Ultimele discutii din forum
    lorito
    Guest

Locurile de parcare

Mi se pare un subiect atat de complex ca nu stiu cu ce sa incep:)
    Aveti un loc stabil de parcare? Aveti garaj personal?
    De cate ori ati intrat in altercatii din cauza locului de parcare?
    Ce parere aveti despre parcarile subterane?
    Dar despre cele ale supermarketurilor?
    Las lista deschisa la intrebari pe acest subiect.

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    noi stam prost la capitolul asta, langa casa exista doar 16 locuri de parcare si cu noroc gasesti vreunul liber. daca nu, trebuie sa parchez la 5 minute de mers pe jos.
    ca sa merg in centru merg pe jos, ajung mai repede decat cu masina. tote locurile de parcare sunt albastre (cu plata) , exista si 2 parcari subterane dar nu ies socatelile (1 euro / ora).
    deocamdata parcam afara , in vara mai vedem... o parcare costa 60 euro *2 (masini) , nu ies socotelile.

Floricica Novice simona21's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2010
    Postari in forum
    515
    Ha,ha,eu n-am masina,la ce-mi trebuie garaj?:D
    Cand eram la mama acasa,m-am certat de vreo
    2 ori cu vecinu,ca a parcat in locul nostru(a tatalui meu).
    Aici oriunde mergi,se plateste parcarea.Doar intre anumite ore
    e gratis.Daca nu platesti,tac,pac iti clampeaza roata(ti-o blocheaza).
    Si uite-asa platesti 80 de euro sa ti-o deblocheze...

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Am avut garaj(l-au ridicat acum 1 an),acum avem 2 locuri de parcare ale noastre(platim o taxa anual),am o parere buna despre parcarile din mall-uri,supermarketuri(pt ca am unde sa parchez,altfel unde as parca?in Bucuresti este nebunie mare)

lorito
    Guest
    Referitor la locurile de parcare de la supermarketuri

Realul are locuri speciale pentru cei cu copii. Nu am vazut asa ceva la Kaufland de exemplu, sau poate or fi in alte centre, dar la noi nu. Nu am bagat de seama la toate supermarketurile, doar de astea 2 imi amintesc acum. A, nici la Mall nu sunt.

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Eu acasa am unde s-o las, la mica intelegere cu vecinii.

Langa serviciu o trag pe dreapta pe un mare bulevard care are 4 benzi pe sens si nu e foarte circulat si nici nu e marcat cu "Oprirea interzisa". Mai merg un pic si pe jos, dar nu ma deranjeaza ca si asa sunt cam sedentara. Ca regula, intotdeauna prefer sa las masina mai departe dar intr-un loc permis si in care sa fiu capabila sa parchez (adica numai cu fata, ca eu parcare laterala sau cu spatele nu am fost niciodata capabila sa fac... asa soferita buna sunt... )

In centrul Bucurestiului nici nu ma duc cu masina cand am treaba, circul cu metroul.

Floricica Senior angy.lary's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2009
    Postari in forum
    2.836
    nu stiu acasa cum este dar aici in spania si mai precis zona unde sunt eu parcarile sunt cu plata si abia gasesti una.

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Avem loc de parcare. Pb este ca, atunci cand vin de la munca, il mai gasesc ocupat. Parchez in spatele masinii care a ocupat locul si imi las nr. de tel. S-a intamplat insa ca, intr-o zi, sa am telefonul pe silentios si efectiv nu am auzit ca omul blocat de mine suna in disperare. Mi-am cerut scuze si a fost bine. Cred ca omul ala nu va mai parca pe loc platit.
    Si eu las masina, in general, in locuri permise.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Avem loc de parcare chiar sub nasul nostru in fata blocului, bineinteles contracost.Platim la primarie 60 lei, parca/an.In rest, cu toate ca permisul meu are 12 ani, nu circul cu masina, nu am probleme, nu ma plang.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari