Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121

Initium, substanta cancerigena testata pe romani

Romania va experimenta pe populatie produsul ucigas INITIUM.
    Romania a acceptat sa fie prima tara la nivel mondial unde se testeaza aceste produse !

"In Romania se testeaza pe alimente o noua substanta care ar putea fi cancerigena. Mai mult, testarea are loc in premiera in tara noastra, astfel suntem primii care ne-am dat acordul pentru folosirea initiumului, caci despre el este vorba, fara a mai astepta vreo decizie similara a unui alt stat membru UE. "

Cam acesta ar fi mesajul care circula pe internet de la inceputul anului, un mesaj care incrimineaza autoritatile romane si care acuza o conspiratie mondiala indreptata impotriva consumatorilor, prin includerea ca norma obligatorie a unor reguli considerate riscante, stranse sub denumirea de Codex Alimentarium.

Zilele trecute au vazut si la stiri,cum ca vor sa introduca aceasta substanta in mai multe alimente.

Mai multe despre Initium pe Initium
    Pai ce vor? sa ne omoare cu zile?
    Modificata de alinna; 09.11.2010 la 19:12:30.

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    pai voi nu stiti ca vor sa mai imputineze din noi ca suntem prea multi pacat de copii nostri ca nu mai mananca fructe si legume sanatoase ci tratate cu toate porcariile

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Dap ...nici nu ma mira pt. ca dincolo de mult nu se mai foloseste STERILETUL PT.CA DEZVLOTA CELULELE CANCERIGINE si la noi este in voga.Suntem o tara mica si numai bine de experimentat.Bine DD ca nu am copii...tuleai...DD.

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Dar chiar asa sa fim cobai?
    Nu stiu cum au putut accepta asa ceva.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Bun, deci ne dau initium....A spus cineva la ce foloseste?De ce il intoduc in alimente?Si in care alimente?

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de kmyyc Vezi mesajul
    Dap ...nici nu ma mira pt. ca dincolo de mult nu se mai foloseste STERILETUL PT.CA DEZVLOTA CELULELE CANCERIGINE si la noi este in voga.Suntem o tara mica si numai bine de experimentat.Bine DD ca nu am copii...tuleai...DD.
    Si daca nu folosesti steriletul ca mijloc de contraceptie, ce altceva poti folosi?Anticonceptionalele nu-mi priesc.Si apoi, astea nu-s si ele niste ``chimicale``?Ele nu pot ajuta la dezvoltarea celulelor canceroase?Metoda calendarului nu-i buna.Am sterilet de un an si jumatate, iar pana in prezent m-am simtit f bine.Poate n-am ascultat si citit destul, dar e prima oara cand aud de sterilet asa ceva.

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Citat Postat de kmyyc Vezi mesajul
    ... dincolo de mult nu se mai foloseste STERILETUL PT.CA DEZVLOTA CELULELE CANCERIGINE si la noi este in voga.
    Dincolo unde? Ca eu stau peste ocean si steriletul e chiar foarte in voga. Personal o consider cea mai buna metoda de contraceptie si o prefer jocului cu hormoni (a se citi pastile).
    Postul tau imi aduce aminte de alte hoax-uri de genul tampoanele contin azbest, morcovii baby contin clorina, etc.
    PS: in alta ordine de idei, studii facute in Italia si in State sugereaza defapt ca steriletul reduce riscul de cancer ovarian sau endometrial.
    Modificata de mama leone; 10.11.2010 la 15:10:18.

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    dragi mamici eu am patit o chestie care m-a pus pe ganduri. i s-a dat fetitei de la gradinita un mar si nu l-a mancat pe tot si l-am lasat pe masa. dupa 2 zile nu oxidase decat foarte putin. concluzia o trageti voi.cele romanesti imediat oxideaza asta nu .

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Citat Postat de mamica1 Vezi mesajul
    dragi mamici eu am patit o chestie care m-a pus pe ganduri. i s-a dat fetitei de la gradinita un mar si nu l-a mancat pe tot si l-am lasat pe masa. dupa 2 zile nu oxidase decat foarte putin. concluzia o trageti voi.cele romanesti imediat oxideaza asta nu .
    Mamica1, nu am nimic cu tine....dar chiar ca esti super suspecta.....tu chiar nu vezi ca fiecare postare a ta este complet pe dinafara subiectului topicului? Scuza-ma dar ceva pute....

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Citat Postat de mama leone Vezi mesajul
    Dincolo unde? Ca eu stau peste ocean si steriletul e chiar foarte in voga. Personal o consider cea mai buna metoda de contraceptie si o prefer jocului cu hormoni (a se citi pastile).
    Postul tau imi aduce aminte de alte hoax-uri de genul tampoanele contin azbest, morcovii baby contin clorina, etc.
    PS: in alta ordine de idei, studii facute in Italia si in State sugereaza defapt ca steriletul reduce riscul de cancer ovarian sau endometrial.
    Din contra exact de dincolo din State a venit acest studiu facut ca doar nu l.am facut eu si nu am scris decat din sursa sigura.Acum fiecare face cum vrea si considera ca este bine pt. corpul sau.

''Dintre EFECTELE SECUNDARE ale steriletului mentionam cateva:
    -infectia mucoasei uterine, anexite, cervicite sau chiar pelviperitonite;
    -perforatia uterina, sangerari, sarcina extrauterina (una din cele mai mari pericole pentru viata mamei);
    -dezvoltarea celulelor cancerigine
    Din cauza acestor efecte deosebit de periculoase, din anul 1987, steriletul a fost retras de pe piata in SUA (mai sunt cateva fabrici din Industria Farmacologica, Industria Avortului care exporta din SUA in Europa si Asia sterilete pentru detalii vedeti Brosura - Avortul si Contraceptia) .
    Cand se folosesc Depo-Provera, implanturi sau diferite mijloace de dupa relatiile sexuale, fecundarea, conceptia are de asemenea, loc si aceste mijloace in mod automat ucid pruncii.
    Argumentele amintite mai sus arata, asadar, ca exista diferite mijloace incorect numite „anticonceptionale”. Chiar daca sunt folosite, fecundarea poate avea loc, iar pruncii sunt omorati in primele zile ale vietii lor.
    Prin intermediul acestor metode sunt ucisi aproximativ acelasi numar de copii ca si prin metodele chirurgicale.
    S-a cautat ani de zile sa se ascunda efectul de avort timpuriu al pilulelor si al steriletului, stiindu-se foarte bine ca o divulgare prompta a acestui adevar ar fi determinat multe femei sa se abtina de la folosirea lor.''
    Modificata de kmyyc; 12.11.2010 la 12:42:37.

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Citat Postat de eliza rares Vezi mesajul
    Bun, deci ne dau initium....A spus cineva la ce foloseste?De ce il intoduc in alimente?Si in care alimente?
    Inca din vara se folosea o substanta care avea in concentratie Initium pentru coacerea rosilor.
    Inclusiv babele de la tara mergeau lamagazinele cu pesticide si i ngrasaminte si cereau faimosul produs.Avem un prieten care are un astfel de magazin si ne-a spus ca a ramas socat cand i-a calcat pragul magazinului o tanti trecuta bine de 60 de ani si i-a cerut solutie pentru coacerea rapida a rosilor.Deci nici legumele de la tarani nu mai sunt sigur

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari