Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 26
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693

Mama, te rog, nu ma avorta!

MAMA, TE ROG, NU MA AVORTA !

O femeie ingrijorata s-a dus la medicul ei si i-a spus:

“Doctore, am o problema serioasa si am nevoie disperata de ajutorul dumneavoastra! Copilul meu nu are nici macar un an, iar eu sunt din nou insarcinata. Nu vreau sa am copii cu o varsta atat de apropiata.”
    ...
    Medicul i-a spus : ”In regula, ce vreti sa fac?”

Ea a raspuns: “Vreau sa intrerupeti sarcina mea si ma bazez pe ajutorul dumneavoastra pentru aceasta.”

Medicul a stat pe ganduri cateva clipe, si apoi i-a raspuns femeii:

“Cred ca am o solutie mai buna la problema dumneavoastra. Si e mai putin periculoasa pentru sanatatea dumitale. Vedeti dumneavoastra, pentru a nu fi nevoita sa aveti grija de doi copii in acelasi timp, haideti sa il ucidem pe cel care-l tineti in brate. Asa va puteti si odihni o vreme inainte ca celalalt sa se nasca. Daca tot vom omori unul din ei, nu conteaza pe care. Nu exista nici un fel de risc pentru corpul dumneavoastra daca il alegeti pe cel din brate.”

Femeia .. oripilata…, a zis : “Nu, doctore, ce oribil ! E o crima sa omori un copil ! ”

“Sunt de acord,” zise medicul. “Dar pareati sa fiti de acord cu acest lucru, asa ca ma gandeam ca asta ar fi cea mai buna solutie.”

Medicul a zambit, stiind ca s-a facut inteles.

El a convins mama ca nu exista nici o diferenta intre a omori un copil care deja s-a nascut si unul care este inca in pantec.

Crima este aceeasi !

Daca sunteti de acord, va rog dati mai departe acest mesaj. Impreuna putem contribui la salvarea unor vieti pretioase.

Iubirea inseamna ca ma sacrific pentru binele unei alte persoane.

Avortul inseamna ca sacrific o alta persoana pentru binele meu.
    Imagini atasate

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Sunt total deacord! Si eu sunt in aceeasi situatie: fetita mea are 10 luni si al doilea se naste in iulie, dar ideea avortului nu am avut-o niciodata. Al doilea nu era programat acum, dar cred ca Dumnezeu randuieste lucrurile mai bine ca noi.

ana_cotofana
    Guest
    Citat Postat de AyanaMariaNesibe Vezi mesajul
    Sunt total deacord! Si eu sunt in aceeasi situatie: fetita mea are 10 luni si al doilea se naste in iulie, dar ideea avortului nu am avut-o niciodata. Al doilea nu era programat acum, dar cred ca Dumnezeu randuieste lucrurile mai bine ca noi.
    felicitari pentru sarcina! sa fie usoara pana la termen.
    spui ca nu era programata....asta inseamna ca metoda contraceptiva folosita a dat gres?

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Foarte frumos!
    Ce bine ar fi daca toti medicii ar proceda asa sau macar sa spuna doua vorbe inainte, poate unele femei s-ar razgandi.
    Din pacate, pt castiguri rapide la multi dr. totul merge pe banda rulanta.
    Cat despre diferenta dintre copii... Ce n-as da eu acum sa nu ma fi protejat in primul an dupa fata! Poate as fi avut si eu acum doi copii! Asa, e posibil sa nu-l mai am pe al doilea niciodata....

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    La mine al doilea a fost nascut la un an diferenta (cand avea fetita 4 luni am ramas insarcinata a doua oara, desi inca nu-mi venise ciclul, speram sa raman si asa s-a si intamplat), ideea mea era sa fie maxim 2 ani diferenta intre cei coi copii, a fost un an si este perfect, acum lumea ma intreaba daca-s gemeni.

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Felicitari pentru sarcina si cu siguranta cei doi ingerasi o sa va lumineze zilele!!! Sarcina usoara si sanatate fetitei !!!

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Eu sunt o mamica de 24 ani , am o fetita de 4 anisori si atunci cand Dumnezeu ne va mai trimite un ingeras in vietile noastre va fi binevenit!!! Pe mine aceasta povestioara ma impresionat si sper ca si pe voi dragi mamici de ingerasi !!!

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Felicitari!Hotomano noua nu ne ai spus k esti iar gravida!:P

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    mie parca imi pare rau ca nu am incercat sa raman insarcinata mai devreme, fetita mea face 3 ani in iunie, iar eu acum ma chinui de 5 luni sa raman insarcinata si nu reusesc deloc...sotul e disperat ca nu vrea diferenta mare intre ei....acum ne rugam la Doamne Doamne sa ne dea un bebe repejor....

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de nicodimionelia Vezi mesajul
    mie parca imi pare rau ca nu am incercat sa raman insarcinata mai devreme, fetita mea face 3 ani in iunie, iar eu acum ma chinui de 5 luni sa raman insarcinata si nu reusesc deloc...sotul e disperat ca nu vrea diferenta mare intre ei....acum ne rugam la Doamne Doamne sa ne dea un bebe repejor....
    Sper ca Dumnezeu sa va implineasca dorinta si ramai cat de curand insarcinata! Felicitari pentru fetita !

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Si eu sunt foarte vehementa in ceea ce priveste avortul la cerere!!! Toti avem acelasi drept de a trai, fie ca e vorba de un copil nascut sau unul care se afla inca in pancetele mamei...
    Pentru cine nu este pregatit a deveni parinte, s-au inventat si metodele contraceptive. Si pentru accidente, sa isi asume riscul, da!!!
    Pentru cine nu vrea sub nicio forma sa devina parinte, poate folosi mai multe metode contraceptive in acelasi timp: sa ia pilula contraceptiva+prezervativ+mai stiu eu ce... Accidentele nu sunt o scuza pentru a face un avort!!!

Singurele situatii pentru care as fi dispusa sa stau putin la discutii ar fi: 1- sarcina obtinuta in urma unui viol so 2-sarcina cu probleme foarte mari, care ar pune in pericol viata mamei sau 3-care nu acorda nicio sansa de supravietuire extrauterina a fetusului... Altceva nu imi vine acum in minte.

+ Raspunde
Pagina 1 din 26
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari