Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238

Exclamatie Justitia in Romania

Probabil ca ati vazut la stiri ca Dinu Damaschin a murit. Ceea ce ma revolta e ca desi starea lui era grava nimeni nu a luat nici o masura...Cum poti sta sa vezi cum pe zi ce trece un om, caci despre asta vb, moare putin cate putin...Poate ca acel om era totusi nevinovat nu? Sa stai si sa refuzi mancare, sa risti sa te imbolnavesti stiind ca esti vinovat pare un gest nebunesc! Altii care omoara oameni sunt lasati liberi si de cele mai multe ori scapa de pedeapsa...un alt lucru revoltator este ca fratele acestui om a cerut sa fie adusa o lumanare in sala de judecata si toti au inceput sa rada si s-au facut ca nu aud...apoi modul in care trupul lui a fost transportat:de fapt tarait prin zapada...indiferent de ce a facut in viata lui nu cred ca un om merita asta...Dumnezeu sa-l ierte!

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Ai dreptate,dar ce ma revolta pe mine e faptul ca asemenea stiri apar la tv.

Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de MOTANIK_23 Vezi mesajul
    Probabil ca ati vazut la stiri ca Dinu Damaschin a murit. Ceea ce ma revolta e ca desi starea lui era grava nimeni nu a luat nici o masura...Cum poti sta sa vezi cum pe zi ce trece un om, caci despre asta vb, moare putin cate putin...Poate ca acel om era totusi nevinovat nu? Sa stai si sa refuzi mancare, sa risti sa te imbolnavesti stiind ca esti vinovat pare un gest nebunesc! Altii care omoara oameni sunt lasati liberi si de cele mai multe ori scapa de pedeapsa...un alt lucru revoltator este ca fratele acestui om a cerut sa fie adusa o lumanare in sala de judecata si toti au inceput sa rada si s-au facut ca nu aud...apoi modul in care trupul lui a fost transportat:de fapt tarait prin zapada...indiferent de ce a facut in viata lui nu cred ca un om merita asta...Dumnezeu sa-l ierte!
    Nu am nimic cu el insa de unde stii tu sigur ca e asa de nevinovat precum pare? Iti spun eu: nu este deloc nevinovat mai ales ca nu a fost arestat degeaba.Din punct de moral vrei sa spui ca justitia trebuia sa ia o masura ca el sa nu moara, insa sa fim sinceri unde scrie in lege ca justitia este obligata sa faca altceva in afara de a da o sentinta? Din punct de vedere moral Dumnezeu sa il ierte insa din pacate traim in Romania.Cat despre faptul ca fratele dnului Damaschin a cerut o lumanare si ceilalti au ras nu avem de unde sa stim ce a fost la fata locului, ci sa ne bazam pe niste cuvinte ale unei rude si atata tot.Asta imi aduce aminte ca de multe ori ne grabim sa facem anumite presupuneri ca apoi sa constatam ca de fapt am gresit, asa ca nu putem afirma ceva doar pe spusele unei persoane.

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Motanik scuza ma dar acest om si a meritat soarta CU VARF SI INDESAT.eu am urmarit mai toate subiectele legate de el si de Monica Columbeanu si nu numai despre ea. ca multe tinere au fost victimele acestui "om". Nu cumva ar fii trebuit sa il lase liber doar ptr a renunta la greva foamei? NU si NU. A fost decizia lui sa nu manance ,stiind in ce pericol se pune,nici politia si nici doctorii nu il puteau obliga sa manance. Este mai mult decat evident cat de vinovat era.., cand mergea pe la televizor si mintea,facea circ.Asa a fost luat in "vizor" de politisti si au inceput ancheta,in cele din urma au ajuns la concluzia ca este un pericol ptr societate si trebuie inchis.
    Modificata de georgiana20; 18.02.2012 la 14:42:22.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Acest om a murit ( Dumnezeul sa il ierte) si nu cred ca e cazul sa afirmam "isi merita soarta cu varf si indesat". Oricat de mult ar gresi un om nu trebuie sa il juudecam noi. Ceea ce se intampla in Romania e dezgustator.Acel om trebuia sa aibe suport medical pana cand justitia isi facea treaba. Sunt persoane si aici ma refer la "interlopi" care au dosare mult mai grave si care merg la "controale medicale" in fiecare saptamana si sunt eliberati sau au pedepse foarte usoare pentru ca sunt "bolnavi".

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    si a facut o cu mana lui...oricum asta e o stire de 2 lei...nu mai au ce da la tv

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Citat Postat de llorikiss Vezi mesajul
    Acest om a murit ( Dumnezeul sa il ierte) si nu cred ca e cazul sa afirmam "isi merita soarta cu varf si indesat". Oricat de mult ar gresi un om nu trebuie sa il juudecam noi. Ceea ce se intampla in Romania e dezgustator.Acel om trebuia sa aibe suport medical pana cand justitia isi facea treaba. Sunt persoane si aici ma refer la "interlopi" care au dosare mult mai grave si care merg la "controale medicale" in fiecare saptamana si sunt eliberati sau au pedepse foarte usoare pentru ca sunt "bolnavi".
    Si el este unul din aceei interlopi cu dosare grrave. cea mai joasa spetza nu este aceea persoana care profita de fete minore,sarace si naive? iti imaginezi maine,poimaine Doamne fereste sa incapa "propiul tau copil" in mana unei asa persoane?? eu mi am imaginat asta si nu mi a cazut prea bine. poate ai citit ilorikiss si ultima declaratie data de Monica.Acest om a avut parte de asistenta medicala in fiecare saptamana a fost la analize , i sau administrat si niste vitamine am inteles si a fost sfatuit de f multe persoane sa renunte la aceastra greva. Nu rezolva si nu a rezolvat nimic in acest fel,decat ca stare sa de sanatate sa inrautatit si a murit.D-zeu sa il ierte.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Sincer eu sunt o fire mai miloasa si oricat de rau ar fi un om nu ma pot bucura cand moare. Cate despre acele "fetite" stai linistita ca si ele si-au facut-o cu mana lor ,unele , unele sunt adevarate victime... si eu as fi putut fi in locul lor daca imi placea "viata" , si altele... dar am ales sa ma casatoresc la 19 ani , sa am o familie un copil... Iar despre monica sincer nu cred k a fos o victima niciodata .

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Sincer eu sunt o fire mai miloasa si oricat de rau ar fi un om nu ma pot bucura cand moare. Cate despre acele "fetite" stai linistita ca si ele si-au facut-o cu mana lor ,unele , unele sunt adevarate victime... si eu as fi putut fi in locul lor daca imi placea "viata" , si altele... dar am ales sa ma casatoresc la 19 ani , sa am o familie un copil... Iar despre monica sincer nu cred k a fos o victima niciodata .
    Wooooowww,probabil ai impresia ca meriti o medalie pt ca te-ai maritat tanara!Eu nu cred ca exista cineva in lumea asta care isi doreste sa fie vandut ca o marfa si sa fie obligat sa se prostitueze.Eu nu stiu ce intelegi tu prin "le-a placut viata" sau "si-au facut-o cu mana lor".Eu m-am casatorit la 26 de ani,iar pana atunci m-am distrat cat am putut eu de mult pt ca DA mi-a placut viata si imi place in continuare.Am iesit in cluburi pana m-am saturat,am fost cu prietenii la petreceri,la filme ,in vacanta,dar asta nu inseamna ca eu cautam un interlop gata sa ma vanda pt cateva sute de dolari altor interlopi.Eu nu mi-am dorit sa ma marit la 19 ani,la varsta aia eram deja in primul an de facultate la stat,la fara taxa si cu o bursa de merit!Familia si copilul le-am avut la varsta la care m-am implinit pe toate planurile,am terminat o scoala,am avut un salariu decant,o casa si de ce nu,dupa ce m-am saturat de distractii!
    Dinu Damaschin a ales sa faca greva foamei si nimeni altcineva nu a avut dreptul sa-i bage mancarea pe gat cu forta.Si-a riscat sanatatea cu buna stiinta si a suportat consecintele.Sunt oameni care au stat in inchisoare fara sa aiba vreo vina ani de zile si nu si-au pierdut mintile,daca ar fi eliberati cei din inchisoare doar pt ca fac greva foamei nu ai mai putea iesi cu copilul de mana pe strada.

Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Nu sunt de accord cu tine in ceea ce priveste traficul si exploatarea minorelor, fiindca nu ele aleg sa fie traficate si sa stii ca ele ajung in aceasta postura prin inselaciune in special din partea celor apropiati(un iubit, ruda prieten/a).Eu cred ca tu vorbesti in necunostinta de cauza.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Ia spune mama draga, cata mila merita astia:
    Get Adobe Flash player
    Get Adobe Flash player
    Cam cat crezi tu ca le placea lor "viata"? Asa torturate, cu dintii scosi, si batute?
    Modificata de roxie; 18.02.2012 la 22:57:26.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari