Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906

Zambitor Mamicile tinere si foarte tinere

De cateva luni am tot cunoscut pe acest forum mamici poate chiar mai mici decat mine. Eu una nu pot decat sa le felicit ca au facut o fapta buna si nu au omorat un sufletel.
    Insa multe se simt prost poate chiar rusinate de micutele minuni care au venit poate prea repede in viata lor.
    Voi ce parere aveti?
    Stiu ca sunteti multe care nu tolerati genul de copii cu copii, insa parerea mea este cu totul alta.
    Astept parerile si....criticile voastre...care nu vor fi putine;))

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    cred ca ma numar printre mamicile tinere,am nascut la 20 o fetita careia ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat-o.eu sunt mandra ca am facut-o mai repede,si tinand cont ca nu a fost o intamplare nu am dc sa ma rusinez.ba chiar am incercat aproape 1 an sa raman si nu ramaneam

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Eu stimez toate mamicile tinere care au ales sa pastreze copilul, atata vreme cat:
    - aleg sa il si creasca si nu il abandoneaza
    - nu isi fac un titlu de glorie din asta
    - nu sugereaza mamicilor mai mature ca sunt babe expirate

Iar daca isi continua studiile sau isi cauta un loc de munca si isi duc viata mai departe fara sa puna eventualele esecuri in carca copilului, au un "super-hiper" bonus de simpatie si stima din partea mea (nu ca ar conta, dar daca tot sunt intrebata, o spun).

In particular pentru tine Madalinutza, ma bucur ca ai terminat liceul si ai luat bacul. Mult succes in continuare si o viata frumoasa!

Floricica Novice cryss4's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    si eu sunt o viitoare tanara mamica,am 18 ani si intr'o luna jumatate urmeaza sa nasc .mai am un an de liceu dar il voi termina,chiar am de gand sa dau la facultate,sunt cu tatal copilului si ne asumam responsabilitatile toate,ne-am si pregatit de venirea lui pe lume si il iubim deja enorm.

Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    bv voua.sa te tii si sa termini liceul ca e foarte important.si eu am facuto in facultate si la nici 2 sapt dupa ce am nascut eram la facultate.eu inauntru si fetita mea in curtea facultatii asteptandu-ma impreuna cu sotul,asa ca se poate

Floricica Nou Venita bia.david.mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2010
    Postari in forum
    118
    buna fetelor!!! nu pot sa zic ca sunt asa tanara ca voi dar nici batrana....am numai 24 de ani dar pt spanioli sunt fffffff tanara, cand am pierdut prima sarcina toti medici mi-au spus la fel esti fff tanara in comparatie cu ei ca se casatoresc cam pe la 27-35 ani...chiar sunt tanara, iar fetele care raman asa tinerele insarcinata cred ca nu sunt prea informate..se gandesc numai la sex-sex.
    eu nu condamn pe nimeni , fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui si in viata lui...

Floricica Novice cryss4's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    La mine nu a fost vorba ca nu am fost informata sau ca ma gandeam doar la sex.Sunt impreuna cu tatal copilului de peste 2 ani,ne iubim si ne-am dorit un bebe..este un copil dorit la noi

oanachampion
    Guest
    Hmm, nu stiu ce sa zic... Mie de tine personal imi place, pari fff matura si responsabila pt varsta ta, Mada. Insa nu toate fetele de varsta ta sunt in stare sa creasca un copil. De multe ori, copilul ramane "in carca" bunicilor, sau e neglijat etc. Privind din perspectiva mamei, oricat de frumos ar fi sa ai un copil (si este), e frumos si sa-ti traiesti adolescenta/tineretea, sa mergi la liceu/facultate, sa n-ai griji, sa iesi cu prietenii, sa te distrezi etc. In momentul in care faci un copil, NICIODATA nu vei mai avea ocazia sa te gandesti DOAR la tine... Poate veti zice ca astea sunt lucruri prea putin importante fata de a fi mama... Asa e, e un lucru minor sa mergi in club, dar e mult mai firesc pt un adolescent sa faca asta, mai firesc decat sa schimbe scutece... Eu una am ramas insarcinata, pt prima data, la 27 de ani, si nu-mi pare rau nicio secunda ca am asteptat si nici nu mi se pare ca i-am facut tarziu.

Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mersi frumos.haideti sa va zic ceva.mamaie a avut 10 copii,iar pe mama care a fost ultima a facut-o la 49 de ani crezand ca e in menopauza,asa ca nu exista prea tarziu in treaba asta.prea devreme da,este atunci cand iti pare rau,cand nu il iubesti,cand il pui in carca altcuiva...si tot asa.pe mine ma facut mama la 28 si nu are nici un regret ca a asteptat atat.ma oftic si eu un pic ca nu ma mai pot distra dar nu regret.oricum urmatorul am zis ca il fac pe la 29-30 de ani,pt ca fata sa fie maricica si sa pot vedea cum trebuie de al doilea.asta nu inseamna ca o sa il fac tarziu sau sunt baba.

oanachampion
    Guest
    Nu, Mada, nu e tarziu. Eu am o sora cu 7 ani si jumatate mai mare decat mine si ne intelegem super.

mada_lyna
    Guest
    eu l-am facut pe Robi la 29 si ceva si nu regret DELOC ca nu am ramas gravida pina atunci(niscaiva probleme la sotul meu). BB al meu a venit la fix.cred ca si Dzeu a vazut ca suntem pregatiti,asta dupa 10 ani de casnicie. m-am maritat la aproape 20 de ani si nu imi pare rau deloc caci am crescut impreuna si suntem fericiti si ne iubim si acum. insa pt ca am ramas gravida dupa 10 ani ne-a dat timp destul(cam prea mult ar zice mama:)) sa copilarim,sa ne distram ,sa nu avem nimic sa ne tina pe loc.noua ne cam plac plimbarile prin tara si am calatorit in lung si-n lat. cu un copil e mai greu.

dar pe fetele care fac copii de tinere ,eu le admir. bine,pe cele care ii si ingrijesc ele personal,nu pe cele care si-i abandoneaza sau ii lasa la bunici.daca fi-miu ar striga-o pe mama sau pe soacra-mea :"mama" si pe mine Madalina ,cred ca as lua-o razna. brrrrrrr,ma infior numai gandindu-ma.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari