nascut printesa mea Ecaterina. Eu nu am auzit-o plangand pentru ca de emotii nu mi-a tinut anestezia si mi s-a facut anestezie generala.cRED CA M-AM EMOTIONAT CAND L-AM VAZUT PE DL ANESTEZIST M-am trezit dupa 2 ore si am vazut-o era perfecta... 2950 g si 50 cm scor apgar 9 ....de fapt am vazut-o ca e perfecta dupa ce am iesit de la terapie intensiva si am dezbracat-o si i-am numarat degetelele.... Acum ne indreptam cu pasi repezi de varsta de un anisor mergem de-a busilea si in picioare daca ne tinem de mami... Spunem mami tati papa mac, mac, kkkk

Ii multumesc lui dumnezeu ca mi-a dat asa o minune...
    Abia astept povestile voastre
    Modificata de andya; 23.08.2010 la 00:39:44.

valentina14
    Guest
    Buna, Andya. Foarte frumoasa povestea, de asemeni, si topicul. Dar localizarea lui nu cred ca e buna, aici la discutii aprinse, caci aici se dezbat anumite subiecte, si se discuta aprins fata de anumite topicuri, dar mai sunt si topicuri care nu sunt localizate aici si se discuta aprins.
    Eu zic ca aici trebuia sa localizezi topicul:Bebelusi
    Si acolo alegeai o sectiune potrivita, si te ducea sa postezi topicul, eu asa cred ca era bine.
    O zi frumoasa!
    Modificata de valentina14; 23.08.2010 la 09:49:30.

Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    mersi
    rog administratorii daca pot muta topicul

scuze inca odata

valentina14
    Guest
    Cu placere. Nu ai de ce sa-ti ceri scuze, m-a bucurat faptul ca nu ai sarit cu gura, se mai intampla astfel de cazuri, ca e bine unde e localizat topicul si etc, asta e bine. O zi frumoasa.
    Te pup.

Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    cred abia astepti cadoul de craciun...
    pup

valentina14
    Guest
    Da, mor de nerbadareee, mai este ceva timp, dar...asteptam. Nu avem ce face.
    Pupici.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari