Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adri's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2005
    Postari in forum
    64

Maternitatea Giulesti- strigat de durere!

Sunt alaturi de toate mamicile care si-au pierdut deja pruncii abia nascuti! Durerea lor merita si trebuie sa nasca compasiunea noastra! Nu exista cuvinte de consolare, dar gandurile noastre sincere si bune, le pot da un pic mai multa putere.
    D-zeu a avut nevoie de ingeri. E, poate nedrept, dar nu trebuie sa privim cu manie spre cer! Rugati-va doar pentru pruncii nevinovati si pentru mamicile lor!
    Sunt, de asemeni alaturi mamicile celor care inca se luta pentru viata lor! D-zeule Mare, da-le puterea sa se intoarca sanatosi in bratele celor care ii asteapta cu disperare!

Floricica Senior katrin75's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    4.709
    Aseara asa mi-am spus si eu.Probabil ca Dumnezeu a avut nevoie de ingerasi....
    Offf .Darcata durere si suferinta....
    Nu am cuvinte!
    Nu ma mai uit la stiri ca pur si simplu sufar impreuna cu parintii!
    Condoleante familiilor care si-au pierdut copilasii! Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Sunt alaturi si de parintii care inca asteapta vesti despre copilasii lor.Dumnezeu sa le aiba in paza si pe acesti copilasi.
    Modificata de katrin75; 17.08.2010 la 08:46:50.

Floricica Veterana patratel's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2009
    Postari in forum
    12.516
    Domnul sa ii aiba in paza.... ce trebuia sa fie cea mai frumoasa zi din viata lor s-a intransformat in cosmarul vietii.....Doamne ferete pe toata lumea de asta

Floricica Nou Venita adri's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2005
    Postari in forum
    64
    Nici un alt copil nu va umple vreodata golul lasat inima mamei de pierderea unui prunc!
    Dar, poate ca, atunci cand durerea se va fi indulcit putin, gandurile bune ale celor care te inconjoara iti pot reda o raza de speranta sau increderea in minunea de a da viata!

iubytzik22
    Guest
    Dumnezeu sa ii odihneasca in pace pe bebelusii care au murit si multa insanatosire celor care sunt in stare grava.....si multa multa putere parintilor sa reuseasca sa treaca cu bine peste aceasta tragedie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari