Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita niko22tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224

Medici pediatri si laboratoarele de analiza?

fetelor vin cu un subiect destul de interesant spun eu :medici pediatrii!ce parere aveti voi despre medici care dau un diagnostic si mai mergem si la alt dr si ne da cu totul alt diagnostic?sau :analizele:la un laborator analize gresite si la altul bune?(in alta tara decat romania?

Floricica Nou Venita AndreisiRaduShop's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.12.2010
    Postari in forum
    4
    buna Niko, asemenea situatii se intalnesc la tot pasul...o cunostinta care lucreaza la o clinica particulara, i-a spus sotului meu ca rezultatele la analize se dau din start gresite, bine, nu toate, tocmai pt a te face sa revii la ei si sa le repeti, doar platesti nu? ceea ce este foarte dureros, este faptul ca sunt implicati de foarte multe ori copiii nostri, care din cauza unor tratamente gresite, date in urma unor analize si diagnostice gresite, au mult de suferit...insa, din pacate pt noi, asta e tara in care traim...este o lupta continua cu noi insine pt supravietuire
    sa ne tina d-zeu departe de probleme
    sanatate multa tuturor

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Citat Postat de AndreisiRaduShop Vezi mesajul
    buna Niko, asemenea situatii se intalnesc la tot pasul...o cunostinta care lucreaza la o clinica particulara, i-a spus sotului meu ca rezultatele la analize se dau din start gresite, bine, nu toate, tocmai pt a te face sa revii la ei si sa le repeti, doar platesti nu? ceea ce este foarte dureros, este faptul ca sunt implicati de foarte multe ori copiii nostri, care din cauza unor tratamente gresite, date in urma unor analize si diagnostice gresite, au mult de suferit...insa, din pacate pt noi, asta e tara in care traim...este o lupta continua cu noi insine pt supravietuire
    sa ne tina d-zeu departe de probleme
    sanatate multa tuturor
    Nu stiu cum poti afirma "ca rezultatele la analize se dau din start gresite ca sa revii la ei sa le repeti",eu spre ex cand le fac analize copiilor mergem la laboratorul MED LIFE si suntem multumiti

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Eu fiind gravida, am patit de doua ori ...analiza simpla de urina a iesit nonconcludenta de doua ori,la un lab de stat.
    Tin sa precisez si am platit acolo 30 lei per analiza..
    Apoi m-am dus la lab Synevo..si culmea toate au fost concludente, plus ca am platit doar 18 lei!!!!!

Asa ca...DA , se intampla din pacate si asa ceva!!!!

Floricica Nou Venita AndreisiRaduShop's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.12.2010
    Postari in forum
    4
    afirm aceste lucruri pt ca un cadru medical din cadrul acestei clinici particulare i-a spus sotului meu,...daca ne-a mintit, va mint si eu pe voi...si eu tot la medlife fac analizele copiilor pt ca acolo i-am si nascut si am fost multumita de serviciile lor, insa nu bag mana in foc pt nimic. Pot doar sa ma bucur ca pana acum m-a ferit d-zeu de probleme grave si n-am fost nevoita sa merg din dr in dr, sa fac analize peste analize...Singura problema mai grava cu unul din baieti am rezolvat-o tot la Medlife...in 2 zile, fata de min o sapt cat ma asigura personalul unui renumit spital de copii, pe care in viata mea n-am sa-l mai calc, nici macar in gand.....

Floricica Nou Venita niko22tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224
    eu am patito cu ei si era sa imi pierd bebelusul pt o desteapta de la analize:((au spus ca am toxoplaxmoza si miau mai trimis analizele in germania am platit vreo 300 de lei si au iesit bune,dar nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut eu.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari